Jump to content

Rajd Turcji


Korsarz
 Share

Recommended Posts

No i masz to babo placek - Solber bardzo ładnie zaczął wygrywając OS 2 i 3, aby wycofać sie na 4. Uszkodzone zawieszenie :(

Jeszcze bardziej dziwacznie wycofał się jednak Loeb: pomylił dorge na dojazdówce i .... zabrakło mu paliwa (i kto tu mówił, że Subaru dużo pali ?). Gronholmn także w kłopotach - na OS4 starcił ok 3 minut. Czyli cał andziej w BigMac-u (aktualnie pozycja 4).

Link to comment
Share on other sites

Po os 6 prowadzi Rovanperra, ok 30s przed Duvalem, Sainzem i BigMac.

Piąty jest Burns, już prawie z minutą straty. Gronholm miał potężne kłopoty techniczne (serwo) i ma w sumie już ok 10 min straty.

Pomiędzy Duval i BigMac jest tylko 1,9 s różnicy.

 

Makkinen powiedział, że na os4 wgiął miskę olejową i "zużył" tylne amorki, ale jak widać dobrze jedzie dalej. Wszyscy twierdzą, że rajd jest wyjątkowo trudny (mnóstwo duzych kamieni etc).

Solberg był b.zadowolony z ustawienia samochodu - ale pech go niestety nie oszczędził :(

Jutro ciąg dalszy rajdu - do mety jeszcze droga daleka.

Link to comment
Share on other sites

A ile puktów jest za 3 pozycje? Bo w tym sezonie punktacja chyba sie jakos zmieniła i punktowane jest 10 miejsce. Wiecei jak to jest dokładnie? ile jest za pierwszą a ile za drugą pozycję itd.

Bom ciemny :D

Link to comment
Share on other sites

Wielkie dzieki :D

Pierwsze miejsce - 10 pkt

Drugie miejsce - 8 pkt

Trzecie miejsce - 6 pkt

Czwarte miejsce - 5 pkt

Piąte miejsce - 4 pkt

Szóste miejsce - 3 pkt

Siódme miejsce - 2 pkt

Ósme miejsce - 1 pkt

 

A jednak 8 miejsc jest punktowanych 8)

Link to comment
Share on other sites

Tak wogóle panowie (a czy są tu jakieś panie) to czytając wasze posty chciałem dodać że o nowym systemie można sie dowiedzieć na www.eurosport.com Tam też są aktualne wyniki z poszczególnych oesów. Mam też pytanie: jaki jest system punktacji w mistrzostwach Europy i jak wygląda kalendarz tychże mistrziostw.

Link to comment
Share on other sites

Kalendarz RSME: http://www.fia.com/Calendrier/Rallyes-C ... s-2003.htm

 

Punkty dla kierowców są przyznawane w tym samym systemie, co RSMŚ, tylko pomnożone przez współczynnik trudności rajdu. Za zwycięstwo w rajdzie o najwyższym współczynniku "20" (np. Rajdzie Polski) zawodnik dostaje więc 200 pkt, za drugie miejsce 160 pkt... itd.

 

Do końcowej klasyfikacji liczą się punkty zdobyte we wszystkich "dwudziestkach" i jednym, dowolnie wybranym rajdzie o współczynniku "10".

 

A co do rajdów RSMŚ, najlepszym serwisem do śledzenia wyników "na żywo" jest oficjalny serwis Mistrzostw, czyli www.wrc.com. Można śledzić nawet międzyczasy kierowców fabrycznych. Od nowego sezonu wprowadzono ciekawą rzecz, mianowicie "Event dashboard" (dostępny w dziele "Results").

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź. Co do współczynników to gdzieś to już słyszałem.

Rajd Turcji zakończył się po mojej myśli. Szkoda tylko że Subary miały takiego pecha. No i szkoda że Colin nie wygrał. Chociaż Citroena za bardzo nie lubie bo należy do tego samego koncernu co Peugeot czyli jak wszyscy wiedzą PSA. Jeszcze raz dzięki

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...