Skocz do zawartości

TJS - Trenujemy Jazdę Subaru.....


waszka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 226
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

aflinta, napisz tak serio, co poza tym jednym elementem (że tylko subaraki-jak rozumiem wstepna idea) jest do kitu w tej inicjatywie?

 

Inicjatywa jest super. Tylko wstepnie nakreslone warunki uczestnictwa jakby do rzyci. Najpierw sprawdzimy czy ma Subaru a potem czy nie zdemoluje auta mojego lub kolegi ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

esilon, uważam, że idea takich spotkań jest zacna i powinny się odbywać, zwłaszcza, że koszt niewielki i można pojeździć po zamkniętym obiekcie. Ale zamiast entuzjazmu postanowiłem podejść z pewną dozą sceptycyzmu, bo zawsze tam gdzie jest dużo ludzi (zazwyczaj o różnych oczekiwaniach i umiejętnościach) jak i kasa to zapewne pojawią się też i jakieś tarcia. Zdecydowanie lepiej jest opisać wszystkie wątpliwości tu na forum i je wyjaśniać i dzięki temu przyczynić się do lepszej organizacji całej imprezy, niż przytakiwać i mówić jakie to wspaniałe a na torze nagle wyjdzie pełno rzeczy o których wcześniej nikt nie pomyślał lub nie pisał, bo przecież ludzie mieli inne podejście na forum.

 

Natomiast osobna kwestia to owe samochody uczestników. Nie bardzo rozumiem zapędów do ograniczania aut do samych Imprez czy nawet Subaru. Celem takiej imprezy powinno być doskonalenie umiejętności jazdy i panowania nad własnym autem. Co za różnica jakie to auto? Auto nie ma tak naprawdę większego znaczenia, liczy się wkładka mięsna i sam fakt wspólnej integracji forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sprawdzimy czy ma Subaru a potem czy nie zdemoluje auta mojego lub kolegi
:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

ale jak zbigniew b czy też rebel skodę kocha to sie go na forum SUBARU pytali co tutaj robi :???:

 

 

wg mnie to czy subaru czy nie to detal, który pojawił sie pewnie w dobrej wierze,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak zbigniew b czy też rebel skodę kocha to sie go na forum SUBARU pytali co tutaj robi :???:

Pytanie co robi pojawiło się nie w momencie ujawnienia się tych osób, tylko w momencie dosyć kontrowersyjnego podpuszczania tudzież przekonywania o wyższości swoich niszowych (tu na forum) aut nad naszymi pojazdami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem zapędów do ograniczania aut do samych Imprez czy nawet Subaru

odpowiedziałeś na to wczesniej

bo zawsze tam gdzie jest dużo ludzi (zazwyczaj o różnych oczekiwaniach i umiejętnościach) jak i kasa to zapewne pojawią się też i jakieś tarcia.

 

Co za różnica jakie to auto? Auto nie ma tak naprawdę większego znaczenia, liczy się wkładka mięsna i sam fakt wspólnej integracji forumowiczów
100% zgadzam się
lepiej jest opisać wszystkie wątpliwości tu na forum i je wyjaśniać i dzięki temu przyczynić się do lepszej organizacji całej imprezy, niż przytakiwać
ale ja dnosłem wrażenie, że o to chodziło :wink:

 

[ Dodano: Sob Gru 22, 2007 10:54 pm ]

a nie o kpiny, pożartować zawsze fajnie ale kpiny nic nie wnoszą do tematu

(to nie ad twoja aflinta, persona) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiła się pyskówka, zupełnie niepotrzebnie. Moim zdaniem (a mam doświadczenia z 5 spotkań zorganizowanych w Ułężu pod hasłem "Rallymen Meeting Speed&Power") ograniczanie uczestników pod względem posiadanych samochodów jest bez sensu. Należy natomiast stworzyć 2 listy: główną i rezerwową i ustalić zasady zapisywania się i ew. zabezpieczenie rezerwacji. Można zostawić kilka "miejsc do dyspozycji organizatora", czyli rezerwaacje własne, celem przyciągnięcia, nawet w ostatniej chwili osób pożądanych na spocie, czyli mogącym pomóc w jego organizacji i przebiegu, np. mierzyć czasy, pilotować, udzielac wskazówki itp. Ale to mój głos doradczy, ja sie dostosuje do decyzji ogranizatora, a jeśli uwzględni jakąś moją sugestię, to będzie mi tylko miło. Kwestie bezpieczeństwa są bardzo istotne i "delikatne", więc organizator powinien dopuszczac wszelkie dyskusje przed imprezą oraz w trakcie przerw. Niestety, podczas przejazdów musi panować oświecona dyktatura, musi być centrum decyzyjne i rozsądna dyscyplina w dobrym tego słowa znaczeniu też MUSI być! To jednak nie są szachy, a wiadomo, że w każdym z nas drzemie, narazie nieodkryty, talent rajdowy pokroju Hołka, a nawet Markusa G. :wink: Reasumując: należy się liczyc z plenerologią stosowaną, wykluczyć jednak należy lub zminimalizowac w okolice zera prawdopodobieństwo kontaktu międzyblachowego 2 uczestników. Nawet kosztem, że ktoś się obrazi lub zostanie grzecznie poproszony o opuszczenie spotu. Ale to tak na wsiaki słuczaj, ja mam ze swoich imprez bardzo dobre doświadczenie, uczestnicy, bez wyjątku, byli na bardzo wysokim poziomie pod każdym względem i było OK. Ale teoretyczny bat musi być. To moje zdanie. Upsss. sorry, na jednym spocie musiałem kilkukrotnie ostro interweniować, jak osoby z sąsiedniej imprezy (zlot biemdablju) zapędzali się w zakazane dla nich rejony, czyli na nasz teren. Na szczęscie obyło sie bez ekscesów, choć stworzyli kilka niebezpiecznych sytuacji na torze, jakie nie mają prawa się zdarzyc na normalnej imprezie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiła się pyskówka, zupełnie niepotrzebnie.
racja jest po twojej stronie :wink:
To jednak nie są szachy, a wiadomo, że w każdym z nas drzemie, narazie nieodkryty, talent rajdowy pokroju Hołka, a nawet Markusa G
:mrgreen::mrgreen::mrgreen: mam własnie takie samopoczucie

