Skocz do zawartości

SI MY07 wystrzeliły... spryskiwacze


Primi

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowna Dyrekcjo,

na wstępie zaznaczę, że moja praktyczna przygoda z Subaru zaczęła się raptem 3 dni temu, kiedy to stałem się posiadaczem SI MY07 zakupionego w Państwa sieci dealerskiej, a dokładnie w salonie Auto-Complex w N.Sączu. Jako, że zamieszkuje piękne okolice Gdyni po auto udałem się super wygodnym pociągiem PKP :mrgreen: , później tylko 2 godz. autobusem i juz siedziałem w swoim subaru :cool: . Zakupione auto było wcześniej zarejestrowane na salon subaru i miało na liczniku 1700 km, dla mnie po prostu nówka :wink: .

Do rzeczy, po przejechaniu ok. 100km stwierdziłem, że trzeba umyć reflektory i użyłem do tego spryskiwaczy reflektorów, dzwięk towarzyszący tej czynności różnił się trochę od tego co było mi dane usłyszeć w poprzednim moim aucie, ale ... różnica była minimalna, więc kontynuowałem jazdę. Po kolejnych 100 km zatrzymałem się na stacji benzynowej i .....stwierdziłem brak obydwu dysz spryskiwaczy reflektorów :shock:. Hm zdarza się, chociaż nie znam osobiście nikogo komu by się to przytrafiło, ale trudno :sad:. Była sobota przede mną długa droga odpuściłem sobie telefony i pytania do serwisu . Dzisiaj pojechałem do serwisu w Gdańsku i tu zaczęły się schody. Po pierwsze odesłano mnie do salonu w N.Sączu, bo przecież cyt. "tam robiono 1 przegląd i musieli to przeoczyć", długo tłumaczyłem Panu, że owszem robiono, ale pewnie w serwisie i na postoju spryskiwacze mogły działać prawidłowo, zresztą i tak jest to dla mnie bez znaczenia, auto kupiłem w N.Sączu, ale serwisować mam zamiar w Gdańsku. Dalej Pan poszedł tropem, że "auto było użytkowane i jak to się stało, że wcześniej nie odpadły", odpowiadam, że użytkowane mogło być przy takich warunkach atmosferycznych, że być może nie konieczne było używanie spryskiwaczy. Pan nie odpuszczał, "takie rzeczy się nie zdarzają - pierwszy raz widzę", ja też, "tego na gwarancji nie można naprawić". itd. itp.

Poprosiłem o przyjęcie zgłoszenia usterki, w końcu Pan się zlitował i wziął ode mnie książkę gwarancyjną i przyjął zgłoszenie. Oczywiście żadnego potwierdzenia zgłoszenia usterki nie otrzymałem, być może taka jest zasada w serwsiach subaru.

Na koniec pytanie: czy opisana przeze mnie sytuacja, a dokładnie usterka może zostać naprawiona w ramach gwarancji? Pytam się dlatego, że niestety znam serwis Zdanowicza z innej, jednośladowej strony i mam obawy, czy w ogóle podejmie on próbę rozwiązania mojego problemu. Nie chcę być odebrany jako klient roszczeniowy i wiem, że nie zostanę kolejnym krzysiomem :mrgreen: , skoro jednak jest taka możliwość zadania pytania to z niej korzystam.

Licząc na odpowiedź, uzbrajam się w cierpliwość

Pozdrawiam

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety znam serwis Zdanowicza z innej, jednośladowej strony

To PO CO tam w ogole pojechales :?: :!:

Malo Ci :?: :!:

Z autami jest jeszcze gorzej!!!! Przejrzyj pare moich postow, to zobaczysz w czym "szum"!

Szczerze Ci wspolczuje - nie usterki, a tego, ze mieszkasz na wsi pod Gdanskiem i do tego "ASO" Ci najblizej!

 

p.s. sam sie zastanawialem nad tym autem, ktore kupiles...gratulacje (tak ogolnie ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może za mocno psikałeś

No i zaczynają się bezcenne rady :roll:

 

taki tam żarcik :mrgreen:

co by się właściciel nowego nabytku nie denerwował za bardzo :wink:

 

Po twojej odpowiedzi raju to można się jeszcze bardziej ... Jako sprzedawca nie powinieneś udzielać takich odpowiedzi.

Pełny profesjonalizm wykazał Andrzej Koper.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek73, generalnie temat usterek spryskiwaczy ksenonów to niestety normalka - tak, jak amortyzatory nie wytrzymują naszych dróg, tak spryskiwacze nie wytrzymują syfu na nich...

 

Uroki życia w Polsce.

 

Z tego, co wiem, a co potwierdził Andrzej - robi się to na gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Kilka dni nie zaglądałem na forum, a tu tyle wartościowych odpowiedzi :mrgreen:

raju ROTFL, zawsze psikam mocno,

JED dzięki za gratulacje, a pojechałem do Zdanowicza bo auto na gwarancji i ciekawy byłem czy coś zmieniło :idea:

Przemeq AK dzięki za uwagi, w tak zwanym międzyczasie sprawa się rozwinęła, włączył się dealer z N.Sącza i wyglada na to, że wszystko zostanie naprawione. Jak wszystko będzie już OK to opiszę szczególy.

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

włączył się dealer z N.Sącza i wyglada na to, że wszystko zostanie naprawione.

 

I tak być powinno. To mi się akurat w ASO subaru podoba, że jak coś jest dziwnego, to biorą sprawę na klatę i naprawiają na gwarancji. Schody są tylko wtedy, gdy chcemy naprawić:

- coś do czego przyczepiona jest etykieta "TTTM" :twisted:

- zaczniemy nieodpowiedzialnie dłubać w wozie

 

Przemek Przemkowi odpowiedział :mrgreen:

 

Powiedział jeden z 17 krakowskich forumowych Bartków :mrgreen:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak być powinno. To mi się akurat w ASO subaru podoba, że jak coś jest dziwnego, to biorą sprawę na klatę i naprawiają na gwarancji.

 

5% jak nic przy zakupie sti08 :mrgreen: walcz dalej :wink:

 

[edit] shit, nie popatrzylem ze to pytania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Ojciec Założyciel

:shock: Z wyskakującymi sryskiwaczami nie zdarzyło mi sie spotkać. imprezą 08 przejeździłem sporo kilometrów w Polsce, bez takich "atrakcji".

 

Mam nadzieję, ze wszystko będzie szybko załatwione.

 

Pozdrowienia

 

PS. temat serwisu w Gdańsku przekażę do DT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imprezą 08 przejeździłem sporo kilometrów w Polsce, bez takich "atrakcji".

Witam

Dziekuję za odpowiedź. Rozumiem, że MY08 jest super dopracowane, tylko MY07 ma takie przypadłości :mrgreen: .

 

]Mam nadzieję, ze wszystko będzie szybko załatwione.

Wygląda na to, że faktycznie wszystko będzie OK. Dzisiaj dostałem telefon z N. Sącza, że właśnie wysyłają sprzyskiwacze do Zdanowicza, a Panowie z serwisu z Gdańska zostali już uprzedzeni o mojej sprawie i nie będzie żadnych prolemów z montażem.

Pozdrawiam

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Sorry - mój błąd :oops: . Byłem podczas mojej dłuzszej nieobcności m.in. na testach właśnie modelu 08, stąd niedoczytałem. Faktem jest, że 07 przejeździłem po Polsce jeszcze więcej kilometrów...

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...