Skocz do zawartości

Jak ktoś o Subaru pisze to my poczytać lubimy.


Intakwrx

Rekomendowane odpowiedzi

@@ketivv, chodzilo mi o sformulowanie, ktorego uzyles. "Calkowicie odwrotnie" w kontekscie poprzedniej wypowiedzi, ze w USA "Subaru bije rekordy", sugeruje, ze tutaj sprzedaz sie zawalila i ogolnie nastapil kryzys :) Owszem, nie jest tak rozowo jak tam - Raz w gore, raz w dol, ogolnie sa mozna rzec stabilne. 

 

Ciekawe co sie stanie we Francji teraz po tym, jak rzad  zapowiedzial ograniczenie sprzedazy diesli. To moze byc dobry znak dla FHI
 

http://left-lane.com/european-car-sales-data/subaru/

Edytowane przez Than_Junior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ciekawe co sie stanie we Francji teraz po tym, jak rzad  zapowiedzial ograniczenie sprzedazy diesli. To moze byc dobry znak dla FHI
 

 

ciekaw jestem jaki we Francji jest % udział diesli w sprzedaży Subaru 

 

50% czy 80%  ?  ;) 

 

chodzilo mi o sformulowanie, ktorego uzyles. "Calkowicie odwrotnie" w kontekscie poprzedniej wypowiedzi, ze w USA "Subaru bije rekordy", sugeruje, ze tutaj sprzedaz sie zawalila

 

nie chciałem podawać danych z left-line ale jeśli już to zrobiłeś to się nimi podeprę jeśli chodzi o europejską sprzedaż 

 

2006 lekko ponad 55 100 szt od tego momentu same spadki do obecnego poziomu 32-35 tys szt. rocznie

 

w tym samym czasie w USA jak wygląda sprzedaż 

2_large.JPG

wykres nie obejmuje całego roku 2014 w którym subaru sprzedało w USA ponad 440 tys. aut, plan na ten rok coś powyżej 0,5 mln

 

http://www.fool.com/investing/general/2014/10/12/theres-no-stopping-subaru-in-the-us.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ciekawe co sie stanie we Francji teraz po tym, jak rzad  zapowiedzial ograniczenie sprzedazy diesli. To moze byc dobry znak dla FHI
 

 

ciekaw jestem jaki we Francji jest % udział diesli w sprzedaży Subaru 

 

50% czy 80%  ?  ;)

 

chodzilo mi o sformulowanie, ktorego uzyles. "Calkowicie odwrotnie" w kontekscie poprzedniej wypowiedzi, ze w USA "Subaru bije rekordy", sugeruje, ze tutaj sprzedaz sie zawalila

 

nie chciałem podawać danych z left-line ale jeśli już to zrobiłeś to się nimi podeprę jeśli chodzi o europejską sprzedaż 

 

2006 lekko ponad 55 100 szt od tego momentu same spadki do obecnego poziomu 32-35 tys szt. rocznie

 

w tym samym czasie w USA jak wygląda sprzedaż 

2_large.JPG

wykres nie obejmuje całego roku 2014 w którym subaru sprzedało w USA ponad 440 tys. aut, plan na ten rok coś powyżej 0,5 mln

 

http://www.fool.com/investing/general/2014/10/12/theres-no-stopping-subaru-in-the-us.aspx

 

Z artykulu na Jalopnik wynika ze plan 600 tys byl na rok 2020, a tym czasem tyle sie sprzeda do konca tego roku w USA...  IMO sukces na rynku US polega na tym ze modele oferowane na USDM daja najlepszy wspolczynnik, jakosci, ceny, i wyposarzenia.  W europie ceny Subaru sa niestety wyzsze i dlatego w EU trudniej jest zrealizowac taki wzrost sprzedazy.  Procz tego niemiecka propaganda na temat swoich aut jest wszechobecna w Europie, a nie istnieje w US.  IMO fajnie by bylo gdyby FHI zdecydowalo sie na produkcje swoich aut w EU na przyklad w Polsce, jako najbardziej centralnie polozonym kraju z dostepem do morza.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W europie ceny Subaru sa niestety wyzsze i dlatego w EU trudniej jest zrealizowac taki wzrost sprzedazy
 

 

są podobne, zbliżone może wręcz tożsame z cenami Skody, Seata czy VW

 

 

 

 

 

Procz tego niemiecka propaganda na temat swoich aut jest wszechobecna w Europie, a nie istnieje w US

 

tak niemiecka motoryzacja nie istnieje w USA ;) 

 

BMW (także MINI należące do BMW), Mercedes, Porsche (jak i reszta VAG jak Lambo itp.) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma co sie dziwic juz to wielokrotnie pisalem : Subaru w US to jak u nas Skoda. A dlaczego u nas skoda czy kia bije rekordy sprzedazy a nie subaru? Bo kosztują odpowiednio do tego co oferują a serwis i czesci sa tanie i dostepne od reki. I nie piszcie mi ze w Subaru tez tak jest bo akurat tak sie sklada ze jestem po malej kolizji drogowej i z dostepnoscia czesci w magazynach europejskich jest slabo

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procz tego niemiecka propaganda na temat swoich aut jest wszechobecna w Europie, a nie istnieje w US.

