Skocz do zawartości

Jak ktoś o Subaru pisze to my poczytać lubimy.


Intakwrx

Rekomendowane odpowiedzi

w nowym numerze polskiej edycji "TOP GEAR" jest opis/prezentacja Imprezy GT - wreszcie... :smile:

 

To korzystając z okazji zacytuję kawałek testu który mnie zainteresował (Top Gear, Czerwiec 2009, str. 85, "W pogoni za Stigiem", Tom Ford). Na pewno Wam się spodoba :P :

 

(...) Nowy RS jest więcej niż dobry - jest sensacyjny. Lepiej od razu podać werdykt i dopiero przejść do szczegółów. Inaczej musiałbym zacząć od niedowierzania i wątpliwości, z jakimi czekało się na ten samochód. A ściślej mówiąc, na jego napęd. Trzysta koni wypuszczonych przez przednie koła? To się nie ma prawa udać... Otóż, ma prawo. Co więcej, nowy QATBLSD, czyli Quaife Automatic Torque-Biasing Limited-Slip Differential (mechanizm różnicowy Quaife o ograniczonym poślizgu i automatycznym rozkładzie momentu obrotowego pomiędzy koła napędzane), jest lepszy niż większość systemów napędu na cztery koła. Nie wszystkie, ale większość. Ta przednionapędówka jest na przykład bardziej bezpośrednia i precyzyjna w reakcjach od wszystkich Golfów opartych na systemie Haldex i od Subaru AWD. (...)

 

Nie wiem jak wy, ale ja czekam na jakiś konkretny dowód tej, nie oszukujmy się, dość śmiałej hipotezy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w nowym numerze polskiej edycji "TOP GEAR" jest opis/prezentacja Imprezy GT - wreszcie... :smile:

 

 

Autor artykułu, rewelacyjnie moim zdaniem oddał klimat jaki odczuwa kierownik gteka. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tom Ford napisał/a: Ta przednionapędówka jest na przykład bardziej bezpośrednia i precyzyjna w reakcjach od Subaru AWD. (...)

 

może i jest bardziej bezpośrednia ale raczej nie pojedzie 'bardziej' jak jest trochę mniej przyczepnie jednak :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w nowym numerze polskiej edycji "TOP GEAR" jest opis/prezentacja Imprezy GT - wreszcie... :smile:

 

To korzystając z okazji zacytuję kawałek testu który mnie zainteresował (Top Gear, Czerwiec 2009, str. 85, "W pogoni za Stigiem", Tom Ford). Na pewno Wam się spodoba :P :

 

(...) Nowy RS jest więcej niż dobry - jest sensacyjny. Lepiej od razu podać werdykt i dopiero przejść do szczegółów. Inaczej musiałbym zacząć od niedowierzania i wątpliwości, z jakimi czekało się na ten samochód. A ściślej mówiąc, na jego napęd. Trzysta koni wypuszczonych przez przednie koła? To się nie ma prawa udać... Otóż, ma prawo. Co więcej, nowy QATBLSD, czyli Quaife Automatic Torque-Biasing Limited-Slip Differential (mechanizm różnicowy Quaife o ograniczonym poślizgu i automatycznym rozkładzie momentu obrotowego pomiędzy koła napędzane), jest lepszy niż większość systemów napędu na cztery koła. Nie wszystkie, ale większość. Ta przednionapędówka jest na przykład bardziej bezpośrednia i precyzyjna w reakcjach od wszystkich Golfów opartych na systemie Haldex i od Subaru AWD. (...)

 

Nie wiem jak wy, ale ja czekam na jakiś konkretny dowód tej, nie oszukujmy się, dość śmiałej hipotezy :P

 

A czego ty się spodziewałeś od faceta, który nazywa się FORD. A swoją drogą to zaciekawiliście mnie i kupię ten numer Top Gear.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wypowiedź hwojtka z racingforum.pl.

 

hwojtek, którego lubię i szanuję, miewa momenty, gdy wyobraźnia ponosi go za daleko :twisted:. Tym samym focusem jeździła redakcja kmh i owszem - stwierdzili, że wóz wyznacza nowe standardy jeśli chodzi o trakcję, zawieszenie itp. ale STI/Evo to wciąż nie jest i basta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemeq, ja bym raczej powiedział że mamy tutaj opinie A(wojtek) i opinie B(KMH),nie chce oceniac bo jak wiadomo opinie są subiektywne ;) Musielibyśmy sami przejechać się STI (tutaj masz troche łatwiej ;) ) a potem RS i ewentualnie porównać żeby wyrobić sobie własną opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musielibyśmy sami przejechać się STI a potem RS żeby wyrobić sobie własną opinie.

 

oj tam :roll: ja nie prowadziłem żadnego z nich a opinię sobie wyrobiłem znakomitą :twisted:

 

:wink: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...