Skocz do zawartości

Jak ktoś o Subaru pisze to my poczytać lubimy.


Intakwrx

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Forumowicze!
W prawdzie z moim Forkiem rozstałem się jakiś czas temu, ale marki z gwiazdami w logo są i będą mi nadal bliskie. Jakiś czas temu zacząłem też współpracować z portalem AutoCentrum.pl i w ramach jednego z testów nowych aut dostałem niedawno nowe XV.
Ogólnie bardzo fajny samochód, byłem wręcz zaskoczony jak fajny, jak na nowe auto i jednak już bardziej suva niż terenówkę. To auto potrafi praktycznie tyle samo co mój staruszek Forek SG.

Także nie przedłużając zachęcam do przeczytania :)

Test Subaru XV

PS A tu jeszcze malutka sesja z moim byłym autkiem - sprzedałem koledze, więc widuję go na co dzień :)
Sesja z Forkiem SG

Edytowane przez broneq
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
6 godzin temu, broneq napisał:

Także nie przedłużając zachęcam do przeczytania

Nie wnikam w subiektywne oceny określonych parametrów samochodu ( jak np. wielkość tylnej szyby, czy jakość materiałów ).

Natomiast obiektywnie znalazłem dwa konkretne błędy :

1. Prześwit - 28 cm ( ! ) mają niektóre jednostki militarne. XV ma 22 cm ( i tak zdecydowanie najlepszy wynik w klasie ).

2. Moc silnika 2.0 - to nie 150 KM, lecz 156 KM

 

Pozdrowienia

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Dyrekcja napisał:

1. Prześwit - 28 cm ( ! ) mają niektóre jednostki militarne. XV ma 22 cm ( i tak zdecydowanie najlepszy wynik w klasie ).

2. Moc silnika 2.0 - to nie 150 KM, lecz 156 KM

Dzięki za odpowiedź :)

1. Co do prześwitu - zmierzyłem go sam taśmą od dolnej płaszczyzny nakładki na progu do podłoża (z resztą mój były Forek SG miał tyle samo :D )

Co do mocy, to gdziekolwiek w internecie szukam znajduję 150KM. W ofercie na stronie subaru.pl opisana jest tylko wersja 1.6. Też początkowo spodziewałem się 156KM, bo jakoś ta wartość przez ostatnią dekadę była taką "standardową" dla wolnossącej 2.0 ale znajdowałem tylko 150. Czy mogę prosić o podanie jakiegoś źródła - książka serwisowa, odpis homologacji czy coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, broneq napisał:

Co do prześwitu - zmierzyłem go sam taśmą od dolnej płaszczyzny nakładki na progu do podłoża (z

Tak mierząc, to każde auto będzie miało większy prześwit.  Powtórz pomiar mierząc odległość układu napędowego od podłoża. 

A tak z innej beczki :

dzisiaj na www.samar.pl:

Subaru i jego pierwsza hybryda PHEV

Edytowane przez FanSub
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
12 godzin temu, broneq napisał:

zmierzyłem go sam taśmą od dolnej płaszczyzny nakładki na progu do podłoża

I to jest pomiar wysokości progu od podłoża, nie pomiar prześwitu :)

 

Co do mocy silnika 2.0 w XV, to można zapytać SIP , jako oficjalnego reprezentanta Subaru Corporation i posiadacza homologacji ( :) ) . W internecie dla wersji 2.0 dane są dostępne na przykład na stronie Subaru Deutschland ( mają jeszcze te wersje w ramach derogacji ). 

 

Pozdrowienia

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.12.2018 o 15:57, edgar napisał:

Nowy model od FHI:

 

https://www.defence24.pl/japonia-testy-smiglowca-uh-x

 

Ciekawe, czy silnik to bokser ;)

 

Subaru wykorzystywało swoje silniki np. generacji EJ25 ale w lekkich śmigłowcach. W takim wojskowym to pewno jest mocny General Electric, Pratt & Whitney lub coś podobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
3 godziny temu, ovi napisał:

Samar podaje nową listę niezawodności 2018, Subaru na 3 miejscu (+3)

https://www.samar.pl/__/3/3.a/101427/Polski-ranking-niezawodności-marek-2018.html?locale=pl_PL

 

Fajnie...

Warto od razu kliknąć też tutaj

https://www.samar.pl/__/3/3.a/101436/Subaru-Forester-przejechał-milion-kilometrów.html?locale=pl_PL

Milion kilometrów Forkiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Giresse said:

 

Ja to rozumiem w ten sposób, że powoli się przygotowuje pożegnanie ostatniego swego rodzaju STi, bo następna generacja będzie już hybrydą. Więc dadzą trochę więcej mocy, pakiety aerodynamiczne, plakietkie z numerem i gotowe. I tylko w Stanach Zjednoczonych, i może jeszcze w Japonii. W Europie dostaniemy tak akurat specjalną edycję 1.6i :yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 3.12.2018 o 15:57, edgar napisał:

 

W numerze Motoru nr 2/2019 test Subaru xv. W innym artykule dane o sprzedaży aut w Europie. Najlepiej sprzedającym się modelem Subaru jest... xv! 

Ps. Sorry Edgar, ale przypadkowo Ciebie zacytowalem, potem w drodze edycji nie mogłem wszystkiego usunąć. 

Edytowane przez FanSub
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...