Skocz do zawartości

rozrząd co ile wymiana???


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Mam 2 pytania do wszystkich

-Pierwsze to co ile się wymienia rozrząd w Subaru Legacy 92r 2.2

-A drugie co może się dziać gdy auto ze skrzynią automatyczna nie chce odpalić czasami na P i N ale nie zawsze zdarza się to sporadycznie proszę o jakieś wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z instrukcją serwisową wymiana paska rozrządu dla silnika 2,2 z 1992 roku powinna być dokonana co 100 000km.

 

Trudności z rozruchem mogą być związane z wieloma przyczynami, a rzeczowej diagnostyki można dokonać na fizycznie dostępnym samochodzie, zalecane jest udanie się do serwisu posiadającego wyposażenie i wiedzę w zakresie naprawy i obsługi samochodów Subaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam,

 

Outback 2002 2,5 powiniien mieć wymieniony pasek po 105 tys km czyli 66 tys mil, nie dysponujemy dokumentacją modeli amerykańskich ale poprzez analogię taki przebieg jest własciwy. Odłożenie wymiany do przebiegu 168 tys km byłoby bardzo ryzykowne, dla bezpieczeństwa doradzam wymianę przy 105 tys. km.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
A drugie co może się dziać gdy auto ze skrzynią automatyczna nie chce odpalić czasami na P i N ale nie zawsze zdarza się to sporadycznie proszę o jakieś wskazówki

 

Miałem w poprzednim aucie, czujnik polorzenia skrzyni ktory daje sygnał na przekaźnik, nastepnie ten dopiero podaje napiecie na rozrusznik .

Czyli -> albo ów czujnik,albo przekażnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-A drugie co może się dziać gdy auto ze skrzynią automatyczna nie chce odpalić czasami na P i N ale nie zawsze zdarza się to sporadycznie proszę o jakieś wskazówki

 

Ja nie mogłem odpalić bo skrzynia nie chciała sie przestawić w pozycje P, za każdym razem było to po jeździe w sporych kałużach, jak wyschło to wszystko wracało do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To i ja się podepnę:

gdzie najlepiej wymienić w GTku??

Czy tylko ASO czy są jacyś inni magicy, którym można zaufać i mniej policzą?

Nie bardzo jestem zorientowany w tej kwestii - każda pomoc mile widziana...

 

ps: prawie zapomniałem: chodzi mi o Warszawę i okolice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak...

Są autoryzowane serwisy np BMW (nie to, że jestem zwolennikiem tej marki, ale mam e30 cabrio '89 i fajnie się tym jeździ), ale np w inchcap'ie robią w miarę dobrze blacharkę, którą natomiast notorycznie chrzanią w ASO na Bemowie.

Są tez serwisy hondy a gro osób wali na parowcową (ciekawe, dlaczego).

Śmiem więc twierdzić, że są też dobrzy ludzie, którzy nie prowadzą autoryzowanego serwisu a potrafią wymienić rozrząd...ale jeśli się mylę to mnie poprawcie bo GTek to moje pierwsze auto ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomtytus, na forum importera jesteśmy.

trzeba było założyć wątek w technicznym albo w off-topie, że potrzebujesz informacji na PW. a Ty tak jakby pytasz się mechaników w ASO "czy przypadkiem nie wiedzą panowie gdzie mi naprawią lepiej niż wy?"

:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...