Skocz do zawartości

Legacy vs. Forester - wielkość bagażnika


osa551

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę nie odsyłajcie mnie do opcji szukaj, bo nie potrafię z niej korzystać.

 

Zastanawiam się nad wymianą Legacy kombi na Forestera. Być może na Forum są właściciele obydwu modeli. Do Legacy mieszczą mi się w bagażniku 2 psy wielkości sznaucera olbrzyma (45 kg) albo wózek lub ewentualnie zakupy z Makro. O ile wiem, to Forester jest na płycie podłogowej Imprezy. Czy to oznacza, że mam małe szanse na taką samą przestrzeń bagażową?

 

Dodam tylko, że jest to dla mnie kluczowa kwestia, bo to nasz samochód rodzinny, a na to że mąż zamieni swoją Imprezę na jakiś "poważnieszy" samochód nie mam co liczyć.

 

Obydwa samochody są w najnowszych budach jesli chodzi o roczniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 101
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

osa551,

wg subaru.pl:

 

Legacy kombi

http://subaru.pl/datasheet/08mylegacy.pdf

 

poj.bagażnika 459 l

wysokość 826 mm

szer. (max) 1376 mm

szer. (min) 1071 mm

dług.do oparcia tylnego rzędu siedzeń 843 mm

 

Forester

http://subaru.pl/datasheet/08myforester.pdf

 

poj.bagażnika 387 l

wysokość 856 mm

szer. (max) 1366 mm

szer. (min) 940 mm

dług.do oparcia tylnego rzędu siedzeń 961 mm

 

Wygląda na to, że Forester ma bagażnik odrobinę węższy, ale za to dłuższy. Pojemność i wysokość chyba Cię nie interesuje, bo to jest chyba mierzone do rolety, a w przypadku psów i tak wystają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Forestera wchodzi wózek dziecięcy i zakupy z makro....

Aczkolwiek zależy ile tych zakupów...

Moje wchodzą... Mojej ŻONY no.... z trudem

W Foresterze łatwiej zapakować pod sufit bo jest trochę wyższy....

Dwa psy też wejdą....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrząc na wymiary bagażników, to nie powinnaś mieć problemów z zapakowaniem psów ani wózka (chyba nie równocześnie?), do żadnego z tych samochodów.

Ja bym jeszcze sprawdził miejsce na nogi na tylnym siedzeniu, ale to zależy w jakim wieku są dzieci.

I przejedź się Forkiem, bo Legaca znasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam oba takie sprzęty. W Legacy bagażnik jest jednak sporo większy, na pewno dłuższy dużo, szerszy troszkę ale za to niższy. Generalnie ładując pod sufit różnica wyjdzie jakieś 10%, do rolety 20% - Forek nadrabia nieco wysokością. Miejsca jest dosyć sporo, Weź te psy do salonu i sprawdź jak na długość nie będzie im za ciasno to reszt jest ok. Co do wóżka to wchodzi z palcem, że tak powiem, zakupy też wraz z nim ale już bez psów - ale z tego co wiem to z psami i z dziećmi do Makro nie wpuszczają :twisted:

Jeśli to ma służyć do wożenia czegoś koniecznie trzeba dołożyć kratkę nad fotele. Generalnie polecam - super na miasto, dużo lepszy niż Legaś do tego.

Tak nawiasem mówiąc to Forkiem na narty jadę na przykład, trójka dzieci, wózek , łóżeczko składane, ciuchy, nieco żarcia i inne takie, z boxem wchodzi bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ;-)

 

osa551, Michał właściwie już wszystko powiedział. Moja żona mi zabiera forestera kiedy tylko się da - kobiety świetnie czują się za kierownicą tego auta. Jak nic na wiosnę kupię drugiego dla niej, albo dla siebie. Legacy mi tak nie zabierała.

 

W legacy bagażnik jest dłuższy, a foresterze wyższy. W razie czego służę przymiarką w W-wie (nie wiem co salon powie na dwa psy w bagażniku :mrgreen: ). Moim zdaniem dwa psy wejdą. Ale wiesz, lepiej sprawdzić, zanim cokolwiek. Jeśli dobrze sobie wyobrażam sznaucery olbrzymie, to jeśli siedzą jadąc - będzie im wygodniej w forysiu. Jeśli leżą - to chyba trzeba przymierzyć, czy wystarczy długości na takie dwa leżące cielska ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za info. Przejadę się do salonu z dzieckiem i psami. Mam nadzieję, ze właściciel salonu to przeżyje.

 

Ja jestem z Legacy bardzo zadowolona, również nie przeszkadza mi jego wielkość. Mój problem polega na tym, że mam do pracy 26 km, po prostej w korku i z manualną skrzynią biegów 2h dziennie w korku już nie wyrabiam. Legacy w automacie 2.0 nie chcę bo będę go musiała pachać a na 3.0 mi żal kasy. Forek wydaje mi się ma lepsze propozycje silnikowe w porównaniu do ceny.

 

To ma służyć do wożenia dzieci, zakupów i psów. Nie wszystko na raz oczywiście.

 

[ Dodano: Czw Sty 03, 2008 10:56 am ]

Moja żona mi zabiera forestera kiedy tylko się da - kobiety świetnie czują się za kierownicą tego auta. Jak nic na wiosnę kupię drugiego dla niej, albo dla siebie. Legacy mi tak nie zabierała.

