Skocz do zawartości

Przewody zapłonowe


pawka35

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że temat też poruszałem kilka lat temu i nie dokończyłem więc spieszę donieść iż ja po długich poszukiwaniach i ograniczeniach finansowych postawiłem na polski produkt pod nazwą Medbryt.Firma daje 2-a lata gwarancji na przewody do aut zasilanych Pb i rok na zasilane LPG.Jedno co mogę powiedzieć że jeżdżę prawie 4-y lata i nic się z tym nie dzieje ,wszystko jest dobrze spasowane i solidnie wykonane,nie parcieją ,przebić też nie zauważyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A gdzie można na przykład takie kabelki dostać ? Szukam do swojego buga i żadne nie pasują bo albo mają za krótki fajki albo mają zakrzywione połączenia z cewką albo Bosche były za krótkie i nie nachodziły na otwór do świec. Jakie i gdzie mogę kupić kable ? To, że w ASO to wiem :P a oryginałki 100 zł za sztukę to w ostateczności się szarpnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie można na przykład takie kabelki dostać ? Szukam do swojego buga i żadne nie pasują bo albo mają za krótki fajki albo mają zakrzywione połączenia z cewką albo Bosche były za krótkie i nie nachodziły na otwór do świec. Jakie i gdzie mogę kupić kable ? To, że w ASO to wiem :P a oryginałki 100 zł za sztukę to w ostateczności się szarpnę.

 

Luknij na mojego wcześniej pisanego posta. 100% że będą pasować. Ja zakupiłem je w Int...Ca..., resztę sobie sam dopowiedz ponieważ nie można tu promować nic innego poza ASO :P

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem NGK w tym samym miejscu co kolega z postem wyżej :).

 

Kosztują w detalu chyba 250 zł, ale mi udało się je dostać za 170 zł. Mam LPG i na razie po wymianie jest OK. Zastanawiałem się też na BERU, ale na chybił rafił wybrałem NGK. Za krótko, żeby im rzetelną opinię wystawić, mogę tylko napisać, że pasowały bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem obydwa kable przed oczami i konkluzje są następujące:

RC-FX31 - za krótkie fajki nie nakładają się na otwór do świec tylko wchodzą głęboko i cały syf by mi leciał do silnika i kable od fajek nie są pod kątem prostym - kable Boscha 70 zł za to :D

RC-FX51 za krótkie fajki, kable te do cewek są zagięte a nie powinny pasują do modelu poprzedniego nawet WRX

 

Zamienniki do mojego to m.in.

NGK RC-FX58 - wychodzi na to, że zaj***sty problem z dostępnością w PL bo póki co nikt nie ma

JANMOR linii ProLine o symbolu JP189 do LPG

JANMOR linii EcoLine o symbolu JPE189 nie zalecana do instalacji LPG

HERTH+BUSS JAKOPARTS J5387011

BERU ZEF 1561

i prawdopodobnie oryginałki z nie-ASO pod hasłem "Kabel zapłonowy 1 cyl. Forester N/A" za 99 zł (ceną by się zgadzały, że ori)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są są a Janmory można dostać ze strony producenta za 93 zł + wysyłka tylko NGK nie do dostania

 

Beru kupiłem za 220 zobaczymy "jak to wszystko pójdzia"

Mój ex S-turbo jeździł na BERU i zero problemów :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

odgrzewam trochę kotleta ale może się komuś przyda. Do swojego gacka zakupiłem kable BERU i wariacje auta ustały,póki co to je polecam, kosztowały 237pln razem już z kurierem. Może i  nie są najtańsze i nie najdroższe, ale mam nadzieję że pośmigają trochę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pojde twoim sladem :)

Radziłbym najpierw unieść maskę w aucie i się rozejrzeć lekko. ;)

O ile chodzi o auto umieszczone w profilu.

 

Z góry przepraszam ale ..... nie mogłem się pwstrzymać. Dawno się tak nie uśmiałem jak po przeczytaniu komentarza cybel :facepalm: .

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@ura_bus a cóż to w tym komentarzu,wprawiło Cie w tak dobry nastrój? 

Czyżbym źle odczytał Twoją sugestię o nie występowaniu w 2003 Bugeye US Spec przewodów zapłonowych tego rodzaju, które występują w ˝gacku˝? Jeżeli się mylę to ˝z góry˝ przeprosiłem a jeżeli nie to: bez komentarza :) .

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym nie kombinował. Raz coś majstrowałem przy przewodach paliwowych i tak sobie auto uszkodziłem że potem 980 zł zapłaciłem u mechanika. A to i tak mało bo znajomy Michał mi to naprawiał normalnie bym jeszcze więcej musiał zapłacić... Jak ktoś się nie zna to nie warto majsterkować....

________________________________________________________________________________________________________

Strzeżony parking Ławica w Poznaniu

Edytowane przez Oter9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Raz coś majstrowałem przy przewodach paliwowych

To prawda. ;) Przewody paliwowe w połączeniu z przewodnim tematem wątku,to mieszanka wybuchowa. :mrgreen:


Spokojnie panowe w tym przypadku nie chodzi o mojego buga ;)

Teraz osiągnęliśmy spokój. :P  ;) Bo na pytanie jak podłączyć przewody zapłonowe w Twoim aucie byłoby ciężko odpowiedzieć. :mrgreen:

Choć pytanie samo w sobie,mogłoby zostać "ciepło" przyjęte na Forum,biorąc pod uwagę panującą tu atmosferę. :biglol:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 2 lata później...
  • 1 miesiąc temu...

Szukam przewodów do Outbacka EU 2005r 2.5 Ej253.

Znalazłem  OEM za 380zł

Bosh według ich katalogu to typ:RC-EF1206, ale wydaje mi się że do mnie nie podejdą bo fajki na cewkę są proste i długie, a u mnie powinny być krótkie i zakrzywione pod kątem 90 stopni.

Sentech za 100zł

Janmor Proline JP187 za 130zł i nad nimi się zastanawiam.

 

Jeździł ktoś z was na przewodach Janmor i może coś o nich powiedzieć? Podobno poprawiła się ich jakość w stosunku do kilku lat wstecz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OEM podobno niedozajechania na kolejne 10 lat, ale kosztują swoje.

 

Nie jeździłem na Janmorach ale nie słyszałem o nich ani jednej dobrej opinii, z tym że w innych autach. 

 

Bosche ludzie wyrzucali tu po tygodniu.

 

Poszukałbym NGK, niewiele droższe będą od tych Janmorów, ale pewne (niedawno kupowałem do 2.0 za ok 170 zeto).

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...