Skocz do zawartości

antena CB "na" FORKU


ppmarian

Rekomendowane odpowiedzi

gdzie najlepej zalozyc antene CB na forestorze. w passacie (sedan) mialem na klapie. ale mimo ze byla na stale to po zdjeciu byly slady na lakierz. W Forestr chcialem tego uniknąć i myśle nad montazem na relingu... :?:

 

na radio miejsce juz jest (między fotelem pasazera a tunelem środkowym) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witaj,

Relingi nie są zbyt dobrym pomysłem, ponieważ pokryte są plastikiem lub lakierem i możesz mieć kłopoty z umasowieniem anteny. Ogónie to polecałbym Ci na Forka antenę magnetyczną - np. PRESIDENT ML145 (145 cm długości) lub HUSTLER (100 cm długości) i montaż jak najbliżej środka dachu. A jeżeli upierasz się przy stałym montażu to wyścia są w zasadzie dwa: dziura w dachu :wink: lub montaż na klapie bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuzi4,

 

wiem ze na reling trzeba dodatkowo dokladac mase pytanie czy ktos juz to robib i moze poinstruowac....

 

arosiak, filester, ja nie mam zdrowia codziennie zakladac i zdejmowac antene. potrzeba mi na stale bo korzystam z niej na stale a magnes to magnes zawsze latwiej ukrasc niz "na dzwonku"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam magnesówkę Wilson Willis 100cm i jest OK. Jeśli obawiasz się uszkodzeń lakieru to są w sprzedaży specjalne podkładki pod magnes, które naklejasz na karoserię samochodu.

"W sprzedaży" to za mocno powiedziane :wink: Ja dostałem taką podkładkę gratis przy strojeniu anteny za 10 pln.

Podkładka czyli okrągła, przezroczysta, samoprzylepna folia.

 

Co do samej anteny. Mam Hustlera 100 i mam zasięg w mieście ok 3 - 4 km. Na trasie pewnie więcej ale nigdy nie sprawdzałem dokładnie. Mimo wszystko następną antenę wezmę dłuższą. Nie idzie dłużej z nikim pogadać w czasie jazdy bo dosyć szybko się zasięg kończy... chyba, że to kwestia radia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam magnesówkę Wilson Willis 100cm i jest OK. Jeśli obawiasz się uszkodzeń lakieru to są w sprzedaży specjalne podkładki pod magnes, które naklejasz na karoserię samochodu.

"W sprzedaży" to za mocno powiedziane :wink: Ja dostałem taką podkładkę gratis przy strojeniu anteny za 10 pln.

Podkładka czyli okrągła, przezroczysta, samoprzylepna folia.

 

Co do samej anteny. Mam Hustlera 100 i mam zasięg w mieście ok 3 - 4 km. Na trasie pewnie więcej ale nigdy nie sprawdzałem dokładnie. Mimo wszystko następną antenę wezmę dłuższą. Nie idzie dłużej z nikim pogadać w czasie jazdy bo dosyć szybko się zasięg kończy... chyba, że to kwestia radia?

Raczej to antena, a nie radio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak obawiasz sie, że Ci ukradną to nie mam dobrych wieści: z anten stałych znikają same baty (wiem z własnego doświadczenia - zginęły mi dwa), więc i tak musisz na noc i nie tylko na noc odkręcać. Zdecydowanie łatwiej jest zdjąć magnes i wrzucić do kufra - ja tak robię. W Imprezie mam HUSTLERA, a w Combolocie mam stałego PRESIDENTA NEW ALASKA (rewelacja) - a i tak bardziej lubię tą z Imprezy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak obawiasz sie, że Ci ukradną to nie mam dobrych wieści: z anten stałych znikają same baty (wiem z własnego doświadczenia - zginęły mi dwa), więc i tak musisz na noc i nie tylko na noc odkręcać. Zdecydowanie łatwiej jest zdjąć magnes i wrzucić do kufra - ja tak robię. W Imprezie mam HUSTLERA, a w Combolocie mam stałego PRESIDENTA NEW ALASKA (rewelacja) - a i tak bardziej lubię tą z Imprezy...

 

zakladam sruby i nakretki na specjalny klucz wiec zlodziej bez rozwiercenia nie da sobie rady....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kradną same baty, podstawka anteny zostaje na aucie. Chyba, że masz jakiś sposób na zabezpieczenie bata (razem z cewką) przed kradzieżą to daj znać na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem jeszcze jeden patent, dobry bo nie trzeba dziurawić dachu.

 

Mianowicie jak chce się wyciągac podsufitkę to mając na środku dachu antenę od zwykłego radia wywalamy ją i w to miejsce montujemy pod CB. A do radia wystarczy naklejana na przednią szybę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subaru nie ma anteny na środku dachu :roll: :mrgreen:

MY 08 już ma :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

Jeśli obawiasz się uszkodzeń lakieru to są w sprzedaży specjalne podkładki pod magnes, które naklejasz na karoserię samochodu

Znam takich co mieli i zdejmując to zdjęli z lakierem :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale na ten przykład moja antenka (magnes) jest z kluczykiem do dokręcania bata i za żadne skarby bata nie da się odkręcić - złodziej musiałby nosić pęk kluczy ze sobą... odciąć kabel to co innego ale po cholerę mu antena bez kabla... :???:

 

Antena na magnes, w miarę blisko klapy choć jest trochę niewygodnie z kablem plątającym się pod nogami ale da się żyć - lepiej to niż dziura w blachach.

