Skocz do zawartości

Pytania na początek:) - Forester XT 2,5


qndzia

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

jestem zupełnym lamą Subarowo-turbowym a przed swiętami kupiłem ww auto. Czy szanowni forumowicze oświeciliby mnie swoją wiedzą w poniższych tematach?

- gdzie serwisować auto, ktore warsztaty, jakie ASO (mieszkam w W-wie)?

- wg roznych zrodel wymiana rozrzadu jest: po 105k km czy 100k mil (161k km)?

- zamierzam zwiększyć moc do 260-280KM; ile to kosztuje, kto, gdzie, jak zmieni się spalanie, jakie będą osiągi, czy auto będzie dalej przyjazne, do jazdy na codzień i bez problemów na stacji diagnostycznej (to jest podstawowy warunek..)?

- gdzie kupić częsci stock, tuning, eksploatacyjne; jakie firmy się liczą?

- czy jest dostępne jakies oprogramowanie do monitoringu parametrów silnika, gdzie kupić/zrobić interfejs? Co z softem do zmian oprogramowania ECU - jest gdzieś dostępny? Czy jest możliwość wyświetlania kodów DTC bez specjalistycznych narzędzi/oprogramowania?

 

uff, to by było na początek:) Na razie więcej pytań nie pamiętam ale na wszystkie chętnie przyjmę wszelkie sensowne odpowiedzi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

no tak wiedziałem.. skorzystaj z wyszukiwarki :razz:

No więc zarejestrowałem się wczoraj, przeczytałem wielkie FAQ z 20 stronicowym wykładem nt róznicy dyferencjału nad szperą, ściągnąłem manuale i więcej czasu mi nie wystarczyło. Ja wiem że pewnie te informację gdzieś są na forum, sam jestem moderatorem i czesto mnie denerwują te same pytania, ale po prostu nie mam czasu przeczytać 5 letniego forum a żeby zadawać pytania to trzeba wiedzieć o co spytać. Po prostu chciałbym jak najszybciej dowiedzieć się jak najwięcej, więc jak ktoś ma więcej czasu i chce się podzielić wiedzą to zapraszam :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- zamierzam zwiększyć moc do 260-280KM; ile to kosztuje, kto, gdzie, jak zmieni się spalanie, jakie będą osiągi, czy auto będzie dalej przyjazne, do jazdy na codzień i bez problemów na stacji diagnostycznej (to jest podstawowy warunek..)?

- gdzie kupić częsci stock, tuning, eksploatacyjne; jakie firmy się liczą?

 

Subaru nie wolno tuningowac, bo SIP bedzie pociagniety za to do odpowiedzialnosci karnej. Jeszcze bys sie nie daj Boze zabil i dyrekcja mialaby klopoty...

 

A nawet, gdyby bylo wolno, to zgodnie z obecnie obowiazujacym stanem rzeczy na tym forum, nie ma gdzie. Bo SIP nie tuninguje, a innych firm "nie ma". A jak/jesli sa to przynosza szkode SIPowi.

 

BPNMSP

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z najbardziej polecanych ASO w Wawie, to chyba Andrzej Koper, znajdziesz kontakt na subaru.pl. NieASO lepiej tutaj nie reklamowac - nie jest to bezpieczne ;-) Moze ktos ci na PW da hinta.

 

Firmy tuningowe przewijaja sie tutaj wszedzie, a nie-ASO chyba wciaz nie jest zakazany do polecania na The Forum? Polecam temat o grupowym REMAPie - powinno byc troche informacji gdzie i ile to daje.

 

Monitoring, soft do diagnostyki i reflashu - temat jest na pierwszej, lub drugiej stronie w dziale technicznym, dopiero co walkowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qndzia,

- tutaj toczyla sie ostatnio dyskusja na temat serwisu w W-wie: http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=114719

- jesli chodzi o ASO to masz 3: Dawoj, Dukiewicz, Koper (alfabetycznie). Natomiast jesli Twoj samochod nie podlega gwarancji masz szersze pole manewru.

- jesli chodzi o rozrzad, to nie powiem Ci na 100%, ale jednak celuj w okolice 100.000 km.

- podnoszeniem mocy zajmuje sie pare firm w Polsce. Przy samochodzie na gwarancji EU, mozesz liczyc sie z utrata tejze, natomiast jesli nie podlega jej to pare firm wspominanych juz chocby w temacie o grupowym remapie zajmuje sie taka dzialalnosci - z dosc dobrym skutkiem. Masz chocby strone Mapteka: http://www.nie-ASO.pl/index.php?fid=zest ... ster25&m=1 Nie wiem jak inne firmy radza sobie z Foresterami, wiec sie nie wypowiadam. Mialem okazje widziec Forysia w ich wykonaniu 540KM. Jezdzil... oj jezdzil :mrgreen:

- o czesciach pewnie wiecej powiedza Ci, ktorzy maja wieksza i praktyczna wiedze. Tak jak i o sofcie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys dawno temu uważnie przejżałem forum w celu wyłonienia ASO w Wawie i z forum wynikało, że A.Koper jest OK, tam też się z rzadka udaję i jak juz termin dopasuje to szybko działają, nawet dzwonili sami jak amortyzator doszedł, (co podobno nie jest norma), ale to taki drobiazg a ja bywam drobiazgowy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazushito Yakitaki, wez juz daj spokoj :roll: ja rozumiem, ze 'pałowanie' odchodzi od paru dni, ale wciaganie w to nowych forumowiczow, ktorzy sa tu od niedawana i chcieliby choc minimum naszej pomocy i wsparcia jest juz lekko bez sensu :roll: To ma byc metoda? zamiast sprobowac ponownie polaczyc pasjonatow - lepiej rozgonic ich na inne fora? :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pumeksie, doskonale wiesz, że:

 

a) SIP nie uprawia żadnej formy tuningu pojazdów m-ki Subaru,

B) uprawiają go firmy, których nazw czy danych kontaktowych nie można tu wymienić, bo jest to niezgodne z regulaminem forum,

 

Zatem, aby nie dodawać kolejnych, niezgodnych z regulaminem postów, kieruję dyskusję w miejsce, gdzie takich informacji można udzielić, a które nie jest konkurencyjne wobec SIP (no chyba że chodzi o konkurencję w świadczeniu usługi ,,forum'').

 

Nazwijmy to strajkiem włoskim.

 

r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazushito Yakitaki, kiedys pałowanie(*) było na pewnej liscie dyskusyjnej, bo ktos tam sie nie lubil. Pozniej juz zadnych postow nie bylo, bo juz sie nikomu nie chcialo... tzn sa posty... czasem przy okazji świąt :roll:

A inna sprawa - kiedy juz nikt tu nie bedzie pisal, bedziesz juz usatysfakcjonowany? Pasjonacie marki... :roll:

 

(*) pałowanie = aktywna mailowa wymiana pogladow dwoch osob nie zgadzajacych sie ze swoja wizja swiata :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pumeksie, aby zakończyć: nie uważam, żeby to, czy ktoś będzie pisał tutaj, czy nie, zależało ode mnie, choć mechanizm jest w sumie podobny -- niezgodność wizji właściciela medium i członków społeczności. Natomiast ja tylko informuję, że na pewne pytania chętnie odpowiem (również i parę innych, obecnych tu bądź nie, osóB) na sr.pl.

 

Pozdrawiam, r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qndzia, kupiles i nie zadzwoniles zeby sie pochwalic! Dlaczego ja jeszcze nie bylem na "jezdzie probnej" :?: :wink: Wisisz mi za to kawe z naszego biurowego automatu :wink:

 

A co opchnales? Audi czy Pontiaca?

 

No i pochwal sie jak "żeś" nowy nabytek poupalał :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A inna sprawa - kiedy juz nikt tu nie bedzie pisal, bedziesz juz usatysfakcjonowany? Pasjonacie marki... :roll:

 

Już nie chce mi się pisac we wiadomym wątku, ale to mnie ruszyło i skłoniło do poklepania w klawisze...

 

Pomyśl proszę Pumex, czy w kontekście czepiania się kogoś z powodu podania linka na inne forum (i to nie związane z żadną wstrętną nam ideologicznie konkurencją, z której zapewne nikt świadomy tu nie korzysta), nie powinieneś powyższego pytania zadać też i ...... sobie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A inna sprawa - kiedy juz nikt tu nie bedzie pisal, bedziesz juz usatysfakcjonowany? Pasjonacie marki...

 

Przecież taki jest cel. Nawet jeśli nie zamierzony, to coraz bliższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qndzia, kupiles i nie zadzwoniles zeby sie pochwalic! Dlaczego ja jeszcze nie bylem na "jezdzie probnej" :?: :wink: Wisisz mi za to kawe z naszego biurowego automatu :wink:

 

A co opchnales? Audi czy Pontiaca?

 

No i pochwal sie jak "żeś" nowy nabytek poupalał :mrgreen:

Ja nie mogę, okazuje się że wszyscy z biura siedzą na forum subaru? No to ładnie... mam nadzieję że dyrektor nie kupi Subarynki..

Nie chcę tu zaśmiecać wątku ale oczywiście że Audi - Pontiaca nie sprzedam juz nigdy.. :lol: - bo kto go kupi :razz:

Upalać nie upalałem, ale trochę sesji z Gtech'em zrobiłem - na ekstremalnie nie najlepszych zimówkach (stanowczo nie polecam - nowe Fuldy Kristall Supremo 225/60/16) - 5.67s do 60mph - całkiem nieźle - w sumie lepiej niż stock Poni. Spalanie/upalanie/miasto - 15,5l. Trasa 120km/h i mode: "jestem bogiem - biorę wszystko" 10,8l. Trochę 2 bieg wchodzi niezbyt idealnie - obawiam się że to będzie kosztować :evil: - wie ktoś coś w temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...