 

a tak serio to jakis wstepny spis zasad glównych,

waszka wskazówek trochę jest, jakby co to mogę ci pomóc :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obraził się,

 

Nie obraził. Pomysł imprezy jest super, tylko ta cała selekcja to jakieś nieporozumienie...zapomniał wół jak cielęciem był (i jeździł Astrą ?), chyba nie tędy droga...Dla mnie plusem szkoleń np. u AL'a jest to, że bez względu na to czy przyjadę brand-new STI czy starym Maluchem to AL poświęci mi tyle samo czasu i uwagi.

 

Ale na USJS upalania chętnie wpadnę...jak zliberalnieją zasady.

 

Waszka - no offence ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiła się pyskówka, zupełnie niepotrzebnie. Moim zdaniem (a mam doświadczenia z 5 spotkań zorganizowanych w Ułężu pod hasłem "Rallymen Meeting Speed&Power") ograniczanie uczestników pod względem posiadanych samochodów jest bez sensu. Należy natomiast stworzyć 2 listy: główną i rezerwową i ustalić zasady zapisywania się i ew. zabezpieczenie rezerwacji. Można zostawić kilka "miejsc do dyspozycji organizatora", czyli rezerwaacje własne, celem przyciągnięcia, nawet w ostatniej chwili osób pożądanych na spocie, czyli mogącym pomóc w jego organizacji i przebiegu, np. mierzyć czasy, pilotować, udzielac wskazówki itp. Ale to mój głos doradczy, ja sie dostosuje do decyzji ogranizatora, a jeśli uwzględni jakąś moją sugestię, to będzie mi tylko miło.

 

Bingo :!: Dokładnie tak.Po pierwszym spotkaniu będzie można coś więcej powiedzieć.Założeniem jest nauka lub trening jazdy subaru i nie może być sytuacji gdzie paru forumowiczów niestety będzie musiało zrezygnować z treningu,bo lista np 20 aut będzie zamknięta,na której będzie 5 Subaru i reszta innych.Tak być nie może dlatego pomysł dopisywania do listy jest ok.Gdy właściciele subaru już określą,kto będzie to listę subaru się zamknie a otworzy listę przyjaciół.

 

[ Dodano: Nie Gru 23, 2007 11:57 am ]

Pomysł imprezy jest super, tylko ta cała selekcja to jakieś nieporozumienie...zapomniał wół jak cielęciem był (i jeździł Astrą ?), chyba nie tędy droga...Dla mnie plusem szkoleń np. u AL'a jest to, że bez względu na to czy przyjadę brand-new STI czy starym Maluchem to AL poświęci mi tyle samo czasu i uwagi.

 

Tak jak pisałem wcześniej - każdy może robić,to na co ma ochotę.

Nie zapomniał wół,i uwierz mi,że bardzo chciałem startować w Tychach na nie-ASO lub na wielu innych imprezach ale musiałem odpuścić.Jak narazie NIKT nie powiedział,że nie będzie gości,bo dopiero ustalamy pewne zasady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy właściciele subaru już określą,kto będzie to listę subaru się zamknie a otworzy listę przyjaciół.
i to jest niegłupio pomyslane, w końcu forum subaru :wink:

 

Buffy22, coś mi sie zdaje że niepotrzebnie patrzysz na ten pomysł jako skierowany przeciwko Twojej szkole, to jest tylko uzupełnienie/alternatywa, nie było hasła nie korzystajmy z płatnych po 350 szkół jazdy :???: tym bardziej że o Twojej szkole tylko pozytywy same wszędzie :wink: ,

sam się wybieram i wybieram ale ciągle termin nie dla mnie był jak dotychczas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepiej jest opisać wszystkie wątpliwości tu na forum i je wyjaśniać i dzięki temu przyczynić się do lepszej organizacji całej imprezy, niż przytakiwać i mówić jakie to wspaniałe a na torze nagle wyjdzie pełno rzeczy o których wcześniej nikt nie pomyślał lub nie pisał, bo przecież ludzie mieli inne podejście na forum.

