Skocz do zawartości

Co to za zacisk?


adaś

Rekomendowane odpowiedzi

Czy na podstawie tych zdjęć jest ktoś w stanie określić od jakiego modelu mam zaciski hamulcowe? 2 razy nie udało mi się dobrać klocków na podstawie nr-u VIN ("mocna" :wink: Impreza GL 2.0 1997)

Z tyłu masz tarcze czy bębny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pablonas, z tyłu bębny.

szczur75, z tego wynika że mam starsze hamulce niż samochód

 

Lucas TRW GDB989
- taki klocek tam właśnie siedzi, z tego co widzę po tych zdjęciach.

a GDB to nie jest oznaczenie Imprezy >2000, czy to nie ma nic wspólnego?

 

właściwie to każdy może mieć rację, bo mogą być w różnych modelach identycczne zaciski, a różnić sie mocowaniami klocków, a w konsekwencji inne kocki do nich będą pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczur75 napisał/a:

Lucas TRW GDB989

- taki klocek tam właśnie siedzi, z tego co widzę po tych zdjęciach.

a GDB to nie jest oznaczenie Imprezy >2000, czy to nie ma nic wspólnego?

 

GDB to wewnętrzne oznaczenie firmy TRW. Szczur dobrze mówi. Potrzebujesz klocki o numerze GDB 989. Średnica tarczy 242mm. Wg katalogu te klocki szły jeszcze do starego Legacy (NIEturbo) a także do pozostałych Imprez N/A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oprócz mojej, bo po VINie inne są.

Ale zaraz... Ten zacisk na fotce to jest Twój zacisk? Czy jakiś poglądowy? Katalogi wszechwiedzące nie są. Sam spotkałem się z Impreza N/A (RX kombi z 99 roku) który miał tarcze i klocki pasujące od jakiegoś Legacy 2,5 N/A (średnica tarczy coś ok 260 mm nie pamiętam dokładnie).

Jeśli na fotce jest Twój zacisk to szukaj klocków po numerach które podał Szczur... i nie zawracaj sobie głowy VINem :wink:

Co do jakości TRW. Z seryjnymi tarczami sprawdzają się dobrze. Nie wiem jak poradzą sobie z nacinaną tarczą. To nie jest wyczynowy klocek!

 

Edit:

Ale do 08.96. Póżniej był inny kształt klocka.

No nie do końca :wink: Moja jest z grudnia `96 i ma GDB 989 :wink: Ale faktycznie w nowszych rocznikach klocek jest inny i jest inna średnica tarczy (a przynajmniej może być :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pablonas, ja posługuję się ogólnie dostępnymi danymi katalogowymi.

W tym przypadku TRW bo sobie wypatrzyłem numerek.

A może masz przewaloną datę produkcji... :mrgreen:

 

Często się zdarza, że przy granicznych rocznikach można spotkać coś od starej wersji w nowej i odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może masz przewaloną datę produkcji... :mrgreen:

Ty patrz! A ja się zastanawiałem dlaczego nadążałem za Wami podczas upalania na Nikonie... a ja mam po prostu GT z 94 roku :mrgreen: I pewnie dlatego mam taki pordzewiały prostokąt dookoła numeru VIN na przegrodzie czołowej :mrgreen:

Często się zdarza, że przy granicznych rocznikach można spotkać coś od starej wersji w nowej i odwrotnie.

Dokładnie. Albo wychodziła bardzo krótka seria danego modelu (jak wspomniany wyżej RX z 99 roku który miał klocki i tarcze nie pasujące wg żadnego katalogu do Imprezy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...