Skocz do zawartości

Przewody zapłonowe


pawka35

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Sugeruję zakręcić się za przewodami firmy SEIWA i NGK.

Nie polecam BOSCHA, JC HT-Lead oraz SENTECHA.

Oczywiście wybór należy do ciebie . . . polecane przeze mnie firmy nie są najtańsze.

Wszyscy jednak oferują osłony - izolacje silikonowe, jednak najważniejszy jest rdzeń.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do JC jestem zrażony po tym jak zakupiłem do legasia 92 i jeden od początku był pęknięty/wymienili/ a drugi przy szarpnięcich luzem sobie wyskakiwał.Co go Boscha to jak mawiał mój znajomy mechanik cyt".nie wkłada się niemieckich części do japońców a japońskich do innych aut"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mawiał mój znajomy mechanik cyt".nie wkłada się niemieckich części do japońców a japońskich do innych aut"

 

no wlasnie wiec nie widze powodu aby robic kombinacje.Zamowic w serwisie-bedzie troszke drozej ale za to wiadomo ze ok i masz problem z glowy na co 100tys lub wiecej .

Jak dla mnie nie ma co oszczedzac 100 zl a poznie sie zastanawiac czemu auto przerywa nie jedzie itp. itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem sobie na Magnecor KV85 (średnica zewnętrzna 8,5mm i rdzeń 2,5mm)i jestem zadowolony - auto jeździ dobrze, poza tym spełniją Wasze warunki, hehe :D Są czerwone :lol: i wszystkie długości, końcówki idalnie pasują, kosztowały 70 funtów wiec chyba nie są najtańsze.

http://www.magnecor.com/magnecor1/main.htm

 

magnecor.jpg

 

To te drugie od dołu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie nie ma co oszczedzac 100 zl a poznie sie zastanawiac czemu auto przerywa nie jedzie itp. itd.

Za Boscha zapłacisz 70zł, a za oryginały ktoś tu wspominał pod 400zł, więc różnica jest ogromna. Oczywiście masz racje, co do jakości wykonania kabli-sam jeździłem na Boschu i mam dwojaką opinie o tym produkcie. Z jednej strony silnik pracuje bez zarzutów i nie sprawia żadnego kłopotu, z drugiej strony sposób wykonania kabli (a w zasadzie końcówek) woła o pomstę do nieba. Końcówki zupełnie nie zaślepiają gniazd świecy, przez co cały syf wpada tam do środka. Nawet nie chcę myśleć, co by sie stało jakbyś nie wiedząc o tym, wymieniał świece bez porządnego odessania tego piasku i innego badziewia z gniazda. Także decyzję co do kabli pozostawiam kupującemu.

 

pzdr

Seb@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akuratnie przecwiczyłem na swojej kieszeni,gdzie przez 1.5roku nikt nie potrafił zdiagnozować dlaczego moje antyczne Mitsu pali 10-15l i nie ciągnie,aż moja upierdliwość zmusiła gościa w warsztacie do wysiłku umysłowego i zamiast kapitalki silnika/na którą mnie naciskał/zmienił 1-słownie jeden przewód i auto wróciło do życia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawka35, no wiec co jak co ale sam chyba dales sobei odpowiedz. Przerobilem i ja i pare innych znanych mi osob akcje z kablami i za kazdym razem konczylo sie ze najlepszy orginal.do nie jest cos co wymieniasz raz w miesiacu tylko raz na x lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest cały wątek o przewodach zapłonowych

http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=111029

Ja to przerabiałem dokładnie i mamy taki sam model :)

 

Do Medbrytów nie mam żadnych zastrzeżeń a przejechałem na nich ok 4 tys mil i kosztowały 180 zł.

http://www.medbryt.com.pl/poddzial.php? ... lu=142&s=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do GT 99 aktualnie nie mam na stanie (czekam na dostawę)

Czekam na info jak się pojawią. Przy okazji przypominam o oleju i żałuj, że nie jedziesz z nami :evil::mrgreen:

 

bardzo żałuję, no ale cóz :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Moją Subaryne kupiłem w lecie Impreza 1.6 MY99 i pracowała dobrze kłopoty zaczeły się jesienią i zimą przy zimnym silniku szarpał i przerywał a maska nad cewką była trochę okopcona pyłem pomyślałem ze trzeba wymienic przewody zapłonowe na nowe długo szukałem aż dopasowali mi JC od Hondy crx jeden z najkrótszych był trochę naciągnięty ale dolegliwosci ustąpiły. I następnego lata akumlator mi się "zeszczał" wymieniłem na nowy a elektrolit spłukałem obficie wodą co by nie żarło blachy na drugi dzień padaczka zglądam pod maskę a tu zerzarty kapturek przewódu zapłonowego ten najbliższy koło akumulatora no i lipa dobrze że te stare nie wyrzuciłem to jakoś mogłem jeżdzić. Następne przewody zamówiłem u dilera takie jak majabyć dobierane po numerze VIN i te są najlepsze ale za oryginal się drogo placi 340zł z przesyłką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...