 

Dokładnie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie może być sytuacji gdzie paru forumowiczów niestety będzie musiało zrezygnować z treningu,bo lista np 20 aut będzie zamknięta,na której będzie 5 Subaru i reszta innych.Tak być nie może dlatego pomysł dopisywania do listy jest ok.Gdy właściciele subaru już określą,kto będzie to listę subaru się zamknie a otworzy listę przyjaciół.

Rozumiem, że może być natomiast tak, że na liście będzie 20 subaru z czego tylko pięć forumowych a kolejnych 10 forumowiczów się nie załapie, bo subaru nie posiada? Mimo, że na tym forum jest praktycznie od samego początku? To jest dla mnie niepojęte. I nie porównuj tutaj imprezy nie-ASO, która była imprezą komercyjną promującą konkretną firmę, a tutaj z tego co zrozumiałem organizujemy się wspólnie na zasadach non-profit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buffy22, coś mi sie zdaje że niepotrzebnie patrzysz na ten pomysł jako skierowany przeciwko Twojej szkole, to jest tylko uzupełnienie/alternatywa, nie było hasła nie korzystajmy z płatnych po 350 szkół jazdy :???: tym bardziej że o Twojej szkole tylko pozytywy same wszędzie :wink:

 

Pewnie.To będą dodatkowe treningi tylko koszta będą zmniejszone o co przede wszystkim chodzi.

Tak,jak mówiłem wcześniej - nie mam zamiaru robić komuś konkurencji.Gdyby szkolenie II stopnia kosztowało 100zł to sam bym na nie jeździł,ale kosztuje 350zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że na liście będzie 20 subaru z czego tylko pięć forumowych a kolejnych 10 forumowiczów się nie załapie, bo subaru nie posiada? Mimo, że na tym forum jest praktycznie od samego początku?

no to mamy kolejny (dobry moim zdaniem) punkt do "regulaminu": uczestnik =The forumowicz

 

tak swoja droga to dużo emocji ten wątek/pomysł wywołuje :mrgreen:

 

[ Dodano: Nie Gru 23, 2007 12:19 pm ]

waszka, zmień wywal z tytułu tematu uczymy się, a wstaw trenujemy to będzie mniej wnerwiające :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem, czemu gościa się tak czepiacie. Jak chce organizować imprezę, to może dać dowolne warunki uczestnictwa, jego impreza, jego zasady.

Może sobie wymyślić, że mają być tylko Imprezy z roczników 97-99, tylko niebieskie i ze średnim skrzydłem a kierowcy muszą mieć imię zaczynające się od litery A. I co? I nic, wolno mu. Jego sprawa.

A tu kupa jakiejś daremnej gadki... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że może być natomiast tak, że na liście będzie 20 subaru z czego tylko pięć forumowych a kolejnych 10 forumowiczów się nie załapie, bo subaru nie posiada? Mimo, że na tym forum jest praktycznie od samego początku? To jest dla mnie niepojęte.

 

To może od początku.Treningi będą przede wszystkim skierowane do osób,które są na forum,mają subaru i chcą miło spędzić czas,ucząc się nim jeździć ale mało za to płacąc.

Przed każdym spotkaniem tworzymy listę właścicieli subaru (forumowiczów) a gdy ta lista będzie pełna to wtedy jeśli będą wolne miejsca to dopisze się do listy innych forumowiczów,którzy subaru nie posiadają a chcą jeździć.Czy teraz rozumiesz ??

 

I nie porównuj tutaj imprezy nie-ASO, która była imprezą komercyjną promującą konkretną firmę, a tutaj z tego co zrozumiałem organizujemy się wspólnie na zasadach non-profit.

 

Czy to była promocja firmy to mi to lotto,ale dla mnie to były super zawody na których można było wygrać cenne nagrody przy stosunkowo niedużej opłacie wpisowej.Atmosfera ponoć (nie miałem przyjemności być) była świetna i cały dzień można było spędzić wśród cztero-łapów.

I zapewne było sporo osób,którym ta impreza się nie podobała,bo nie mieli subaru czy evo ale zawsze będzie tak,że wszystkim się nie dogodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jego impreza, jego zasady.

 

To nie tak.Musi być ktoś,kto się zajmie organizacją i wcale to nie musi być jedna osoba bądź tylko ja.Może to być Rallymen lub ktoś,kto zna temat i ma o tym jakieś pojęcie.Ja jakieś tam mam i jeśli zbierzemy parę takich osób to razem coś zrobimy i nie musi to być wcale tylko w Kielcach.

Możemy się spotykać cyklicznie w różnych miejscach Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...