 

Kup sobie Imprezę. Ja do tego samochodu nie chcę wsiadać nawet jako pasażer. Mąż przeszczęśliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z manualną skrzynią biegów 2h dziennie w korku już nie wyrabiam

 

Hehehehe, automat rules :mrgreen:

 

Osa, jakbyś chciała się przymierzyć do bagażnika, to ja też mogę służyć pojazdem demonstracyjnym. I automat możesz wypróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad wymianą Legacy kombi na Forestera.

To poczekaj do jesieni. Wtedy wejdzie nowy Forester, wiekszy od obecnego. Wydaje się, że bagażnik w nim też będzie odczuwalnie większy. Więc może warto w tej sytuacji poczekać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to coś pomoże :

 

OB05cargo1a.JPG

A: 39" wide lower gate opening

B: 43" wide mid-gate opening

C: 48" wide top of wheel wells

D: 42.25" wide between wheel wells

E: 33.50 " height opening at gate

F: 29-31" interior height depending

on where you measure

G: 43" length with seat folded up

H: 73" length with seat folded flat

 

forester06cargo5b.JPG

A: 36" width at bottom of gate opening

B: 53.5" width at floor

C: 41.5" width at wheel well, see D

D: 37.5 width at cargo hooks in wheel well

E: 46.5" width at middle of gate opening

F: 53.25 maximum width at side rails at cargo cover (not shown)

G: 13" floor to top of wheel well or bottom of cargo cover (not shown)

H: 31.5" floor length to back of seat

I: 62" floor length to top of rear seat when folded down flat (max depends on front seat position)

J: 32.25" height gate opening bottom to top

K: 34" height floor to ceiling center of floor, see L

L: 31" height floor to ceiling's low area where the rear shoulder harness retracts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, drażnicie się ze mną, najpierw esilon, teraz Fido...

 

Legacy:

 

A: 99.06 wide lower gate opening

B: 109.22 wide mid-gate opening

C: 121.92 wide top of wheel wells

D: 107.32 wide between wheel wells

E: 85.09 height opening at gate

F: 73.66 - 78.74 interior height depending

on where you measure

G: 109.22 length with seat folded up

H: 185.42 length with seat folded flat

 

Forester

 

A: 91.44 width at bottom of gate opening

B: 135.89 width at floor

C:105.41 width at wheel well, see D

D: 95.25 width at cargo hooks in wheel well

E: 118.11 width at middle of gate opening

F: 135.22 maximum width at side rails at cargo cover (not shown)

G: 33.02 floor to top of wheel well or bottom of cargo cover (not shown)

H: 80.01 floor length to back of seat

I: 157.48 floor length to top of rear seat when folded down flat (max depends on front seat position)

J: 81.92 height gate opening bottom to top

K: 86.36 height floor to ceiling center of floor, see L

L: 78.74 height floor to ceiling's low area where the rear shoulder harness retracts

 

:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kobiety świetnie czują się za kierownicą tego auta.

Zalezy ktore. Moja zona za nic na swiecie nie chce poprowadzic Forka. Sa wady i zalety - nie zabiera mi auta przy byle okazji, ale i taksowka musimy sie bujac po imprezach (a zona bardzo rzadko i tak pije).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kobiety świetnie czują się za kierownicą tego auta.

Zalezy ktore. Moja zona za nic na swiecie nie chce poprowadzic Forka. Sa wady i zalety - nie zabiera mi auta przy byle okazji, ale i taksowka musimy sie bujac po imprezach (a zona bardzo rzadko i tak pije).

 

Nie wiem, czym na co dzień jeździ Twoja żona, ale wg. mojego męża ja najchętniej jeździłabym ciężarówką. Wolę raczej większe samochody niż mniejsze, bo są z reguły wygodniejsze a ja robię ok 20 tys. rocznie po Warszawie (głównie po Wisłostradzie). Parkowanie mi nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad wymianą Legacy kombi na Forestera.

To poczekaj do jesieni. Wtedy wejdzie nowy Forester, wiekszy od obecnego. Wydaje się, że bagażnik w nim też będzie odczuwalnie większy. Więc może warto w tej sytuacji poczekać?

 

To się może włączę do rozmowy :twisted:

Nowy pewnie fajny ale: ceny jeszcze nie znane, czekać trzeba do lata...

Z tymi psami to raczej sporadyczny transport na krótkich odcinkach wchodzi w grę więc nie ma problemu...

 

Dzieci dwójka już wkrótce - to jedynie może być problem jeżeli miejsca z tyłu jest wyraźnie mniej...

 

Dla ułatwienia dodam, że szanowna małżonka zażyczyła sobie 2,5 XT :twisted: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czym na co dzień jeździ Twoja żona

Glownie tramwajami. Nubira jeszcze od czasu do czasu jezdzila (a to dziwne, bo Nubira pare cm dluzsza od Forka, podobnie szeroka i do dupy ma widocznosc wstecz - wszak to sedan). W poprzedniej pracy jezdzila tez Corolla, Yarisem i Pandami. Ona chce cos malego, tylko jak chce ja zabrac na gielde samochodowa, albo zeby poprzegladala chocby allegro, to nie ma czasu.

 

No niestety nie stac nas na nowego Forka dla mnie, a co dopiero dwa =)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...