Skocz do zawartości

marka wspaniała, produkt też a dealer do kitu


Gość legacyfan

Rekomendowane odpowiedzi

(zależy gdzie kto użytkuje auto)

 

No w Alpy chyba byscie Panowie nie pojechali na seryjnych :?: :mrgreen:

 

Nie przypominam sobie kiedy ostatni raz zima byla śnieżna , żebym chociaz przez tydzien non stop jezdził po białym.....w Wa-wie :mrgreen:

AK

ps.oczywiście o oponach "wielosezonowych" lub all season :mrgreen: mam podobne zdanie jak wiekszość ale spełniają one swoje zadanie przy dość ostatnio zmiennym klimacie a przynajmniej umożliwiaja w miare bezpieczny dojazd do celu przy nagłym opadzie śnieżnym :mrgreen:

AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest mi jeszcze znany ten problem.....

Nie śmiałbym nawet suponować :!:

Ale dla mniej doświadczonych użytkowników - nagle ośnieżonych dróg,

jakość opon mogłaby mieć kluczowe znaczenie.

Dlatego też dziwi dostarczanie w ramach "Akcji zima" opon all seazon i zimowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest mi jeszcze znany ten problem.....

Nie śmiałbym nawet suponować :!:

Ale dla mniej doświadczonych użytkowników - nagle ośnieżonych dróg,

jakość opon mogłaby mieć kluczowe znaczenie.

Dlatego też dziwi dostarczanie w ramach "Akcji zima" opon all seazon i zimowych.

 

W ramach akcji zima dostarczane sa wyłącznie opony zimowe :!:

Opony "all seazon" są fabrycznie założone (Forester , Outback , Tribeca) i nie maja nic wspólnego z akcja zima :!: Moje prywatne rozważania na temat ich skutecznosci (czasami) nie maja nic wspolnego z SIP

AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach akcji zima dostarczane sa wyłącznie opony zimowe

Doskonale rozumiem, ale myślę, że uproszczenie nie było mylące - do użytkownika trafiają finalnie dwa komplety opon.

Opony "all seazon" są fabrycznie założone (Forester , Outback , Tribeca)

I ta właśnie informacja mnie zmartwiła, gdyż wcześniej nie zdawałem sobie z tego sprawy. Dopiero po zmianie opon (zresztą przypadkowej, a nie planowanej) odczułem różnicę.

Nie znam polityki innych producentów, ale opony "all seazon" w standardzie to trochę smutne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam polityki innych producentów, ale opony "all seazon" w standardzie to trochę smutne.

To są opony w tym sensie all season, że jest to ukłon w stronę właściwości terenowych. Chodzi więc nie tyle o to, żeby dostarczyć opony całosezonowe, lecz o to, żeby opony dawały radę także w lekkim terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi więc nie tyle o to, żeby dostarczyć opony całosezonowe, lecz o to, żeby opony dawały radę także w lekkim terenie.

Brzmi to niby rozsądnie, ale w efekcie, żeby samochód przyzwoicie jeździł i zimą i latem trzeba zainwestować w dwa komplety opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmi to niby rozsądnie, ale w efekcie, żeby samochód przyzwoicie jeździł i zimą i latem trzeba zainwestować w dwa komplety opon.

No tak:

- na lato "całosezonowe" z "zacięciem terenowym",

- na zimę "zimówki", które i tak dają sobie lepiej radę w terenie, niż opony letnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony "all seazon" są fabrycznie założone (Forester , Outback , Tribeca)

 

Szkoda, że do Forka i Outbacka. Do Tribeci jak najbardziej rozumiem. W Nisssssan Patfajnderze ;) też fabrycznie zakładaja taki śmieszny bieżnik, że jazda zaczyna się dopiero po wymianie.

 

Jednak czy nie lepiej do Forka i Outbacka zakładac typowych letnich czy zimowych opon? Wiem, niby to SUV'y, ale jak by nie było są to osobowki (prędkości rozwijane, nawierzchnia po której się głównie porusza)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak czy nie lepiej do Forka i Outbacka zakładac typowych letnich czy zimowych opon?

I to jest dokładnie to o co mi chodziło, o poddanie szanownej Dyrekcji i Dealerom pod rozwagę takiego właśnie rozwiązania. W standardzie opony letnie, a w ramach "Akcji zima" dodatkowo zimowe. W końcu większość użytkowników praktycznie nie zjeżdża z utwardzonej drogi.

urabus, opona terenowa słabo nadaje się do jazdy po asfalcie, a na zimowej nikt w lecie trasy nie jeździ.

To jasne, ale tym co większość czasu jeżdżą po asfalcie, a tylko sporadycznie zapuszczają się w teren nie kalkuluje się zakup opon terenowych. I w takich wypadkach np. Plejady (trasa terenowa), można wskoczyć na chwilę w zimowe kapcie, które (jak mi się wydaje) lepiej sprawdzą się w terenie niż letnie czy "all seazon".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomagamy im w ten sposób zrozumieć nasze potrzeby.

Już są dobrzy, a mogą być jeszcze lepsi.

 

Moja potrzeba to zakup nowego czarnego 2,5XT i żaden nie może pomóc :cry:

ale faktycznie się starają ... dzwonią, email'ują, informują, są w kontakcie ... co z tego jak nikt nie wie na kiedy taki samochód może być do kupienia ??? z tym, że to nie wina dealera, tylko raczej importera... a opony to i tak się zmienia na zimę obojętnie czy są w pakiecie czy nie... w końcu to nie majątek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli najlepiej, żeby SIP dawał w akcji zima, do Foresterów, OBK i Tribec, opony... letnie.

Pewnie to ja pokręciłem i przestało to być zrozumiałe.

W ramach "akcji zima" SIP daje opony zimowe, koniec kropka.

Chodzi natomiast o to, żeby w standardzie były opony letnie a nie "all seazon".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...