Skocz do zawartości

"falujące przyspieszenie"


GeOrGe

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu zauwazyłem pewną przypadłość mojej imprezy turbo'99. Jak delikatnie przyspieszam (dotykając delikatnie pedał gazu) to w granicach od 2000 do 3000 obrotów (bez różnicy na na jakim biegu jade) czuje falowanie przyspieszenia. Ciężko to wytłumaczyć, nie jest to chyba przerywanie ale tak jakbym wciskał delikatnie gaz i ujmował i tak w jednakowych odstepach czasu. myśle ze to może być wina MAF sensora. Co o tym myśłicie?

Dodam że wydaje mi sie iż w pozostałych zakresach obrotów jest wszystko ok

 

Pozdrawiam

Grzegorz

 

Ps. założyłem nowy temat bo wydajemi sie ze to jest inne zjawisko niż przerwynie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już jesteśmy przy moim silniku to mam dziwne zjawisko. Stojąc przed autem w silniku w prawej strony (prawa głowica) wydaje takie bardzo cichutkie na wolnych obrotach głuche pukanie. słychać to tylko jak sie wsłucha i porówna odłos z nad lewej głowicy. Po mocnym dodaniu gazu nie słychać pukania tylko takie jakby 'żeżenie' (nie wiem jak to sie pisze :/) Słychać to w okolicach uszczelki głowicy (przy wale korbowym jest cisza)

Nie zauważyłem zeby silnik brał któryś z płynów ustrojowych, macie jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawiodłem się po raz kolejny na ASO ale tym razem subaru i w anglii. Auto serwisowane niby co 6 miechów (mam wszystkie papiery i potwierdzone w komuterze w ASO).

Postanowiłem wymienić swiece i przewody za rada kolegów. Wiadomo ze aby wymienić świece trzeba zdjąć obudowe filtra powietrza. Jak ją zdjąłem to zapłakałem ;/ (ostatni serwis był 3 miechy temu wiec nie wnikałem po zakupie imprezy w filtry) Filtr wygladał jakby ktoś go nie wymieniał od nowości, czarny z każdej strony :( Jakieś liście, pajęczyny.. Ogólnie wymieniłem świece, kable wysokiego napięcia, filtr powietrza i paliwa. Po tym zabiegu na początku zanim auto sie rozgrzało to czułem jeszcze te nierównomierne przyspieszanie a na ciepłym juz chyba tego nie było. No nic, zobacze jak jutro bede jechał do pracy na spokojnie bo dzisiaj skończyło sie upalaniem :twisted: Autko sie odczuwlnie odetkało :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym falowaniem mam dokładnie to samo, przy spokojnej jeździe.

Świece, przewody, filtry wymienione.

Też nie wiem od czego to może być, przeładowanie to raczej nie jest, bo to się dzieje również przy ok 2500obr, a turbina się włącza przy 2800, zresztą mam zegar i widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem i też zapłakałem :sad:

poraz

po raz

zdjełem

zdjąłem

karzdej

każdej

napoczątku

na początku

niebyło

nie było

:roll:

 

Sorki za błędy, staram się ich nie robić ale różnie bywa. W każdym razie poprawiłem ;)

 

Wracająć do tematu to wymiana tego wszystkiego nic nie pomogła :/ Dalej autko nierówno przyspiesza :/ Zostało do wyeliminowania: MAF sensor, sonda lambda i solenoid. Jak sie za to zabrać? solenoid obejrzałem i przewody są raczej oki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...