Skocz do zawartości

SI MY06 2.0 - dławienie na wolnych obrotach


tps

Rekomendowane odpowiedzi

Imprezka (2.0 N/A) nie chce jechac na wolnych obrotach (pomiedzy 2 a 3,5 tys), dławi sie, silnik pracuje nie rowno, zero przyspieszenia. Po przekroczeniu 3,t tys. dostaje kopa i już jest OK, w koncu wyrywa sie do przodu. Gorzej niz bym mial turbodziure. Ciezko tak jechac w miescie ...

Samochod byl niedawno na przegladzie po 45 tys. i wszystko bylo OK. Podejrzewam ze to kwestia kiepskiego paliwa - tankowalem gdzies w trasie na Orlenie, a problemy zaczely sie gdy po tym tankowaniu poziom paliwa zszedl mi prawie do rezerwy (moze wtedy zassalo wode lub inne smieci z dna baku).

Teraz zalalem BP Ulimate. Moze powinienim dolac jakis dodatkow na usuwanie wody ?? Tylko co ?? (denaturatu lac nie bede :)

Gorzej jesli przyczyna jest jeszcze inna ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby dlaczego nie chcesz wlać denaturatu - wstydzisz się go kupić w sklepie?!

W moim przypadku zawsze pomagało po wlaniu chrzczonego paliwa.

Sprawdź przewody wysokiego napięcia no i ewentualnie wszystkie kostki czy się dobrze podpięte - szczególnie te na wtryskach.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze! U mnie było to samo i to 2 razy... Zawsze po zatankowaniu na Statoilu. Raz w Bielsku i raz z Zabrzu... Po zalaniu innymi paliwami (BP. Shell) problemu nie ma. swoją drogą Foreś 2.0 Jest dosyć ospały w tym zakresie obrotów - ok. 3000 zawsze dostaje kopa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze powinienim dolac jakis dodatkow na usuwanie wody ?? Tylko co ?? (denaturatu lac nie bede :)

Gorzej jesli przyczyna jest jeszcze inna ...

To może być woda w paliwie. Też tak ostatnio miałem.

Np. STP ma preparat do usuwania wody z układu paliwowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczescie w nieszczesciu to tylko polskie paliwo wiadomej jakosci.

To źle czy dobrze? Z tego co mi wiadomo to znakomita większość paliwa jaka znajduje się na stacjach niezależnie od producenta jest rodzimej produkcji. Ewentualne odstępstwa od norm są spowodowane głównie czynnikiem ludzkim - a dokładnej jego pazernością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...