Skocz do zawartości

ASO nie poradziło - potrzebny dobry warsztat


rallymaniak74

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Jacku, spójrz na temat wątku i zamiast zgrywać groźnego admina

Ciebie chyba wyjątkowo łatwo przestraszyć, skoro to była groźna wypowiedź ;)

Co do kłopotu - ASO musi dojść do tego co boli samochód, jeżeli sobie nie radzi zawsze może skonsultować to z SIPem. Trudno mi odpowiedzieć co się stało i jakie są tego przyczyny, opinia "na odległość" może okazać się wróżeniem z fusów ;) Jeżeli się tym zająć inny warsztat niż ASO, ok, ale adresy i kontakty nie powinny pojawić się na forum importera z przyczyn, które tłumaczyłem wielokrotnie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mati, wiem o tym. Niemniej informacje o innych warsztatach można znaleźć stosunkowo łatwo poza tym konkretnym forum (a nawet na nim, choć polityka jest inna...)

W końcu nikt tu nie zachęca do kupowania i serwisowania aut poza siecią dealerską SIPu.

Prawda? ;)

Dobra EOT, bo wątek off-topiczy i Aflinta nas zaraz pogoni ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azrael, a skąd takie informacje? U mnie chłopaki się cieszą jak mają coś "grubszego" do roboty, przecież roboczogodzina jest taka sama w obu przypadkach a poważniejsze naprawy trwają dłużej...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
Subaryta, niejest tajemnicą że bardziej opłacalne dla warsztatów jest wymienianie klocków i przeglądy niż poważne naprawy.

 

Błąd wytłumaczalny nieznajomością tematu.

Wymiana klocków, czy też przegląd w ASO maja ścisle określone parametry czasowe, narzucone przez FHI. Ergo - nie tak wiele zostaje (bo jak ogólnie wiadomo Japończycy pracują dość szybko :cool: ).

 

Większe naprawy przynoszą serwisowi ewidentnie lepsze wyniki finansowe...

 

Co do polecania warsztatów itp. Zjawisko jest, powiedzmy, graniczne.

Z jednej stron zależy nam na tym, aby posiadacze Subaru czuli się tutaj swobodnie.

Z drugiej faktem jest, że propagowanie własnej działaności gospodarczej (do tego konkurencyjnej wobec sieci autoryzowanej) korzystając z gościny na Forum jest moralnie conajmniej wątpliwe i świadczy tak o kulturze, jak i charakterze osób to czyniących.

Oczywiście powstaje w takich sytuacjach dość proste pytanie - jeżeli takie osoby są w sposób oczywisty nie fair wobec właściciela tego Forum jaka jest pewność, że będą fair wobec potencjalnych pozyskanych w ten sposób klientów ?

W końcu jedna z najbardziej znanych zasad dynamiki mówi:

"Ciało raz puszczone w ruch będzie dalej się puszczało"

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej faktem jest, że propagowanie własnej działaności gospodarczej (do tego konkurencyjnej wobec sieci autoryzowanej) korzystając z gościny na Forum jest moralnie conajmniej wątpliwe i świadczy tak o kulturze, jak i charakterze osób to czyniących.

 

Akurat z tego co zauważyłem, to związani z konkurencyjnymi firmami raczej ich nie reklamują. Tak też było i w tym przypadku, kiedy nazwa nie-ASO padła w wypowiedzi tzw zadowolonego klienta tejże, a nie kogoś z niej żyjącego. Więc nie wiem, o co te zamieszanie.

 

No chyba, że jako forumowicz nie związany zawodowo ani materialnie z żadną firmą, nie mogę jej na forum polecić innemu szukającemu pomocy forumowiczowi???

 

Jak tak, to proszę od razu pełen zestaw pasków, bo ja polecałem zawsze to co uważałem za najlepsze w danej sytuacji (a żeby nie było, to nie raz też pisałem pozytywnie np. ASO w Mikołowie, można poszukać) i na pewno tak też będę czynił w przyszłości. I nie zamierzam wykropkowywać żadnych nazw firm. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

:shock:

 

Skąd ta agresja ?