 

Jak wiadomo złej baletnicy .... Zawsze można zrzucić na niemiecką propagandę. Ciekawe dlaczego rośnie sprzedaż takich marek jak Kia, Hyundai czy nawet Volvo, który jest bezpośrednim konkurentem niemieckiej wielkiej trójki? Odnośnie Subaru FHI ma Europę w poważaniu, zrozumcie to! Tutaj należy tylko współczuć SIP-owi, który staje na głowie, żeby jakakolwiek sensowna oferta była dostępna.

 

Ale jakoś te dane nie zgadzają się z oficjalnymi publikowanymi przez FHI (mimo, że dane FHI są publikowane za okres kwiecień-do-marzec).

 

Źródło: https://www.fhi.co.jp/english/ir/report/fr_archive.html

 

slide03.jpg

 

 

slide03.jpg

 

slide03.jpg

 

slide02.jpg

 

slide02.jpg

 

slide02.jpg

 

slide02.jpg

 

slide03.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W europie ceny Subaru sa niestety wyzsze i dlatego w EU trudniej jest zrealizowac taki wzrost sprzedazy
 

 

są podobne, zbliżone może wręcz tożsame z cenami Skody, Seata czy VW

 

 

 

 

 

Procz tego niemiecka propaganda na temat swoich aut jest wszechobecna w Europie, a nie istnieje w US

 

tak niemiecka motoryzacja nie istnieje w USA ;)

 

BMW (także MINI należące do BMW), Mercedes, Porsche (jak i reszta VAG jak Lambo itp.) 

 

Przeciez ja nie pisalem ze niemieckie marki nie istnieja w USA, pisalem ze propaganda nie istnieje bo nie ma pism motoryzacyjnych ktore sa wlasnoscia niemieckich koncernow.  Jako ze przez lata pracowalem w marketingu to zdaje sobie sprawe ze sposobu w jaki uzywa sie slowa i czytajac polskie pisma motoryzacyjne widze poprostu stwierdzenia ktore maja na celu postawienie aut niemieckich jako tych najlepszych - wystarczy spojrzec na consumer reports by dowiedziec sie jak jest faktycznie...

 

Kazda firma ma swoje dalsze i blizsze cele, miejmy nadzieje ze wzrost obrotow w US stanie sie motywatorem bardziej agresywnej polityki sprzedazy aut Subaru w Europie.  To jest mozliwe bo zwiekszone obroty to i wieksze pieniadze na projektowanie i produkcje atrakcyjnych nadwozi.  Auta Koreanskie atakuja skutecznie w Europie i US, ale daleko im do aut kultowych... przynajmniej w gronie milosnikow motoryzacji.  Na chile obecna VAG i wielu innych producentow kopiuje Subaru, choc by w oferowaniu aut AWD z podniesionym zawieszeniem.  Tak czy inaczej... jak dla mnie subaru to jest to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche dziennikarz pofantazjowal: "Forester 2.5 XT z manualem przyspiesza do setki w równe 6 sekund, wersja z automatem nie wiele słabiej." - z tego co pamietam to automat zamula o dobre 2 sek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Troche dziennikarz pofantazjowal: "Forester 2.5 XT z manualem przyspiesza do setki w równe 6 sekund, wersja z automatem nie wiele słabiej." - z tego co pamietam to automat zamula o dobre 2 sek

 

 

katalogowo jest 7,6s do steki, empirycznie, uzywajac obu nog, mozna startowac ciut szybciej ;):P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w nawiązaniu do wspomnianego artykułu  http://pertyn.com/subaru-levorg/

 

"A wyzwanie postawiono przed nią duże, bo silniczek ma do uciągnięcia poważnej wielkości i masy auto, seryjnie wyposażone w dodatku w permanentny (nie ma tu nic dołączanego, żadnych sprzęgieł) napęd na cztery koła"

 

coś się zmieniło w specyfikacji Levorga 1.6 DIT ?

 

nie ma żadnych sprzęgieł ?

 

;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...