Skocz do zawartości

"falujący prędkościomierz"


Raga

Rekomendowane odpowiedzi

Szukajka nic nie znalazła - otóż od 2 dni nie zależnie od stylu jazdy, ale od pobrotów potrafi mi poszybować do góry prędkościomierz, mimo że gazuje tylko w miejscy - podobnie gdy jadę 40 to czasem pofaluje na 60 itd - jest to jakieś przebicie od obrotomierza czy kij wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jakby przechwytywał impulsy z obrotomierza ale przewody od prędkościomierza i obrotomierza są przy kostkach od siebie oddalone, chyba że gdzieś na scalaku w zegarach jest zwarcie :roll: Ja bym pożyczył od kogoś zegary i sprawdził czy będzie tak samo to będziesz wiedział mniej więcej gdzie szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azrael, związek raczej z obrotami, stoję pod okienkiem w McDonaldzie, nie gazuje, a tu mi prędkościomierz skacze czasem do 40 mil :) Podobnie podczas spokojnej jazdy.

 

Kruk, no właśnie z tym przebiciem to taki mój pomysł na szybko, tylko czy było by to takie proste, że impuls przeskakuje (przez przetarcie czy niezaizolowany kawałek?) z wiązki do wiązki? Jakoś kurde nie spotkałem się z czyms podobnym wczesniej, a nie wiem dokładnie jak jest rozwiązany sposób działania prędkościomierza w Subaru.

 

Azrael powoli dobijam do 56.000 mil (kiedy zawitać do was na przegląd + firefox mi ciągle chce podmienić twój nick na Izrael :mrgreen: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raga, elektronika bywa nieprzewidywalna - tak naprawdę jest to możliwe. Przykładowo jak podłączałem u siebie turbotimer to pomyliłem przewód od prędkościomierza z tym od obrotów i jak dodawałem gazu na luzie to mi prędkościomierz chodził, więc jest to możliwe. Tak jak pisałem wyżej zamień zegary i będziesz wiedział czy problem jest w zegarach czy w instalacji. Jak w zegarach to zawsze można je zmienić i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...