Skocz do zawartości

Blokada mechanizmu różnicowego


GALAXY

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam Subaru Impreze WRX 2,5l 2006r. Mam pytanko, bo nie znam się na tym. Moje auto jest wyposażone w takie coś jak blokada mechanizmu różnicowego. Jednak nie mogę dojrzeć nigdzie takiego przełącznika. Czy jest to blokada elektroniczna i czy tylko STI ma taką blokadę za pomocą przełącznika. Czy można zrobić tak, żebym w aucie miał jakiś przycisk do zmieniania napędu np. żeby napęd był tylko na tył, czy można takie coś zrobić, kto zrobi taką przeróbkę i za ile. Dziękuje wszystkim za pomoc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, troche moje Subaru wyszło dziwnie niż miało wyjść, za tydzień bedzie gotowe, zostało przywrocone do wersji fabrycznej z pakietem ospojlerowania neodesign , które było zamontowane w subaru promujacym gre need for spe.... Nastepnie auto oddaje do firmy nie-ASO aby wykonac stage 3. Mysle, że teraz bedzie wygladało ok. A moje pytanie skierowałem do was jako fachowców i mam nadzieje ze mi pomozecie, bo znowu cos spiep.... jak ostatnio gdy takowej pomocy od was nie uzyskałem.

 

Wiec mam odp - że sie nie da - czy tak ?

Mam pytanie - jak to ludzie robią, że auto majac naped na 4 poddaje sie driftingowi, kreci bąki itd - to mnie ciekawi - czy jest to związane tylko z dużą mocą. Prosze o sensowna odp.

Jak auto zrobie wysle kilka fotek wam do oceny - kulturalnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow... :)

 

 

Coś, co nazywasz blokadą mechanizmu różnicowego - to po prostu mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu. Inaczej zwany szperą, po angielsku: LSD (limited slip differential). Najlepiej pogooglaj na ten temat, na wikipedii też znajdziesz to łopatologicznie wytłumaczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem troszkę FAQ i dowiedziałem się sporo ciekawych rzeczy, o których nie wiedziałem - dzięki za info. Nie rozumiem jeszcze jednej rzeczy : jakim sposobem koleś robi takie rzeczy, czy mas coś przerobione czy jak - podaje linka.

http://pl.youtube.com/watch?v=rs058ahUu3E

 

w przyszłym tygodniu podeśle kilka fotek "naprawionego auta ". pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakim sposobem koleś robi takie rzeczy, czy mas coś przerobione czy jak - podaje linka.

 

Wydaje mi się, że przy odpowiednim nadmiarze mocy i przestawieniu DCCD na "unlock" i łysych oponach temat jest do zrobienia bez przerabiania dyfrów :cool:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azrael, jesteś już tyle lat na forum i tyle postów natrzaskałeś, że chyba nie ma już tematu o którym byś pisał pierwszy raz. Taka rola i zaszczyt bycia autorytetem, że wkółko się to samo kolejnym pokoleniom powtarza - zupełnie jak nauczyciel w szkole - więc rozchmurz się trochę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...