Skocz do zawartości

huczenie w WRX


Mały 5150

Rekomendowane odpowiedzi

Mam chyba mały problem :roll:

 

przekraczając jakieś 140-150 km/h zaczyna coś huczeć w samochodzie. Nie bardzo mogę nawet zlokalizować czy dochodzi to z przodu czy z tyłu :?:

Wydaje mi się, że ten odgłos to wynik prawie nie odczuwalnych drgań/wibracji o bardzo wysokiej częstotliwości.

Podejrzewam klocki ale cholera wie. Może coś mi podpowiecie zanim pojadę do serwisu i zrobię z siebie debila.

 

P.S. Dodam może, że samochód ma 4 miesiące :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały 5150, huczenie w Imprezie to tzw. "anioł" :smile: - u mnie się włącza, ale przy zdecydowanie wyższych prędkościach :arrow: ~ 230 km/h

 

Masz auto na gwarancji - jedź, niech sprawdzą ... nie zrobisz z siebie debila, raczej, tak myślę ... najwyżej powiedzą, że oni nic nie słyszą i wyjdziesz na takiego, który odbiera na ultradźwiękach :grin:

 

P.S. Wydech masz "klasyczny" :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały 5150, huczenie w Imprezie to tzw. "anioł" :smile: - u mnie się włącza, ale przy zdecydowanie wyższych prędkościach :arrow: ~ 230 km/h

 

Masz auto na gwarancji - jedź, niech sprawdzą ... nie zrobisz z siebie debila, raczej, tak myślę ... najwyżej powiedzą, że oni nic nie słyszą i wyjdziesz na takiego, który odbiera na ultradźwiękach :grin:

 

P.S. Wydech masz "klasyczny" :?:

 

Tak, nic oprócz zamontowania spojlera nie dłubałem.

 

:idea: Kurcze a może to ten spojler :?: :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą to być równie dobrze opony. Moje zimowe pirelli np. gwiżdżą, czego nie robą RE070.

 

"Anioły", względnie "duchy", to co innego - to wyraźnie dobiegający od strony szyb dźwięk biorący się stąd, że przy większych prędkościach i szybach bez ramek powietrze dostaje się wąskimi szczelinami do środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały 5150, niech sprawdzą - gwarancja do czegoś służy ...

 

... pomyślałem jeszcze, że to może opony :?: Masz zimówki, zgadza się? Dźwięki z opon zimowych mogą wydawać się czasem dziwne ... przy wyższych prędkościach (taki a'la rezonans).

 

P.S. Załóż sobie wydech - nie będzie brzęczenia na przyszłość :lol:

 

[ Dodano: Czw Gru 13, 2007 10:58 pm ]

Przemeq, dzięki - uprzedziłeś mnie z tymi oponami :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą to być równie dobrze opony. Moje zimowe pirelli np. gwiżdżą, czego nie robą RE070.

 

Mam właśnie Pirelli 240 SnowSport - chyba problem rozwiązany :roll:

Nie pamiętam tylko czy to się zaczęło dziać po założeniu zimówek, bo zanim o tym napisałem kilka razy się zdarzyło.

 

P.S. Załóż sobie wydech - nie będzie brzęczenia na przyszłość :lol:

 

Kolejna zaleta wydechu - myślę, że ostateczna do podjęcia decyzji :mrgreen:

 

Aha ukiman, Przemeq - dziękuję :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dział techniczny, a więc rozmowa powinna toczyć się na temat huczenia - rozmowa o wydechach to gdzie indziej :twisted:.

 

PS Wydech Prodrive'a, ten dodawany do PPP, to na bank back box, choć ze zdjęcia na stronie prodrive można się zasugerować (po kształcie i długości oraz dziurwie na sondę), że wymieniony zostaje też odcinek z drugim catem, co by sugerowało, że zostaje seryjny center z rezonatorem, ale wypada drugi cat. Hmmm - dziwne :roll:

 

O to zdjęcie mi chodzi:

 

performancepack2eg3.jpg

 

Wzięte jest stąd: http://www.prodrive.co.uk/products_leve ... id=12&p=12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały 5150, ja mam taki standardowy kit, który montują w serwisie ... czyli od katalizatora ... Przemeq, zgadza się (bo nie mam pewności) :?:

 

ukiman, jakby co to sie odezwę na PV, bo rzeczywiście ta rozmowa to nie tutaj.

A Kudłaty to czujny jak foksterier :mrgreen: myślałem, że już spać poszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemeq, dzięki - ja mam inną końcówkę (spłaszczoną), o taką:

 

impreza_bialasy_4.jpg

 

... ale karton, w którym ten wydech był schowany był raczej przemegaśny, więc to na pewno nie jest tylko sama puszka - wymieniali razem z taką długą rurą :mrgreen: jakby właśnie od katalizatora ...

 

Koniec OFF TOPICa, sorry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...