Skocz do zawartości

O światłach przeciwmgielnych i nie tylko


Krzysiek_WAWA

Rekomendowane odpowiedzi

- w nocy, jak jest niezbyt duży ruch na trasie. Po co? Ano widać mnie lepiej, nie wyskakuje mi nikt przed zderzak.

 

też wychodziłem z takiego założenia, dopóki się nie zaczęli czepiać panowie z drogówki :neutral:

jak trafisz na upierdliwego to nie przejdzie taka teoria, musi być mgła albo porządny deszcz. Poza tym, to oprócz tego że jestem lepiej widoczny dla innych (pod warunkiem, że są dobrze ustawione i nie oślepiają) nie widzę żadnych innych plusów jazdy na halogenach, nie poprawiają w żadnym stopniu widoczności, chociaż zdarzyło mi sie jechać jakimś starym poldżerem, gdzie halogeny elegancko doświetlały całe pobocze łącznie z rowem i pniami drzew za nim :) Czym prędzej chcę się ich pozbyć i zamontować w ich miejsce reflektory dalekosiężne, bo długie światła są strasznie słabe, a to chyba byłby lepszy pomysł dla chcących troszkę szybciej pogonić w nocy na pustej drodze.

 

Orientuje się ktoś czy zaślepki GT99 montuje sie na halogeny czy zamiast? i czy na wieksze Wesemy 2HO wejdą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 113
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

dla mnie

troszkę szybciej pogonić w nocy na pustej drodze.

 

to niestety czysta fikcja - Forester 2,5 w automacie z założonym ograniczeniem prędkości na 180km/h :cry: tu nie ma miejsca na "troszkę szybciej", jeśli już, to na "troszkę mniej wolno" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niekotre auta - jak na przyklad Superb, Citroen xsara, xantia, C5 - maja swiatla przecwimglowe przxednie nie nisko w zderzaku a w glownym reflektorze i poprawiaja po wlaczeniu widocznosc przed autem i na boki - zwlaszcza na kretych drogach

 

Fiat Stilo MY02 miał tak zespolone światła i to było super (różnica w widoczności bardzo duża).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywolany przez wurca - przyznaje racje ze sie z xantia zagalopowalem, ale xsara po liftingu miala juz p/mglowe w swiatlach czolowych - to te zaznaczone strzalka

xsara2ai6.th.jpg

C5 - rzeczywiscie tylko przed liftingiem , swego czasu jeszcze Passat B5 przed liftingiem mial p/mglowe w lampach glownych

czyli jednak nie sciemnilem z xsara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywolany przez wurca - przyznaje racje ze sie z xantia zagalopowalem, ale xsara po liftingu miala juz p/mglowe w swiatlach czolowych - to te zaznaczone strzalka

 

C5 - rzeczywiscie tylko przed liftingiem , swego czasu jeszcze Passat B5 przed liftingiem mial p/mglowe w lampach glownych

czyli jednak nie sciemnilem z xsara

 

Czyli wychodziły dwie wersje Xsary I po liftingu, bo na fotce którą ja wrzuciłem są światła w zderzaku :-)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak sie okazuje to byl jeszcze lifting liftingu hehe - ale rzeczywiscie byly tez i swiatla w zderzaku - najczesciej sprzedawane poza Polska jak mniemam. Zaleta swiatel p/ mglowych pod jednym kloszem w C5 - jest fakt ze mozna je wlaczyc jak sie przepala zarowki glowne - co zdarza sie nader czesto - a wymiana wymaga wizyty w serwisie i uiszczenia kwoty 120 pln _ ASO lublin - w ten sposob do czasu wymiany panowie policjanci nie zwracali uwagi kumplowi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...