Skocz do zawartości

Jak ktoś o Subaru pisze to my poczytać lubimy.


Intakwrx

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie, czy redakcja oczekuje wiarygodności bardziej niż taniości i szybkości? Ludzie i tak kupią. Ten myk z dodaniem po równo tysiąca byłby nawet "zabawny", gdyby nie był przykrą ilustracją dzisiejszego dziennikarstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy już było, jeśli tak, to przepraszam: najnowszy Auto Świat 4X4 (Auto Bild) - porównanie Subaru Outbacka 2.0 diesel z VW Passatem Alltrackiem 2.0 diesel. Po zażartej walce i porównywaniu wielu czynników, werdykt: (...) "postanowiliśmy zrezygnować z tradycyjnej klasyfikacji punktowej. (...) Nasz werdykt brzmi: remis" Alltrack lepszy na szosie, mocniejszy silnik (240 koni), Outback lepszy poza szosa, prześwit większy o 2,6 cm plus więcej miejsca. W środku. Wszystko byłoby ok, gdyby nie szybkie spojrzenie na cenę. Do "porównania" polski Auto Bild wział najbardziej wypasiona wersje VW za 236 tys 860 zł. W sumie pocieszajace. Żeby VW zremisował z Outbackiem, trzeba dopłacić ponad 50 tys zł:-)

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale co za ciekawostka? SBD był pakowany do Legacy IV od marca 2008. pewnie też stąd lepsza średnia cena tych modeli, bo są tylko z 2008, a średnią cenę aut benzynowych uśrednili z całego okresu 2003-2008

I taki osobnik nie siedzący w subarakach zechce sobie poszukać Gacka IV powiedzmy 2004 czy 2005 jako alternatywy dla dyszla np.Passata , wpisze w wyszukiwarke rocznik,zasilanie i będzie zdziwko ,bo sie okaże ,że np.w Polsce nie ma nikogo ,kto by miał takie auto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I taki osobnik nie siedzący w subarakach zechce sobie poszukać Gacka IV powiedzmy 2004 czy 2005 jako alternatywy dla dyszla np.Passata , wpisze w wyszukiwarke rocznik,zasilanie i będzie zdziwko ,bo sie okaże ,że np.w Polsce nie ma nikogo ,kto by miał takie auto ;)
   Nabierze przekonania o absolutnej wyjątkowości, bo nikt, absolutnie nikt nie chce się takiego pozbyć ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbrzydsze auta świata wg. czytelników Top Gear. W rankingu Subaru Impreza Casa Blanca z lat 1999-2000 . Powstało tylko 5000 szt.

Jeszcze jedno zdjęcie z tyłu. Swoją drogą to ciekawe ilu forumowiczów chciałoby mieć takie cacko w garażu ? 

Powiem ci tak; ze względu na oryginalnośc to zdecydowanie bym chciał  :D  :D  :D

Weź wpadnij na jakiś zlocik japońszczyzny ,czy np.Subaru ,to wierz mi,ze wszelkie SVXy ,czy STI by zgasły w blasku takiej gwiazdy  :biglol:

Auto robi robotę w oczach osób wiedzących ile tego jest ,lub odwrotnie wręcz - wiedząc ,ze to unikat i raczej nie do zobaczenia nigdzie :)

A każdy kto nie w temacie stwierdziłby,ze po prostu jakis nieslubny dzieciak Multipli i Rodiusa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Weź wpadnij na jakiś zlocik japońszczyzny ,czy np.Subaru ,to wierz mi,ze wszelkie SVXy ,czy STI by zgasły w blasku takiej gwiazdy  Auto robi robotę w oczach osób wiedzących ile tego jest ,lub odwrotnie wręcz - wiedząc ,ze to unikat i raczej nie do zobaczenia nigdzie A każdy kto nie w temacie stwierdziłby,ze po prostu jakis nieslubny dzieciak Multipli i Rodiusa

 

