Jump to content

Jak ktoś o Subaru pisze to my poczytać lubimy.

Recommended Posts

• Replies 5.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Kierowcy Subaru od lat podkreślają wyższość stałego napędu AWD nad rozwiązaniami konkurencji. Praktycznie każdy z nich ma w zanadrzu historię o tym jak jego Subaru uratowało świat. Najczęściej akcja t

Taki filmik    

Posted Images

Nieladna felga,brak wlotu, srebrna wstawka pod dlugosci na wysokosci przeciwmgielnych...Ten samochod totalnie stracil charakter wizualny i silnikowy lecz jezdnie pewnie jest dobrze bo to nowa platfroma SGP. 

Edited by Lisek
5 minut temu, orm napisał:

ale ja mowie o 1.8 T :)

Pomarzyć można ;)

mowimy o rzeczach realnych. 

47 minut temu, Lisek napisał:

Ten samochod totalnie stracil charakter wizualny i silnikowy lecz jezdnie pewnie jest dobrze bo to nowa platfroma SGP. 

Problem w tym, że ten z Czech nie bazuje jeszcze na SGP. 

• Upvote 1
51 minut temu, Kukson napisał:

Nie bazuje i jedyne czym różni się od tego który był u nas z 1.6 DIT to brak kurnika.

I parę koni mniej. Ktos z TF jeżdżący 1,6DIT opisywał swoje wrazenia z jazdy 2,0i. O ile pamietam całkiem pozytywne, z zastrzeżeniem, ze dynamika nieco słabsza, ale podobno nawet bez totalnego dramatu. 

W tereny górskie jak na północy Czech to IMHO fajna alternatywa dla Skody. I sporo tam Subaru jeździ. 

2 godziny temu, Tsunetomo napisał:

I parę koni mniej. Ktos z TF jeżdżący 1,6DIT opisywał swoje wrazenia z jazdy 2,0i. O ile pamietam całkiem pozytywne, z zastrzeżeniem, ze dynamika nieco słabsza, ale podobno nawet bez totalnego dramatu. 

W tereny górskie jak na północy Czech to IMHO fajna alternatywa dla Skody. I sporo tam Subaru jeździ. 

Christoph jezdzil nim w Austrii.

• Thanks 1
W dniu 26.12.2020 o 15:16, orm napisał:

w mieście z którym mój dostawca ma fabryke znalazłem salon subaru ma mi sie wypytać o levorga ;)

odpisal ze na ta chwile nie słyszał ale nie twierdzi ze nie będzie.

Moj zwrok w strone Filipin sie skierowal tam maja obecnego levorga 2.0 turbo i kierownica z dobrej strony wiec moze i nowy 1.8 tam zawitac :)

a jak nie to troche mnie i tak te 2.0 T kręci na sprawdzonej budzie i silniku :) akcyza nizsza ponizej 2.0 wiec tez nie zabija ma kros na forum 2.0 wiem ze @Christoph ma 1.6

Edited by orm
2 godziny temu, orm napisał:

odpisal ze na ta chwile nie słyszał ale nie twierdzi ze nie będzie.

Moj zwrok w strone Filipin sie skierowal tam maja obecnego levorga 2.0 turbo i kierownica z dobrej strony wiec moze i nowy 1.8 tam zawitac :)

a jak nie to troche mnie i tak te 2.0 T kręci na sprawdzonej budzie i silniku :) akcyza nizsza ponizej 2.0 wiec tez nie zabija ma kros na forum 2.0 wiem ze @Christoph ma 1.6

Strasznie drogie te Levorgi tam i mało 2.0.

W dniu 26.12.2020 o 19:29, Tsunetomo napisał:

W dniu 26.12.2020 o 21:53, Lisek napisał:

Christoph jezdzil nim w Austrii.

W dniu 28.12.2020 o 05:36, orm napisał:

(...)

wiec tez nie zabija ma kros na forum 2.0 wiem ze @Christoph ma 1.6

Mam 1.6DIT, do porownania wzialem Levorga 2.0 150 PS bez kurnika. 