 

A propos! kiedyś w moim fiaciorze miałem taki patent do mocowania anteny radiowej... płaskownik wygięty w kształcie litery Z... i przykręcony pod maską a do niego antena. Może to?

 

Miałem też dawniej antenę zakładaną na krawędź maski lub bagażnika i mocowaną dwoma śrubkami od spodu... tylko, że śrubki "przegryzły" lakier i wrzuciła się rdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli obawiasz się uszkodzeń lakieru to są w sprzedaży specjalne podkładki pod magnes, które naklejasz na karoserię samochodu

Znam takich co mieli i zdejmując to zdjęli z lakierem :twisted:

Wozic w bagazniku butelke z woda i czysta szmatke - dbac, by samochod byl czysty, a miejsce pod magnesowke i sama podstawe jeszcze zmoczona sciereczka przecierac przed montazem. A dbac tylko, by gumowa oslona magnesowki byla cala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa przecież specjalne uchwyty do relingów.

Nic nie trzeba dziurawić.

 

wiem znalazlem juz ale wyszedl kolejny problem: mam bata 160cm wiec na aucie typu forester antena na relingu wyglada zabojczo - duzo duzo za wysoko. wiec chyba jednak zostanie dzwonek i jakies sensowne mocowanie w polowie wysokosci klapy. szkoda mi sprzedac tej anteny bo naprawde jest dobra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ppmarian

nie rozumiem Ciebie, żeby antena jak najlepiej zbierała to musi być jak najwyżej.Więc moim zdaniem jak takiego ML160 przyczepisz w połowie wysokości klapy, to ta antena będzie się tylko marnować i nie uzyskasz dobrych osiągów (radia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa przecież specjalne uchwyty do relingów.

Nic nie trzeba dziurawić.

 

wiem znalazlem juz ale wyszedl kolejny problem: mam bata 160cm wiec na aucie typu forester antena na relingu wyglada zabojczo - duzo duzo za wysoko. wiec chyba jednak zostanie dzwonek i jakies sensowne mocowanie w polowie wysokosci klapy. szkoda mi sprzedac tej anteny bo naprawde jest dobra

Nie ma czegos takiego, jak za wysoka antena. Z tego samego powodu nie montuje sie anteny pod skosem, nie zgina jej sie w polowie oraz unika montazu gdzie indziej, niz w dziurze posrodku dachu.

 

Niestety czasami, tak jak w Forku MY'99 FW (Full Wypas), taki montaz jest niemozliwy z uwagi na okno dachowe oraz karbowany dach, wiec czasem trzeba na krawedzi klapy (do kiepskiego punktu dochodzi jeszcze krzywizna klapy oraz dziurawienie lakieru gorsze od dziurawienia dachu) lub na relingu, ktory nota bene w Forku jest w glownej mierze plastikowy i nie zapewnia w ogole masy. Wszelkie doprowadzanie masy z karoserii o kant w sumie pupy mozna potluc, wiec masa z kabla od radia musi starczyc i w efekcie antena poltorej metra (taka ja mam) daje tyle, co metrowa magnesowka, a do poprawnie zamontowanej w ogole jej porownac nie mozna.

 

Niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arosiak, Olleo,

 

a co z garazami podziemnymi, centami handlowymi, zwyklym przydomowym garazu? 160cm na dachu forestera to ponad 3m!!!

 

zdejmowac antene przed wjazdem do ww. objektow czy liczyc na to ze izolazacja elektryczna bedzie zrobiona prawidłowa ze nic sie nie stanie....

 

skonczy sie na tym ze albo sprzedam obecna antene i kupie ~100cm mocowana na relingu lub zaloze obecna antene w polowie wysokosci klapy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja używam zestawu president missouri + president johny II. antenka bardzo fajna, dość krótka ~75cm, zbiera bardzo ładnie (ok. 7km).

antenę ustawiam w prawym tylnym rogu dachu

mam identyczny zestaw i jest naprawde dobry\wystarczający, ale krótkie anteny przy 120-140km/h zawsze będa słabsze od długichbatów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co z garazami podziemnymi, centami handlowymi, zwyklym przydomowym garazu? 160cm na dachu forestera to ponad 3m!!!

 

zdejmowac antene przed wjazdem do ww. objektow czy liczyc na to ze izolazacja elektryczna bedzie zrobiona prawidłowa ze nic sie nie stanie....

 

skonczy sie na tym ze albo sprzedam obecna antene i kupie ~100cm mocowana na relingu lub zaloze obecna antene w polowie wysokosci klapy

Na niektórych parkingach podziemnych to nawet 0.5 m byś haczył więc co za różnica czy 3 m, czy 2.5. Chyba że u Ciebie są tylko wysokie parkingi :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...