Jump to content

Wspomaganie ( a raczej jego brak ) kierownicy w GT-ku


subarak 555

Recommended Posts

W skrócie - przestało działać wspomaganie, dolewanie dużej ilości płynu pomogło na chwilę, wycieków nie stwierdzono. Po oględzinach od spodu okazało się że płyn ucieka do gum osłonowych na drążkach kierowniczych a wspomniane wyglądają jakby miały wydalić wiele nowych małych gumeczek. Pytanie - ktoś się spotkał z takim czymś i jak ugryźć temat bez demontażu przekładni ? Mechanior zeznaje że mogłaby pomóc wymiana uszczelniaczy w przekładni pod gumkami i dedukuje że może jest tam jakiś zaworek który puszcza ale trochę wróżył z glutów. Jeśli ktoś ma schemat przekładni to będę dźwięczny. Jak naklikałem wczesniej wolałbym uniknąć wyszarpywania przekładni. Jakieś sugestie ?

Link to comment
Share on other sites

Padła ci przekladnia to jeden z niewielu słabych pkt GTeka u mnie tez była wilgotna. Podjedz go Gawinów, napewno ci pomoga (zakład maja na ul. Królowej Jadwigi, po prawej przez skretem do ZOO) Jak chcesz tel to pisz na PW.

Link to comment
Share on other sites

subarak 555, w Trójmieście o dziwo jest ktoś naprawdę dobry w regeneracjach przekładni. Znany w całym 3-city. Nawet serwisy ASO np. BMW, gdzie również przekładnie padają przywożą do niego do naprawy. Stary dziadek inżynier ale wie co robi - niestety drogo bo wychodzi 800-1000zł za pełną regenerację. W cenie jest rozebranie przekładni do ostaniej śrubeczki, oględziny poszczególnych elementów pod mikroskopem, ewentualny szlif jak są wżery, następnie zamawia gdzieś za granicą na wymiar pod Twoją przekładnię teflonowe zamienniki uszczelniaczy (to jest najdroższe) i składa to do kupy. Masz na to gwarancję 6 mies. ale z tego co wiem do poprawki nadaje się co dziesiąta przekładnia. Pozostałe 9 podobno przeżyją auto. U niego robią wszyscy, a to chyba świadczy o tym że jest dobry. Jakbyś chciał to mogę podać namiary to możesz mu wysłać przekładnię.

Link to comment
Share on other sites

Jest orginalny zestaw do regeneracji maglownicy (wychodzi taniej niz 1Kpln) pytaj w dobrych serwisach i na stacjach..... (jeden znam ale .... )
Moim zdaniem sama wymiana uszczelniczy i innych elementów maglownicy nie wystarczy do pełnej regeneracji. W zależności od stopnia zużycia konieczna jest obróbka metalu (wżery, itp.) i precyzyjne spasowanie wszystkiego. Maglownica to nie zacisk hamulcowy - sama wymiana gumek nie wystarczy albo wystarczy na bardzo krótko.
Link to comment
Share on other sites

sama wymiana gumek nie wystarczy
Jak rzuciłem okiem na schemat to okazało się że to nie jest prosta sprawa , w środku jest ok.130 atm. a gumki na końcach przekładni są tylko przeciwpyłowe ( zeznania zawodowego regeneratora), więc regenerację zacząć czas. Kolejne me pytanie brzmi: Da się wyszarpać samą przekładnię czy trzeba też atakować kolumnę kierowniczą? Mój mechanior nie jest pewny a jeśli się da to będzie mniej zabawy.
Link to comment
Share on other sites

Jest orginalny zestaw do regeneracji maglownicy (wychodzi taniej niz 1Kpln)
A tutaj problem jest taki że na tzw.fuchę można naprawić za ok.250- 300 złociszy, poprzez ok. 450 zł, 800- 1200zł, wszędzie z gwarancją , więc kupno samego zestawu w tej cenie nie jest okazją bo trzeba doliczyć jeszcze tzw.robociznę albo mieć możliwości żeby zrobić to samemu i gwarancji wtedy nie ma...

 

[ Dodano: Pon Gru 10, 2007 7:24 pm ]

subarak 555, jak to atakowac kolumnę? Musisz przekłądnie rozpiąc z kolumną.
Nie wgłębiałem się nigdy w temat a mój magik zeznaje że miał jakiś wynalazek w którym miał kłopoty z rozpięciem kolumny. Sam się dziwiłem więc się tylko upewniam. Może trzeba zmienić mechanika :mrgreen: ?
Link to comment
Share on other sites

W przekładni kierowniczej ze wspomaganiem panują bardzo duże ciśnienia i spore siły działające na ten cały układ, więc proponuję zregenerować ją od początku do końca i nie żałować grosza. Przyglądałem się kiedyś regeneracji takiej przekładni w profesjonalnym zakładzie i wymaga to ogromnej precyzji, wiedzy i kosztownego sprzętu - dlatego z reguły cena też jest wyższa. Tanio i dobrze się tego zrobić nie da. Jeżeli się nie ma na to kasy to lepiej wogóle wywalić wspomaganie (-7kg) i wstawić zwykłą maglownicę bez wspomagania - mniejsze koszta, mniej problemów, lżejsze auto i większy biceps :twisted: - same plusy :wink: :mrgreen:

 

P.S. Przekładnia i kolumna są połączone wieloklinem. Przy regeneracji przekładni kolumna nie wymaga naprawy.

Link to comment
Share on other sites

No dobra miałem nie naganiać SIPowi klientów ale dobra niech będzie moja strata :wink:

Do uszczelnienia maglownicy potrzebne 2 zestawy

34128AA190 ---90zł

34419AA211 --170 zł

Jest to koszt samych części do tego trzeba jeszcze człowieka który to umie wymienić :idea: Jeśli twój mechanik nie umie wyjąć maglownicy daruj go sobie :idea: dolicz osłony maglownicy 2szt po 90 zł+ geometria zawieszenia

Link to comment
Share on other sites

miałem nie naganiać SIPowi klientów
Nie naganiasz... :wink: Swoją drogą nie podejrzewałem SIP-u o posiadanie takich pierdółek. Cena tych zestawów jest niewiele mniejsza od kosztu zrobienia tego u fachowca który już się w to kiedyś bawił a po kupnie uszczeleczek i tak trzeba to komuś oddać i zapłacić za wymianę bo jednak jest to troszkę bardziej skomplikowane niż wymiana żarówki. W każdym razie dobrze wiedzieć że nawet takie drobiazgi można czasem trafić.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...