Swoje wrazenia opisywalem tu: 

Gdybym nie mial 1.6 DIT bez problemu przesiadlbym sie na 2.0 bo Levorg to swietne wyposazone i bardzo dobrze prowadzace sie auto. Levorg to ostatnie auto ze stajni Subaru w EU zapewniajace frajde z jazdy. 

W porownaniu do 1.6DIT brakuje w nim niutonometrow i to da sie odczuc podczas przyspieszania przy wyzszych predkosciach. Za to spala mniej, brzmi lepiej i pare kubikow wiecej da sie jednac odczuc w miescie, gdyz auto rusza z miejsca sprawnie i lekko. Tragedii nie ma i tym autem jechalo mi sie zdecydowanie lepiej niz Foresterem E-Boxer. 

• Like 1

W najnowszym Motorze 04.01.21 jest artykuł o Subaru Legacy Diesel z 2008r. z przebiegiem 282 tyś km,

które przejechał bezawaryjnie :thumbup:.

W dniu 26.12.2020 o 19:29, Tsunetomo napisał:

Potwierdzam. Kiedy tylko mogę, to jeżdżę w czeskie Jizery, Karkonosze i co tam jeszcze jest :-) Trzy lata temu wracałem w zimie przez Jakuszyce i Harrachov do Pragi - ciężarówki pod górę klękały na zaśnieżonej drodze, a ja spokojniutko i zupełnie bez stresu przejechałem (i to na jeszcze na starych oponach). Wcześniej jeździłem Skodą, więc potwierdzam, że Subaru to fajna alternatywa :-) 

Im dalej na północ, tym więcej spotykam starych Foresterów i Imprez. Czesi w starszych modelach reagują na machanie łapką. Ci w nowszych generacjach już nie tak bardzo. 

No i u podnóża Karkonoszy jest też jedna fajna szrotownia, która specjalizuje się w rozbieraniu "anglików" na części, jakby ktoś potrzebował, to mogę podrzucić link - kiedyś sam kupiłem u nich komplet felg.

W dniu 26.12.2020 o 16:31, Tsunetomo napisał:

Na polskie 160k zł. Ale dla chętnych jest :)

Cena Levorga z silnikiem 2.0 zaczyna się w Czechach od 750 tysięcy kaczek, to daje około 130 tysięcy złotych.

Edited by Kytutr
  • Like 2
Godzinę temu, chojny napisał:

Mówisz żebym SIP miał zaprosić "na herbatkę" z cukrem  :mrgreen:

W goście to trzeba iść z bombonierką po poznańsku -_-:

Diamant-cukier-bialy-kostka-1-kg.jpg.c95bf752054a5f0ec1124c2f7fada6fa.jpg

Edited by llkuba
W dniu 21.01.2021 o 08:01, pianchi napisał:

Kierowcy postanowili sprawdzić, który napęd 4x4 jest lepszy? Ten w Audi czy w Subaru? Zobacz zaciętą walkę! [wideo]

https://wrc.net.pl/ak-kierowcy-postanowili-sprawdzic-ktory-naped-4x4-jest-lepszy-ten-w-audi-czy-w-subaru-zobacz-zacieta-walke-wideo

Zupełnie nie rozumiem tych zabaw w przeciąganie liny. 

Normy emisji nie dotyczą Subaru, więc nadal możesz kupić samochód emitujący dużo CO2. Tylko po co?

https://spidersweb.pl/autoblog/subaru-normy-emisji-co2-subaru-silnik-benzynowy/

Super Opis:

"Za oceanem to marka, która kojarzy się ze starszymi ludźmi, małżeństwami homoseksualnymi i mamusiami z przedmieść. Inaczej było w Europie. Tutaj marka uchodziła za elitarną, skierowaną do ludzi sukcesu, którzy doceniali dźwięk boksera, legendarny napęd AWD oraz rajdowe konotacje."

Autor zrobił sobie ogólnie bekę z Subaru!

Edited by pianchi
  • Haha 1