Skocz do zawartości

Ankieta - niebieski GT, białe Compo i...chlapacze Sparco?


Kruk

Rekomendowane odpowiedzi

Niebieskie GT, białe Compomotivy z niebieskimi nakrętkami, czerwone zaciski ham. Pomyślałem o chlapaczach Sparco na taką pogodę jak teraz. Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam.str, tak 16-tki z kilku powodów. Po pierwsze te felgi są jednak ciężkie i przy 17-stkach to jednak byłaby duża różnica. Po drugie przy 16-tkach są dużo tańsze opony a ja lubię je zużywać :wink: Po trzecie akurat trafiły się 16-tki w dobrej cenie więc nie wybrzydzałem :wink: Po czwarte opony 16-tki miałem już w garażu komplecik, a 17-tki musiałbym kupować cały komplet nowych. Po piąte przy 16-tkach mogę zostać przy szerokości opony 205 co mi bardzo pasuje, bo na szerszych troszkę gorzej się jeździ. To chyba tyle :smile: Fotki wrzucę jak skończę zakładać wydech i wyjadę z garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruk, juz pisalem - te uniwersalne Sparco sa do !@#$ :!:

przy minusowej temp. robia sie twarde, wiec nie da sie zrobic dlugich chlapaczy (a wlasnie tak byc powinno :cool: :mrgreen: )

 

btw, popros, aby ktos, kto juz ma zalozone chlapacze dal Ci zrobic "kopie", tj. skopiowac wymiary otworkow pod mocowania - zaoszczedzisz sporo czasu i nerwow :lol:

 

i wrzucaj te fotki felg! :grin:

 

p.s. wczoraj zmienilem chlapacze na Celinie - zamiast tych Sparco zalozylem chlapacze z uretanowego materialu (Sabelt) i roznica w wygladzie jest kolosalna, poza tym na zakretach nie ma zadnych nieprzyjemnych dzwiekow :cool:

kiedys przyjdzie kolej i na GT'eka, bo materialu jeszcze sporo zostalo... :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruk, juz pisalem - te uniwersalne Sparco sa do !@#$ :!:

przy minusowej temp. robia sie twarde, wiec nie da sie zrobic dlugich chlapaczy (a wlasnie tak byc powinno :cool: :mrgreen: )

Fakt są twarde , ja zrobiłem długie i dopiero na ostrych łukach coś przytrze.

Zaletą jest pasztetowa cena. Wyglądają ok. Jutro może wrzuce jakąś fotkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy minusowej temp. robia sie twarde, wiec nie da sie zrobic dlugich chlapaczy (a wlasnie tak byc powinno )

I co z tego? Połamią się? Nowe nie sa drogie...Ja po torze w temp. ujemnych latałem własnie ze Sparco, przycierały i nic się nie stało...a jak cos sie pęknie to założe kolejne i kolejne i.... i zbliże się wtedy do kosztów kawiorowych...które też pewnie nie sa pancerne :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy minusowej temp. robia sie twarde, wiec nie da sie zrobic dlugich chlapaczy (a wlasnie tak byc powinno )

I co z tego? Połamią się? Nowe nie sa drogie...Ja po torze w temp. ujemnych latałem własnie ze Sparco, przycierały i nic się nie stało...a jak cos sie pęknie to założe kolejne i kolejne i.... i zbliże się wtedy do kosztów kawiorowych...które też pewnie nie sa pancerne :!:

kazdemu swoje... :roll:

ja tam nie lubie, jak cos mi tam trzeszczy-wrzeszczy w aucie - a tak wlasnie bylo z tymi Sparco, dlatego wymienilem je na "kawiorowe" chlapacze :cool: :mrgreen:

sprzedawca zapewnial, ze sa niemal wieczne, a jak tam bedzie naprawde, zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...