Skocz do zawartości

Jak ktoś o Subaru pisze to my poczytać lubimy.


Intakwrx

Rekomendowane odpowiedzi

Do wątku o TG w sumie sie już nie nadaje ;) Jeremy Clarkson i James May byli u Camerona aby wyrazić swoje poparcie dla pozostania w EU i przy okazji ... wyrazili swoją sympatie dla Outbacka ;-)

 

http://news.sky.com/story/1712859/pm-steps-up-a-gear-and-calls-in-clarkson

 

'Speaking to Mr Cameron, Clarkson said: "It's an extraordinary thing that James and I only agree on three things, which is sandwich spread is delicious, the old Subaru Legacy Outback is a good car and Britain staying in." '

 

:mrgreen:

 

Natomiast na YT już nieco inna wypowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Natomiast na YT już nieco inna wypowiedź.

 

tez mi sie to rzucilo w oczy i sie zastanawialem skad taka rozbieznosc :huh: 

 

Nie da sie ukryc, ze w przeszlosci bardzo pozytywnie wyrazali sie o OBK (choc niestety nie moge znalezc klipu na YT)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

 

Swego czasu ,  VW nie  wyposażał Tiguan, w skrzynię automatyczna w modelach z zwiększonym momentem. Powód .... nie dawali radę.

 

o której skrzyni mowa ?

 

bo były problemy z DSG z suchymi sprzęgłami natomiast ta z mokrymi może pancerna nie jest ale bez problemu sobie radzi z fabrycznymi jak i "niefabrycznymi" momentami 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni numer Motoru.

Test dziesięciu kompaktowych SUV. Forester diesel na drugim miejscu. Bardzo pozytywnie o Forku i o silniku.

W teście świateł również Subaru (Outback i Forester). Forek z bardzo słabymi wynikami - zasięg świateł bardzo krótki: ksenony 58 metrów lepiej wypada wersja z halogenowymi światłami mijania (89 metrów).

Szkoda, że w testach nie sprawdzono modelu poliftowego z ledami i lampami konstrukcji soczewkowej, bo jest o niebo lepiej.

 

 

Wysłano z Xperia Z3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego testu w Motorze są jeszcze dwie ciekawostki:

 

1. Jak mierzyli bagażnik, to wyszedł im 388 litrów (teraz na wakacjach jestem ssangyongiem, bo do XT bym tyle gratów nie zapakował - te 505 od zawsze wydawało mi się naciągane).

 

2. Napisali, że słabo się prowadzi, ale przynajmniej bardzo cichy - wiem, że to nowy SBD, ale do XT to już nie pasuje :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ale przynajmniej bardzo cichy

Dziwne, zwłaszcza czytając wątek o wygłuszeniu subaru i lamentów, że głośno.
W poliftowym Forku wyciszenie jest dużo lepsze. Mam XT 2016, miałem 2,0 2013. Różnica jest bardzo duża.

Podobnie jest z zasięgiem świateł mijania - bardzo duża różnica in plus.

 

Wysłano z Xperia Z3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hybrydowa wersja Imprezy i XV to już chwilę jest na rynku

Sama elektryfikacja tak czy inaczej będzie postępowała więc i Subaru coś do oferty musi wrzucić.

 

Auta elektryczne to proste konstrukcje większość producentów gdyby tylko chciało tłukloby je od dawna, widocznie ten moment powoli się zbliza.

 

 

tapatalk

Edytowane przez ketivv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Hybrydowa wersja Imprezy i XV to już chwilę jest na rynku
wiem, i wiem też, że Subaru aby pozostać konkurencyjne musi pójść w napędy hybrydowe, co nie znaczy, że mi się to podoba, jakiś czas jeździłem Lexem z napędem hybrydowym, i owszem, odpycha się to fajnie, ale jest jakoś... dziwnie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

wiem, i wiem też, że Subaru aby pozostać konkurencyjne musi pójść w napędy hybrydowe
 

 

hybryda to już "technologia dnia dzisiejszego" rozwiązania drogie, mechanicznie skomplikowane 

 

wspomniany artykuł mówi o aucie w całości elektrycznym 

 

dla przypomnienia dodam, że takie elektrycznie 4x4 jeździ jest to Mitsubishi Outlander PHEV (niestety hybryda więc nie do końca elektryk) napęd 4x4 jest elektryczny podobnie jak w Tesli osobne silniki dla przedniej i tylnej osi plus już konstrukcyjnie zaplanowane miejsce pod podłoga auta na baterię

 

ogólnie - jak się wydaje - problem sprowadza się do tego planujemy elektrycznie i/lub hybrydowe lub elektryka 

 

elektryki musza tanieć bo to ogólnie proste auta w porównaniu do spalinowych 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Szkoda ze tego nie ma do kupienia na polskim rynku , parę sztuk widziałem na naszych drogach

 

 

Tapatalk

 

Jak to nie ma?

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=6403828729#36bedde264

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...