Skocz do zawartości

Jak ktoś o Subaru pisze to my poczytać lubimy.


Intakwrx

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Może nie napisali, ale powiedzieli.

Dziś w "Zakupie Kontrolwanym" pojawił się Forester z 2007 roku, wersja amerykańska. Rzekomo 2,5 turbo, jednak na moje niewprawne oko silnik był wolnossący. Brak kurnika, filtra powietrza nad IC też się nie dopatrzyłem. Ponadto moc rzekomo 175 KM, czyli tyle ile miały wolne ssaki 2,5. Chyba, że wychodziły takie dziwne wersje turbo, a ja jeszcze niewiele widziałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może nie napisali, ale powiedzieli.

Dziś w "Zakupie Kontrolwanym" pojawił się Forester z 2007 roku, wersja amerykańska. Rzekomo 2,5 turbo, jednak na moje niewprawne oko silnik był wolnossący. Brak kurnika, filtra powietrza nad IC też się nie dopatrzyłem. Ponadto moc rzekomo 175 KM, czyli tyle ile miały wolne ssaki 2,5. Chyba, że wychodziły takie dziwne wersje turbo, a ja jeszcze niewiele widziałem...

 

No to na bank wolny ssak. Ale filtr powietrza nad IC??? Od kiedy? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy dobry wątek. Jakby co to proszę o przeniesienie. Ale do rzeczy: Top Gear USA 2 , odcinek 8 jest test STI. Wyrażają się bardzo pozytywnie. Ściga sie z motorem po szutrach. Polecam, można obejrzeć na BbC Knowledge

 

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez luki266
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy dobry wątek. Jakby co to proszę o przeniesienie. Ale do rzeczy: Top Gear USA 2 , odcinek 8 jest test STI. Wyrażają się bardzo pozytywnie. Ściga sie z motorem po szutrach. Polecam, można obejrzeć na BbC Knowledge

 

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

 

Było i to w kilku wątkach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji, że o Subaru poczytać lubicie, to i zapewne wiecie więcej ode mnie. Czy te felgi: http://farm3.static....13d6e6344_o.jpg były dostępne w Europie? Bo mam okropny kłopot, żeby takie znaleźć, nawet na ebay.co.uk. <_<

czy to nie sa stand. felgi dla podstawowej wersji Lanosa STI? TOP mial kute BBS'y
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak, to są felgi od Lanosa. Tylko się zastanawiam, czy były i u nas. Na forum ani jednych na sprzedaż nie znalazłem, na allegro wisi jeden komplet, ale dosyć drogo.

tzn. czy byly dosteple w PL? byly :)

np. Malina ma takie fele na swojej Tribece (chyba kupil je od raja)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
Tym razem niezbyt przychylnie: http://moto.onet.pl/...-oszukuje/nb67n

Ciekawe. Szczególnie ciekawe, że pani była u mnie 23.05 z wizytą. Ciekawe także, jako że wymienione wtryski podelgały ew. reklamacji w Denso ( producent ).

A już najbardziej ciekawe, że w geście handlowym przejęliśmy wiekszość kosztów. Oraz, że z takim rozwiązaniem włscicielka się w pełni zgodziła.

No cóż, gdybym wiedział, że tak ( niezgodnie z prawdą ! ) zareaguje ...

 

Pozdrowienia

Edytowane przez Dyrekcja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się pięknie Pani Agnieszka zachowała... :angry:

 

Bardzo dziwnie to wygląda bo wszystko rozmija się z prawdą, a może dziennikarz coś źle zrozumiał. Jak dla mnie artykuł mocno tendencyjny na zasadzie dowalić Subaru za wszelką cenę (np. nawiązanie do problemu sprzęgła + opis szkolenia SJS w co nie wierzę że tak tak wygadało).

Edytowane przez Dobi1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
pogonić ją

Klienta nie można "pogonić" - nie na tym polega nasza rola ;)

No to się pięknie Pani Agnieszka zachowała...

Nie wiem, być może rozmawiała z dziennikarzem przed rozmową ze mną ( jak wiadomo nie zawsze jestem dostępny ), a później zapomniała sprostować swą wcześniejszą wypowiedź ...

Jak dla mnie artykuł mocno tendencyjny na zasadzie dowalić Subaru za wszelką cenę (np. nawiązanie do problemu sprzęgła + opis szkolenia SJS w co nie wieżę że tak tak t wygadało).

Dziennikarze w dzisiejszych czasach niestety bardzo rzadko dbają o prawdę - i tak nie było żadnej próby kontaktu ze mną ze strony dziennikarza ( przypominam - TVN Turbo postapiło swego czasu inaczej ). A przecież nazwisko znane, mail w redakcji też ...

Ważniejsza jest jednak Sensacja - to napędza czytelnictwo. To taki obaw współczesnych czasów, walki o czytelnika.

No cóż, nie jest tajemnicą, że paliwo jest u nas ... różnorodne. Jest też oczywistym że absolutnie każdy zapytany taknuje wyłącznie paliwo najwyższej jakości.

A to, że u nas występuje proporcjonalnie więcej usterek wtryskiwczy niż np. na zachód od Odry i Nysy ...., no cóż.

Jasne też jest, że pomimo wyraźnych w tym kierunku podejrzeń co do faktycznych przyczyn takich usterek trudno jest składać je na barki klientów.

Natomiast proceduralnie będziemy wprowadzali zalecenie stosowania dodatków do paliwa czyszczących wtryskiwacze ( aktualnie testujemy skuteczność ).

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wypadku zabrakło po prostu rzetelności dziennikarskiej, wiadomo sensacja się szykuje i trzeba pisać, ale zwykle takie sensacje powinno się weryfikować z kilku źródeł w tym przypadku wydźwięk byłby inny ... a wyszło pomówienie. Co do paliw to prawda tyle, że z punktu widzenia konsumenta nie ma się możliwości zbadania jakości paliwa przed jego wlaniem do samochodu - samo tankowanie na stacjach uznanych koncernów może nie wystarczyć. Wiec jakby padły wtryski (niby z mojej wieny) to co bym mógł powiedzieć, zrobiłem wszystko co możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do paliw, bez reklamy, ale mpge polecic Shella Vpower diesel. Prawda jest tez tendencja dziennikarzy to taniej sensacji. I prawda jest ze w interesie klienta nie jest dzialanie na wlasna szkode. Jest to troche frustrujace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...