Czyżby stare powiedzenie o stole i nożycach ... :wink:

 

Sugeruję dokładne przeczytanie wypowiedzi.

I uzupełnienie kontekstem rozmowy pomiędzy Azraelem i Subarytą.

Dla dobrego samopoczucia proponuję także przeczytać zaproszenie Azraela do własnego serwisu ...a w innych wątkach odnaleźć "przypadkową" informację o tym, gdzie Azrael jest zatrudniony.

 

Istnieje też takie powiedzonko - "tak wiele drzew, że lasu nie widać" ... czyżby ?

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem dokładnie za pierwszym razem, ale że wiedzy nigdy za wiele, to przeczytałem sobie jeszcze raz.

I dalej to niczego nie zmieniło. :roll:

No i agresji jak nie było, tak nie ma! :smile:

 

Właśnie ja też to napisałem w kontekście wcześniejszej rozmowy. Bo nie wiedzę tu żadnego zaproszenia do konkretnej firmy ze strony Azraela. No bo chyba za taką nie można uznać prośby do admina, by ten zamiast tropienia wrogiej reklamy w ustach osoby nie związanej zresztą z daną firmą, doradził coś jako Dealer Subaru forumowiczowi i właścicielowi Subaru, który ma problem z samochodem?

 

Przecież z tego co pamiętam, to cała wiosenna rewolucja na forum (prowadzone przez tegoż admina) była pod hasłem większej przyjacielskości i pomocy użytkownikom? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba, że jako forumowicz nie związany zawodowo ani materialnie z żadną firmą, nie mogę jej na forum polecić innemu szukającemu pomocy forumowiczowi???

 

Jak tak, to proszę od razu pełen zestaw pasków

A czy ktoś kiedykolwiek dostał za to pasek? Może jednak aż tak źle nie jest, co?

Właśnie ja też to napisałem w kontekście wcześniejszej rozmowy. Bo nie wiedzę tu żadnego zaproszenia do konkretnej firmy ze strony Azraela

Przeczytaj jeszcze raz...i jeszcze...Ja również nie widziałem tu akcji Azraela a jedynie Abt'a. Aha i nikt nie dostał paska.

No bo chyba za taką nie można uznać prośby do admina, by ten zamiast tropienia wrogiej reklamy w ustach osoby nie związanej zresztą z daną firmą, doradził coś jako Dealer Subaru forumowiczowi i właścicielowi Subaru, który ma problem z samochodem?

Z czytaniem faktycznie coś nie teges, bo:

Emil Frey - serwis podpadający pod SIP Mają najnowsze zabawki serwisowe, więc myślę, że dadzą radę

http://www.subaru.pl/dealer_emilfrey.html - kontakt

Pozdrawiam

 

Spokoju życzę ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś kiedykolwiek dostał za to pasek? Może jednak aż tak źle nie jest, co?

Użyłem wyolbrzymienia, aby podkreślić charakter sytuacji. :mrgreen:

 

 

Przeczytaj jeszcze raz...i jeszcze...Ja również nie widziałem tu akcji Azraela a jedynie Abt'a.

Ponieważ nudzi mi się kolejne czytanie tego samego, to sobie daruję. Ale jak mnie pamięc nie myli, to z kolei moje uwagi o Azraelu odnosiły się do posta Dyrekcji, więc juz sam nie wiem kto powinien przeczytać jeszcze raz... :razz:

 

 

Z czytaniem faktycznie coś nie teges, bo:
Emil Frey - serwis podpadający pod SIP Mają najnowsze zabawki serwisowe, więc myślę, że dadzą radę

http://www.subaru.pl/dealer_emilfrey.html - kontakt

Pozdrawiam

Teges, teges, a pamiętasz Ty kolejnośc postów? Pod wpływem czyjej interwencji zakończyło się tropienie kontrrewolucji, a zaczęły porady? Może Azraela? :roll:

 

 

Spokoju życzę ;)

 

Jestem jego oazą. :mrgreen:

Więc wzajemnie tego życzę i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czytaniem faktycznie coś nie teges, bo:

Emil Frey - serwis podpadający pod SIP Mają najnowsze zabawki serwisowe, więc myślę, że dadzą radę

http://www.subaru.pl/dealer_emilfrey.html - kontakt

Pozdrawiam

 

Spokoju życzę ;)

Pozdrawiam

 

 

Zszedłem... :roll:

 

 

Przecież dopiero zwrócenie Ci uwagi poskutkowało w miarę merytoryczną odpowiedzią.

