Skocz do zawartości

Jazda na rezerwie - REKORDY...


Intakwrx

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 166
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Niezłą musiał mieć nawijkę.

w sumie to jakiś facet zaczął do niego z ryjem że co on zrobił że się zdenerwował. To ojciec mu odpowiedział, to sobie pan zapal. Koleś spojrzał tylko na płynącą po ziemi benzynę i się zmył :mrgreen: A stacja zaprzyjaźniona więc wielkich problemów nie robili :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik na 4 biegu ma wiekszą prędkość obrotową niż na piątym przy 90km/h, to fakt! Ale dochodzi jeszcze takie cudo jak obciążenie silnika które na piątym biegu jest wieksze. Odczytać to można własnie z podciśnienia w kolektorze dolotowym. [cut]

 

Teoria teorią, a praktyka praktyką. Jadąc 200 km na litewskiej autostradzie na piątym biegu z przepisową predkością 100-110 mój Foryś spalił - uwaga - poniżej 8 litrów. Jazda była stała, bez żadnych gwałtownych zrywów, prędkość obrotowa o okolicach 2000 rpm. Paliwo było zalane pod korek i jeszcze ubite, po 200 km znowu pod korek. Podejrzewam, że to pierwszy i ostatni raz z takim zużyciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Ostatnio u siebie w firmie wracałem Fusionem benzynowym do bazy. Unikam tankowania bo muszę wyłożyć kasę, a za jakiś czas dopiero dostaję zwrot kosztów. Jak dojechałem do bazy to komputer pokazywał zasięg 6km :mrgreen: Wskazówka zeszła poniżej zera :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja bym chciał żeby się wypowiedzieli Ci którzy jak ja nie mają rezerwy (impreza 97 115km) ...zawsze tankuje gdy wskazówka jest na równo z ostatnią kreską skali bo boje sie zjeżdżać niżej , ale gdy raz dałem auto kobiecie to jak przyjechala i zobaczyłem wskazówke poniżej ostatniej przedziałki wskaźnika o co najmniej wartość wskazówki to nie wierzyłem hehe ja tak nie ryzykuje a ona to w sumie nie świadomie bo auto swierzo kupione i nie wiedziałem nawet ,że rezerwy nie ma:D czy ma ktoS doświadczenia a autami bez rezerwy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj w trasie zaświeciła mi się rezerwa do stacji na której miałem tankować miałem jakieś 65 km (wg navi) wszystko fajnie ale po drodze jak wrzuciłem auto bokiem w zakręt to auto zachowało się tak jakbym miał jakieś systemy kontroli trakcji, szarpnęło i wyhamowało i dopiero ruszyło na stacji do zbiornika wlałem 56 litrów (zbiornik podobno ma 60)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I tam ibiza ma 45 bak.

Włazi ponad 55 bo ma taki mały odpowietrznik i jakieś dziwaczny system rurek odpowietrzających, bajer polega na tym że pod korkiem po prawej jest taki knefelek który trzeba przytrzymać wciśnięty "pistoletem" i się leje i leje i leje :mrgreen:

 

A w forku to zależy od pompy...

Mając LPG czyli noł stres jak przerwie to na oryginalnej mogłem więcej zjeździć niż na warblo :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

rekord rekordem ale u mnie nie było do śmiechu jak kiedyś z braciszkiem smigaliśmy MB 100 i zabrakło nam paliwa , do stacji benzynowej mieliśmy jakieś 5 km zatem bez problemu się poszło po wache problem dopiero pojawił się po zalaniu jej do autka. Skubaniec się zapowietrzył :evil: i trza było pompką przy silniku odpowietrzyć go :mrgreen: wszystko by było ok gdyby nie to ze napierniczałem czymś co miało niby być pompką do odpowietrzenia przez 40 min a okazało się że to nie pompka a jakiś nieistoty zaworek :twisted: a paluchy to miałem pokaleczone aż do kości całe w krwi gdy wybawił nas z problemu jakiś rolnik przejeżdzający traktorem i uswiadomił gdzie to sie odpowietrza silnik diesla :mrgreen: i trzy razy powajchlował i auto odpaliło :mrgreen:

od tamtej pory jak się zaświeci rezerwa to odrazu śmigam na cpn-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...