Skocz do zawartości

O światłach przeciwmgielnych i nie tylko


Krzysiek_WAWA

Rekomendowane odpowiedzi

Pozdro dla srebrnej uturbionej imprezy kombi, co dziś rano na siekierkowskim robiliśmy slalomik.

A tak przy okazji to kolego nie ma sensu w mieście włączać tylnych przeciwmigielnych bo to tylko razi tych z tyłu.

Ja również pozdrawiam, bardzo miło się jechało.

Co do tylnego przeciwmigielnego to masz racje, ale jak zjeżdzaliśmy z wiaduktu przy marsa to tak pięknie to nie wyglądało na moście....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 113
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Krzysiek_WAWA, jeździsz na przeciwmgielnych w mieście?

Ale amatorka...

Przemeq, trzeba mieć aby jeździć, jak się nie ma to tylko zazdrość wzbira :mrgreen::mrgreen:

Krzysiek_WAWA kapelusz już masz?

Nie mam i raczej mieć nie będę....

PS. Zapraszam o 7 rano w okolice Warszawa to pogadamy czy te światła się nie przydają........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w Warszawie,... przykład z ostatniej soboty z Poznania. Mgła na poziomie: nic nie widać 2m do przodu i do tyłu :!:

Dopiero w ścisłym centrum trochę się to rozeszło.

Niestety światła długie na przodzie nie pomagały... zastanawiałem się czy z tyłu moje przeciwmgielne było widoczne przynajmniej na 50m...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yarpen nie mam przeciwmgielnych z przodu, więc próbowalem wszystkiego po kolei. Nic nie działało... dlatego wiem, że czasami się przydają, nie tylko na tyle :idea:

 

Jakoś trzeba sobie próbowac radzić :smile: a żeby nie było oftopa to...

Pozdrawiam serdecznie! :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yarpen nie mam przeciwmgielnych z przodu, więc próbowalem wszystkiego po kolei. Nic nie działało... dlatego wiem, że czasami się przydają, nie tylko na tyle :idea:

Że się powymandrzam. Przekonanie że przednie mgielne (zazwyczaj zamontowane w przednich zderzakach, czyli nisko) służą do poprawiania widoczności jest ciut mylne. Te światła są po to, żeby po ćmaku w bardzo gęstej mgle ułatwić zlokalizowanie krawędzi jezdni, którą kierować się należy żeby z drogi nie wypaść. I dlatego są tak nisko, bo światła mijania nie zawsze tam docierają. Wcale ani trochę nie służą do bycia lepiej widocznym. Przenikanie tego światła we mgle jest niewiele większe od normalnych swiateł mijania, choćby dlatego, że im nizej tym mgła gęstsza. Są za to doskonałymi oślepiaczami - kiedy zbliża się pojazd z zapaloną elektrownią na dziobie, światło rozproszone we mgle lub odbite od nawierzchni dodatkowo utrudnia jazdę tym z naprzeciwka.

Słowem - przednie przeciwmgielne to zło :twisted: No bo że nie służą do lansu to chyba jasne ;)

 

A skoro już w tym wątku:

Pozdrowienia dla kierowniczki granatowej Imprezki wolnossącej WIcoś skręcającej z Chełmskiej w Sobieskiego o 19.20. Stanie na sprzęgle + wsteczny przez całe światła autu fajnie nie robi ;) Chociaż i tak przypuszczam że kierowniczka tu nie bywa ;)

Zaraz potem bo o 19.22 pozdrowienia dla WRX-a WNcoś z gołym tyłkiem na Sikorskiego, co go minęłam z prawej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

barbie, Podpisuję się pod tym co napisałaś o światłach. Przeciwmgielne nic nie dają w normalnej jeździe. Kilka razy próbowałem włączać na trasie, i jedyne co lepiej było oświetlone, to droga 3 metry przed samochodem. Myślę, że jazda na przeciwmgielnych, gdy widoczność przekracza te przepisowe 50m (oczywiście na oko, a nie z centymetrem), to zwykłe wieśniactwo. Kierowcy, którzy tak jeżdżą, to zazwyczaj buraki typu "dopłaciłem to świecę, a ci, którym to przeszkadza o ciule, których nie było stać i jakby mieli, to też by świecili".

 

EDIT: literufka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpalcie GT-kowe przeciwmgielne i sluchajcie wiazanek idacych od TIR-owcow na CB. Dziwnym trafem to ich najbardziej oslepia :roll:

Pumex1, masz racje, ale to kwesia tylko 2 podkładek i już nic nie oślepia, sprawdzone;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpalcie GT-kowe przeciwmgielne i sluchajcie wiazanek idacych od TIR-owcow na CB. Dziwnym trafem to ich najbardziej oslepia :roll:

 

Jak bym miał prowadzić ranking, to właśnie w GTku oślepiają najbardziej.

A tak wrazając do oślepiających aut, to nie ma nic gorszego jak źle ustawione światła i przewatowane żarówki lub xenony.... Wtedy nawet GT wysiada....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wrazając do oślepiających aut, to nie ma nic gorszego jak źle ustawione światła i przewatowane żarówki lub xenony.... Wtedy nawet GT wysiada....

 

To prawda. Najlepsze są takie mrugające na dziurach :). Albo projektorowe w krótkich samochodach (poprzednie Punto). Jeszcze jeden grzech to taki, że ludzie często nie wiedzą, że mają regulowane światła i nie opuszczają ich jadąc z teściową na wakacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpalcie GT-kowe przeciwmgielne i sluchajcie wiazanek idacych od TIR-owcow na CB. Dziwnym trafem to ich najbardziej oslepia :roll:

 

Skoro główną przyczyną oślepiania jest światło odbite od mokrej nawierzchni, to właśnie Ci którzy siedzą najwyżej, dostają najbardziej po oczach.

 

A tak wrazając do oślepiających aut, to nie ma nic gorszego jak źle ustawione światła i przewatowane żarówki lub xenony....

 

Zazwyczaj te po "wieś-tjuningu", bez systemu automatycznego poziomowania i spryskiwaczy. Zresztą te w OBK też są beznadziejne, bo automatyczne poziomowanie działa tylko w chwili włączania reflektorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez systemu automatycznego poziomowania i spryskiwaczy

 

Co dają spryskiwacze w kontekście oślepiania?

W ogóle coś mi się obiło o uszy, że do xenonów muszą być spryskiwacze. To prawda?

 

A może jakoś wydzielić wątek, bo się trochę oftop zrobił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...