 

 

A co do dobrych ASO - to w Legacy już 3 razy było zmieniane oprogramowanie, a auto po odpaleniu jak gasło - tak gaśnie... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
Damian, podjedź albo do nas do Katowic, albo bliżej do Bobika w Jetroniku we Wrocku to się sprawdzi co to i naprawi. Potrzebne czujniki leżą na połce.

 

Jeżeli to nie jest zaproszenie ... to chyba zapomniałem znaczenia słów w języku polskim :oops:

 

QED.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian, podjedź albo do nas do Katowic, albo bliżej do Bobika w Jetroniku we Wrocku to się sprawdzi co to i naprawi. Potrzebne czujniki leżą na połce.

 

Jeżeli to nie jest zaproszenie ...

 

Oj tam, ale bardzo nieśmiałe! :mrgreen:

Zresztą było przed fragmentem tematu o którym tu była mowa, więc się nie liczy! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno temu napisałem, że wolę czytać i bardziej szanuję shodana z napisem w stopce www.sunhouse.pl niż STIFANa o którym było wiadomo tyle, że "ma już szóste Subaru i jest właścicielem firmy".

Jeżeli shodan reklamował Taroxa, to zakładałem odpowiedni filtr na to, że wymieniona w jego stopce firma SunHouse przypadkowo tymi Taroxami handluje. Jeżeli jednak nikomu bliżej nieznany, acz wielokrotnie doświadczony użytkownik samochodów Subaru STIFAN, zaklinał się, że nic ponad OEM Subaru nie ma sensu, to albo mogłem uznać to za wiarygodną i pomocną radę innego, znacznie lepiej się ode mnie znającego na tych samochodach użytkownika, albo wietrzyć pewien smród... A posty STIFANa waniały na milę...

Jak się okazało po jakimś czasie - smród był nie bez powodu.

 

Ja w ogóle nie rozumiem takiego tworu jak "Forum Subaru Import Polska"...

Czy na tym forum tematem głównym ma być SIP?!! :shock:

SIP nie obchodzi nikogo (może poza pracownikami). Tematy tego Forum, to; samochody, Subaru, użytkownicy Subaru, drogi, serwisy, części, usługi, kultura jazdy, upalanie, tuning, duże skrzydło, buty z węża... ale na pewno nie SIP. SIP jest tu tylko jedną z firm związanych z Subaru i samochodami. Taką samą jak nie-ASO czy Sunhouse, albo warsztat na Bajecznej.

To jest konsekwencja systemu dystrybucji Subaru. W Polsce nie ma Subaru - jest SIP - firma handlowa.

 

To Forum ma w nagłówku "Forum Subaru Import Polska", bo SIP płaci za serwer. Za serwer i tyle. Szukajka jak nie działała tak nie działa, bo bezpłatni pracownicy sobie z tym problemem w bezpłatnej platformie Forum poradzić nie są w stanie.

Może więc (jeżeli ma to być poważne forum poważnej firmy), zakupić platformę forumową wolną od wad freeware'owego phpbb by Przemo, zatrudnić zawodowych administratorów i wymóc na nich gładkie funkcjonowanie tego oprogramowania (płacę za Forum na którym chcę zarabiać, więc wymagam)?

Tak, na początek porządkowania Forum...?

 

Wydaje mi się, że tak naprawdę, przydałoby się tutaj, po prostu "Forum Subaru". Co więcej, takie Forum i tak opłacałoby się SIPowi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...