Skocz do zawartości

Jak ktoś o Subaru pisze to my poczytać lubimy.


Intakwrx

Rekomendowane odpowiedzi

49 minut temu, pianchi napisał:

To już jest koniec. Klienci nie pokochali Subaru BRZ

Czy ja wiem czy nie pokochali.... Toyota w EU sprzedała 20 395 sztuk GT86, Subaru 4100 sztuk BRZ, biorąc pod uwagę różnicę w wielkości obu firm oraz sieci dealerskiej nie jest to zły wynik jak na tak niszowe auto :)

W USA wygląda to nieco inaczej: 39 971 szt. BRZ vs 76 147 szt. Toyoty 86 - ale tam Subaru nie jest niszowe a i klienci mniej sztywni niż w EU. 

Wszystkie auta wyprodukowało Subaru w swojej fabryce i raczej stratne na tym nie było. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, aflinta napisał:

Czy ja wiem czy nie pokochali.... Toyota w EU sprzedała 20 395 sztuk GT86, Subaru 4100 sztuk BRZ, biorąc pod uwagę różnicę w wielkości obu firm oraz sieci dealerskiej nie jest to zły wynik jak na tak niszowe auto :)

W USA wygląda to nieco inaczej: 39 971 szt. BRZ vs 76 147 szt. Toyoty 86 - ale tam Subaru nie jest niszowe a i klienci mniej sztywni niż w EU. 

Wszystkie auta wyprodukowało Subaru w swojej fabryce i raczej stratne na tym nie było. 

Subaru jest bardzo niszowa marka w US... poprostu model BRZ jest troche taki nijaki,  gdyby byl wyposarzony fabrycznie w turbo - mysle ze byloby troszke inaczej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, aflinta napisał:

Ja tylko w Oregonie byłem, a tam tego prawie tyle co F150 :)

Fakt, BRZ ani jednego.

Oregon, Washington, Utah, Colorado, Vermont, Massachussetts, i inne bardziej pagorkowate rejony sa faktycznie sdominowane przez Subaru, ale cala reszta nie... i dlatego Subaru nadal jest marka niszowa, BRZ jest autem dla fanow motoryzacji, z tym ze konkuruje z Mazda Miata... a gdyby BRZ mial turbo to by powalczyl z mocniejszymi autami, i bylby realistyczna alternatywa dla Caymana czy TT... Gdy na rynku US pojawil sie WRX, ktory dorownal osiagami owczesnemu S4 za znacznie mniejsze pieniadze - to wtedy nastapila rewolucja i wyscig zbrojen...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Jakiś czas temu nabyłem Forestera SF5 trochę nietypowego dla niektórych pewnie nawet znany ;) Nagrałem małego vloga o nim dlatego zapraszam na YT. W sezonie będzie się pojawiało pewnie z nim trochę materiałów więc zapraszam do subskrybcji kanału :D 

Poniżej link:

 

https://www.youtube.com/watch?v=_q-A0_9QBKI

 

 

Edytowane przez BartekZ33
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...