Skocz do zawartości

parujaca szyba przednia


subar_u

Rekomendowane odpowiedzi

Okres jesienno-zimowy to okres mokrych butów i dywaników - do tego jak rano wsiadasz do auta nachuchasz i dasz ogrzewanie na maxa to szyby szybko parują i jest to normalne. Problem się pojawia jak nagrzanym autem jedziesz, nawiew działa a szyby dalej parują - wtedy coś jest nie tak. Sprawdzanie zacząłbym od filtra kabinowego, a skończył na nagrzewnicy. Może też być podciekająca uszczelka przedniej szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W te jesienno-wiosenne dni i nocki niestety tak będzie non stop. A jeszcze bardziej pogłębia fakt jazdy na krótkich odcinkach gdzie nie nadąży autko się nagrzać.

subar_u Zwróć uwagę, iż z zimnego tłumika zawsze paruje a po nagrzaniu się jest ok.

Ciepła kabina powoduje, iż para skrapla się wewnątrz i w całym aucie masz wigoć. Masz garaż zostawiaj na noc uchylone szyby.

Nie masz garażu przed zgaszeniem autka na noc wystudź kabinę - sprawdzone - pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Brudny filtr pyłkowy - odkręć schowek przed fotelem pasażera, wyjmij filtr, albo o razu go wymień i zobacz, czy będzie lepiej.

2. Mokre dywaniki pod nogami - wysusz albo na zimę wymień na gumowe.

3. Mokra tapicerka wewnętrzna, np. podsufitka z powodu cieknącego szyberdachu (u mnie tak było), podłoga bagażnika.

4. Piach i kurz wewnątrz auta adsorbuje dużo wilgoci, która przy chłodzie powoduje parowanie szyb - odkurz wnętrze, wszystkie zakamarki.

5. Rzadko - niesprawny przełącznik/kryza obiegu zamkniętego wentylacji.

6. Nie stosuj ŻADNYCH środków zapobiegających parowaniu szyb - masakra, efekt najczęściej jest odwrotny. Dobrze umyj szyby wewnątrz płynem do mycia naczyń, albo czymś podobnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos jeśli jesteśmy przy temacie filtrów przeciwpyłkowych , występują modele w których ich niema? Bo z silnikiem 1,6 ( wysadzeniem go w kosmos ) i wsadzeniem 2,0 z kompem i zrobieniem tak żeby to CHODZIŁO poradziłem sobie w tydzień, ale filtra znaleźć nie mogę... znaczy niema?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...