Widziałem kilka ogłoszeń sprzedażymodeli Imprezy Casa Blanca jak ściągałem zdjęcia (większość z Japonii). Taka "luksusowa" impreza to byłby rzeczywiście hit zlotu np. na Plejadach 2017 :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy już było, jeśli tak, to przepraszam: najnowszy Auto Świat 4X4 (Auto Bild) - porównanie Subaru Outbacka 2.0 diesel z VW Passatem Alltrackiem 2.0 diesel. Po zażartej walce i porównywaniu wielu czynników, werdykt: (...) "postanowiliśmy zrezygnować z tradycyjnej klasyfikacji punktowej. (...) Nasz werdykt brzmi: remis" Alltrack lepszy na szosie, mocniejszy silnik (240 koni), Outback lepszy poza szosa, prześwit większy o 2,6 cm plus więcej miejsca. W środku. Wszystko byłoby ok, gdyby nie szybkie spojrzenie na cenę. Do "porównania" polski Auto Bild wział najbardziej wypasiona wersje VW za 236 tys 860 zł. W sumie pocieszajace. Żeby VW zremisował z Outbackiem, trzeba dopłacić ponad 50 tys zł:-)

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

 
Dzisiaj wpadł mi w ręce ten artykuł (Auto Świat 4X4,  nr 5, wrzesień-październik 2016). Przestudiowałem go z punktu widzenia użytkownika OBM MY15 i dwie rzeczy zwróciły moją uwagę:
 
1) Opis systemu Eye Sight - cytuję: "...Ostrzeże kierowcę, np. wtedy gdy stojąc przed przeszkodą, zamiast biegu wstecznego wrzuci pierwszy. Eye Sight będzie przydatny również podczas jazdy, sygnalizując zapelenie się świateł hamulcowych auta jadącego przed nami. Kolejną funkcją jest sygnał dla kierowcy stojącego przed sygnalizatorem świetlnym. Pokazuje wówczas informację o zapalającym się zielonym świetle..." 
Amen - napisali o samych funkcjach pobocznych systemu. O najważniejszych nawet nie wspomnieli (a to rozpoznawanie zielonego światłą, to jakaś nowa funkcja, bo ja tego nie mam?) W Passacie wymienili system rozpoznawania znaków, aktywny tempomat Front Assist informujący o konieczności hamowania oraz elektroniczną szperę XDS. NA temat X-mode w Outbacku nie ma słowa.
 
2) I znów cytat: "...Japoński turbodiesel dostarcza moc na przednie koła za pośrednictwem bezstopniowej przekładni CVT..." I kilka zdań dalej: "...W momencie utraty przyczepności przez przednią oś napęd jest przekazywany  na tylne koła przez sprzęgło międzyosiowe..."
Edytowane przez spawalniczy
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Pani na zdjęciu to Sylwia z działu "księgowości", która lubi jeździć bokiem ;)

Pani na zdjęciu, to modelka kontrowersyjnej urody, która lubi fotografować się z samochodami (zwykle innej niż japońska proweniencji): https://pl-pl.facebook.com/sylwiaperetti.official/ ;)

Edytowane przez Kambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak planu na ten materiał, jakiegoś scenariusza albo edycji. Pół filmu o historii koncernu i Imprezie w WRC z wikipedii. Przebitki na kopalnie piasku i las. Babka pojawia się nie wiadomo po co, raczej właśnie tylko z powodu biustu i tatuaży, ponieważ słowem nie komentuje swoich wrażeń. Pojawia się też w żaden sposób nie omówiony Forester i robi pół drifta. Lekki chaos.

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

TVN turbo zakup kontrolowany (pierwszy samochód) forek I wygrał program :)

Akurat się załapałem. Ale z tymi utwardzanymi gniazdami zaworowymi, silnikiem zagazowanym w fabryce i lubryfikacji to się pan gazownik nie popisał generalnie:)

Bardzo podobnie zaczęła się moja przygoda z Subaru. Rozglądałem się za jakimiś Fordami, potem za Lexusem IS200 ale w najbliższym komisie mieli Forka I 125km w manualu z busolą(sic!) w desce. Z ciekawości się przejechałem i mimo że Forek miał chyba z pół miliona najechane, okazał się dla nas za mały, biegów trzeba było w nim szukać jak w starym ikarusie to jechałem z uśmiechem na twarzy. Forka nie kupiliśmy ale od tego momentu poszukiwałem już tylko odpowiedniej Subaryny:) Jest jakaś magia w tych furach:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...