Skocz do zawartości

Rajd Turcji


Korsarz

Rekomendowane odpowiedzi

No i masz to babo placek - Solber bardzo ładnie zaczął wygrywając OS 2 i 3, aby wycofać sie na 4. Uszkodzone zawieszenie :(

Jeszcze bardziej dziwacznie wycofał się jednak Loeb: pomylił dorge na dojazdówce i .... zabrakło mu paliwa (i kto tu mówił, że Subaru dużo pali ?). Gronholmn także w kłopotach - na OS4 starcił ok 3 minut. Czyli cał andziej w BigMac-u (aktualnie pozycja 4).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po os 6 prowadzi Rovanperra, ok 30s przed Duvalem, Sainzem i BigMac.

Piąty jest Burns, już prawie z minutą straty. Gronholm miał potężne kłopoty techniczne (serwo) i ma w sumie już ok 10 min straty.

Pomiędzy Duval i BigMac jest tylko 1,9 s różnicy.

 

Makkinen powiedział, że na os4 wgiął miskę olejową i "zużył" tylne amorki, ale jak widać dobrze jedzie dalej. Wszyscy twierdzą, że rajd jest wyjątkowo trudny (mnóstwo duzych kamieni etc).

Solberg był b.zadowolony z ustawienia samochodu - ale pech go niestety nie oszczędził :(

Jutro ciąg dalszy rajdu - do mety jeszcze droga daleka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wogóle panowie (a czy są tu jakieś panie) to czytając wasze posty chciałem dodać że o nowym systemie można sie dowiedzieć na www.eurosport.com Tam też są aktualne wyniki z poszczególnych oesów. Mam też pytanie: jaki jest system punktacji w mistrzostwach Europy i jak wygląda kalendarz tychże mistrziostw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalendarz RSME: http://www.fia.com/Calendrier/Rallyes-C ... s-2003.htm

 

Punkty dla kierowców są przyznawane w tym samym systemie, co RSMŚ, tylko pomnożone przez współczynnik trudności rajdu. Za zwycięstwo w rajdzie o najwyższym współczynniku "20" (np. Rajdzie Polski) zawodnik dostaje więc 200 pkt, za drugie miejsce 160 pkt... itd.

 

Do końcowej klasyfikacji liczą się punkty zdobyte we wszystkich "dwudziestkach" i jednym, dowolnie wybranym rajdzie o współczynniku "10".

 

A co do rajdów RSMŚ, najlepszym serwisem do śledzenia wyników "na żywo" jest oficjalny serwis Mistrzostw, czyli www.wrc.com. Można śledzić nawet międzyczasy kierowców fabrycznych. Od nowego sezonu wprowadzono ciekawą rzecz, mianowicie "Event dashboard" (dostępny w dziele "Results").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Co do współczynników to gdzieś to już słyszałem.

Rajd Turcji zakończył się po mojej myśli. Szkoda tylko że Subary miały takiego pecha. No i szkoda że Colin nie wygrał. Chociaż Citroena za bardzo nie lubie bo należy do tego samego koncernu co Peugeot czyli jak wszyscy wiedzą PSA. Jeszcze raz dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...