Skocz do zawartości

Jak ktoś o Subaru pisze to my poczytać lubimy.


Intakwrx

Rekomendowane odpowiedzi

firma Subaru wybrała Dunlopa na dostawcę wyposażenia oryginalnego (OEM) dla swego słynnego modelu Impreza WRX STI 2008

 

Przecież one są na STI'08 już od pojawienia się tego modelu, czyli od ponad roku :twisted:.

 

Jakie te Dunlopy są naprawdę? Bo z wyglądu, to słabo

 

Jak pisali A. Koper / Raju: są takie, jak wyglądają :mrgreen:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RafalW, skad ty bierzesz takie rewelacje? Legacy lacznie z OBK sprzedalo sie w najwiekszej liczbie w tym roku http://www.subaru-global.com/news2008n000872.html

Mysle ze to jest bardzo dobry wynik jak na najstarszy model w ofercie.

 

http://finance.yahoo.com/news/Subaru-po ... 65260.html

 

The automaker also said sales of its Legacy and Impreza models climbed in 2008, offsetting double-digit sales declines of Outback wagons and Tribeca SUVs.

 

Znaczy Legacy niby jakoś się sprzedawały ale OBK poleciało jak kamień w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nie ma po co udowadniać jakości subaru, bo przecież wszyscy wiemy jakimi cudownymi i bezawaryjnymi machinami sie poruszamy, ale rzuce linka:

 

http://www.samar.pl/__/__la/pl/__ac/sec ... i-TUV.html

 

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DNL, no milutkie te wiadomości :mrgreen: Ja tam się pochwaliłem tym linkiem od Ciebie moim kolegom, a co :cool: a chwilę potem na pytanie "a ile pali to Subaru" odpowiedziałem - " to moje tak między 11 a 17 :twisted: , ale diesle duuuużo mniej :razz: "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, ciekawe co się stało z Legacy. Pamiętam, że jeszcze nie tak dawno w większości kategorii wiekowych było na 1-szym miejscu...

 

jak pamiętam to (stary) forester zawsze okupował podium, tak jak i w najnowszym zestawieniu, a legacy aż tak wysoko nie kojarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) a legacy aż tak wysoko nie kojarze

 

Było było... Może tylko przesadziłem trochę, mówiąć że niedawno... :grin: Gdy 6 lat temu szukałem dla siebie samochodu, raporty TUV były moją lekturą obowiązkową. Pamiętam, że wtedy zawsze w czołówce pojawiały się Carina i Legacy. Stad właściwie dowiedziałem się w ogóle o takim modelu... :oops: i dopiero od tamtej zacząłem zauważać go na ulicy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro nie ma chętnych do zgadywania :)

nie żebym miał jakieś dane na ten temat, ale moim zdaniem wysoki koszt części i napraw powoduje że bardziej wyeksploatowane subaru są rozbierane na części - zostają tylko te z małym przebiegiem jeżdzone do kościoła i to zawyża statystykę. Fordy ople czy vwje jeżdzą póki im kółka nie odpadną i im skrupulatnie tuv liczy wszystkie usterki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro nie ma chętnych do zgadywania :)

nie żebym miał jakieś dane na ten temat, ale moim zdaniem wysoki koszt części i napraw powoduje że bardziej wyeksploatowane subaru są rozbierane na części - zostają tylko te z małym przebiegiem jeżdzone do kościoła i to zawyża statystykę. Fordy ople czy vwje jeżdzą póki im kółka nie odpadną i im skrupulatnie tuv liczy wszystkie usterki

Można to sprawdzić na podstawie aut sprzedawanych:

na szybko, wchodzę na mobile.de i wyszukuję ile jest:

VW do roku 2000 (czyli starych) jest 35628, wszystkich VW 198338 - stosunek wynosi 17%

Subaru do roku 2000 (czyli starych) jest 646, wszystkich Subaru jest 3666 - stosunek wynosi 17%

Fordów do roku 2000 (czyli starych) jest 16407, wszystkich Fordów jest 68562 - stosunek wynosi 25%

autoscout24.pl, auta z największych państw UE

VW do roku 2000 (czyli starych) jest 32079, wszystkich VW jest 223154 - stosunek wynosi 17%

Subaru do roku 2000 (czyli starych) jest 1071, wszystkich Subaru jest 6166 - stosunek wynosi 15%

Fordów do roku 2000 (czyli starych) jest 15469, wszystkich Fordów jest 96535 - stosunek wynosi 16%

 

Zbieżność danych przypadkowa ?

 

-------------------

Badania TUV to ilość usterek podczas przeglądów tak ? Więc mogą one świadczyć też o tym jak o auta dbają ich właściciele :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytalismy, ale ciekawe komentarze sa pod artykulem:

Widzalem cale to zajscie i jak zwykle media kłamią!!! Stalem po drugiej stronie jak koles lecial takim bokiem ze szok! Nawrocil na skrzyzowaniu i po 500m zatrzymal sie bo rozlozyli kolczatke, mierzac do niego z broni wyciagneli go z auta jak swinie i kopali jak worek kartofli..i tego juz w artykule nie opisali.

[...]

widziałem to zdarzenie:) nie zajechała mu drogi policja tylko ciężarówka:)

[...]

Z tego co wiem kolega nie ma aspiracji na nowego Polodego i w Drifcie nie zamierza startować

[...]

Pościg opisywany jak rodem z filmów też nie miał miejsca - ściema wychodzi sama, ciężarówka zablokowała przejazd a nie radiowóz.

 

Poza tym, całkiem szczerze, Znam troche możliwości głównego bohatera artykułu i wierze że gdyby chciał uciec to nie dogoniłyby go VW T4... A gdyby chciał, to nie byłoby tego artykułu...

[...]

DO MODERATORA: dlaczego kasowane są posty z forum?? np. ten dotyczący policji?? cenzura??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokonałem podobnych obliczeń na podstawie mobile.de (nowe od roku 2000)

starych fordów 20,53%

starych subaru 14,88%

 

kierując się starą statystyczną zasadą 20/80 bez liczenia widzę że wychodzi na moje

Nie wiem za bardzo jakich obliczeń kolega dokonał? Tych samych tylko dla roczników do 1999?

Czym one się tak różnią? Koncern VW nie pasuje do teorii ? A jak Pareto tutaj miałby zadziałać, rozumiem żeby wszystko dopasować do swojej teorii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...