Skocz do zawartości

Przewody zapłonowe


pawka35

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tak z ciekawości chciałem się dowiedzieć czy ktoś już się z takowymi spotkał bo ProSpark-a ma trochę osób a tu taka nazwa egzotyczna.Ja mam zamiar wziąć orginały tylko najpierw czeka mnie wymiana napędu prędkościomierza i uszczelniaczy w silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak namieszałem trochę, wedle katalogu NGK, kabel do silników 1,6 - 2,2 są takie same, niezależnie czy wolnossące czy turbo... Dziwne bo wydawało mi się, że w DOHC nieco inaczej są mocowane...

Do Legacy 2,5 brak danych. Weź oryginalne by Subaru, niewiele droższe a spokój będziesz miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W zeszłym roku zmieniłem przewody w Subarku na Janmory (niebieskie). Po jakimś czasie czasie zacząłem zauważać, że na luzie silnik nierówno pracuje i delikatnie "huśta" samochodem (mam automatyczną skrzynię biegów). Przy włączonym biegu i wciśniętym hamulcu, obroty trochę spadają i nie odczuwam podobnego syndromu. Nie przypominam sobie wcześniej, żeby coś takiego miało miejsce, choć tu nie mam pewności.

Przewody są na pewno za długie, pomimo, że dobrane wg. VINu. Czy mogą one mieć wpływ na nierówną pracę silnika jeżeli są źle dopasowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Panowie a co ja mam kurczaki założyc do legacy 1994 1.8 z gaziorkiem ,przeczytałem wsio wżtki i posty na temat przewodów i żadnych konkretnych informacji nie dostrzegłem... a świece NGK o ile dobrze zrozumiałem będą dobre... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeklejam z tego wątku poniżej :P ...:

1. Jeśli chodzi o świeczki to sprawa jest jasna i prosta - NGK,

2. kable WN - otóż BERU stworzyło nową serię kabli w tym również do subaru (oznaczenie ZEF 1528 - nie wiem czy przeznaczone są do wszystkich modeli H4), które w IC stoją 220 zł / kpl, postanowiłem się poświęcić :wink: i przetestować te kable, dlatego je zakupiłem i założyłem ... no i wszystko jest w jak najlepszym porządku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Popieram poprzednika :) W 100% mogę polecić przewody BERU, pasują idealnie (można powiedzieć jak oryginał) zero problemów z montażem. W moim przypadku zastosowałem ZEF 1561..... cena o ponad połowę niższa od org. :P

 

No i jak narazie sprawują się dobrze....

 

ps. Za to zdecydowanie nie polecam The Leader..... nie zaślepiają komór świec :!:

 

 

Pozdrawiam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Podepne sie bo mnie czeka zakup przewodów

 

Jest tutaj kilka wątków na temat przewodów i są rózne opinie, starałem sie przeczytac wszystkie ale z racji tego że opinie sa zróznicowane i co chwila sie coś zmienia to trochę mam zamieszania w głowie. Chciałem więc podpytać czy dobrze zrozumiałem, że nalezy kupić NGK, lub Beru, lub Denso, lub Magnecor lub oryginały z serwisu, natomiast reszta przewodów to złooooo...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem więc podpytać czy dobrze zrozumiałem, że nalezy kupić NGK, lub Beru, lub Denso, lub Magnecor lub oryginały z serwisu, natomiast reszta przewodów to złooooo...?

 

Nowych Beru nie znam, stare nie cieszyły się dobrą opinią ale...może jest tak samo, jak ze starymi AG i nowymi, czyli przepaść. Gdybym miał rekomendować po własnych (i cudzych również :lol: ) doświadczeniach to stawiałbym na :

- oryginał OEM ,

- Magnecor (kawior).

 

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...