Jump to content

Ktoś zajął moje miejsce w garażu - pomocy

pinchy

Recommended Posts

Witam,

Mam taką ciekawą sytuację i nie wiem co zrobić ... wróciłem z nart w weekend i okazało się że moje miejsce w garażu jest zajęte przez stare Volvo z rejestracjami szweckimi... troche się wkurzyłem, no ale była 2 rano więc zaparkowałem przed budynkiem zostawiłem kartkę aby się wynieśli i spać.

W następny dzień wróciłem po pracy i bez zmian, samochód stoi, pojechałem na policję - a tu druga sprawa nie wiedziałem gdzie jest najbliższa komenda ale stał radiowóz na skrzyrzowaniu KEN i Belgradzka, po zapytaniu ich powiedzieli mi że gdzieś tam daleko jakiś 1.5km dalej ... po szukaniu przez 30 minut okazało się że oddział był 30m od radiowozu tylko oni o tym nie wiedzieli ... IQ = 3 - wracając do głównej sprawy. Policja w końcu przyjechała ale nic nie mogli zrobić poza sprawdzeniem czy pojazd nie jest poszukiwany w polsce, i nie jest.

Więc mam obcy samochód na swoim miejscu w garażu, i nie mam gdzie zaparkować, spółdzielnia się wypieła, tak jak i policja. A ja jedyne mogę go na własny koszt holować ale odpowiadam za wszelke straty, no i kilka firm holowniczych powiedziało że się takich rzeczy nie podejmują ...

za Oceanem to zajmowało 15 minut, i wymagało to telefonu po holownik :) i sami się resztą zajmowali...

Może mi coś poradzicie, bo nie wiem co mam zrobić. Zostało mi jeszcze chodzenie po całym bloku i pytanie się każdego lokatora czy to ich...

Help :cry:

• Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

pinchy, trzeba zrobić tak aby nic nie uszkodzić i go przepchnąć gdzieś.

Albo holownik i na parking przed blokiem.

Tylko rachunku nie będzie miał kto zwrócić - wł. nie ustalony. :evil:

Zrób cos co spowoduje , że jakies słuzby miejskie beda sie musiały tym pojazdem zainteresowac ( uwaga na monitoring CCTV parkingu :mrgreen: ) wtedy juz bedzie łatwiej.

np - ochrona srodowiska........ lalala

pozdrawiam .

miałem kiedys taki sam problem.

tak jak pisali przedmówcy, zapnij linkę do np forka, 4butki sobie poradzą nawet jakby był ręczny i bieg i wyciąg go gdzies na srodek drogi.

Wtedy odpowiednie słuzby bedą musiały zainterweniować :wink:

Jezdeś ostatnia cipa i zachowujesz sie jakbyś miał za dużo piniendzy. Mię nik takich prezentów nie robi. Czenści do Volvo so drogie. Kup se zastaw kluczy, rozbierz dziada i na giełde. Nie żnij Rockefelera tyko se dorób do pensji.

mamusia

pinchy, po pierwsze czy miejsce jest twoje czy wynajmujesz od spółdzielni/wspólnoty.

Jeżeli wynajmujesz, to piszesz pisemko że nie płacisz za wynajem od dnia x bo na Twoim miejscu stoi obcy samochód i żądasz usunięcia, a jeśli nie usuną to wynajmiesz miejsce na innym parkingu i kosztami obciążysz właściciela miejsca albo na koszt właściciela miejsca odholujesz autko i odliczysz sobie od czynszu. Powinno poskutkować.

jeżeli miejsce kupiłeś, to spółdzielnia/wspólnota bierze pieniądze za administrowanie miejscem więc piszesz im podobne pisemko, że prosisz o usunięcie wraka a tymczasowo nie płacisz, bo się nie wywiązują ze swoich obowiązków. Dodatkowo piszesz maila do http://www.vv.se/templates/page2_2____1 ... anguage=EN

Szwedzkiej Administracji Drogowej, że taki samochód stoi na Twoim miejscu i podejrzewasz że jest kradziony więc niech podadzą namiary na właściciela. Tutaj https://secure1.ore.vv.se/VerifieraRegb ... bevis.aspx możesz sobie sprawdzić numery we własnym zakresie.

Policja drogowa zasadniczo na terenie prywatnym nie działa (bo pilnuje porządku na drogach publicznych), ale zwykła/kryminalna tak, więc złóż zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa (naruszenie posiadania) i dla pewności napisz też do policji szwedzkiej, bo na pewno nie zaszkodzi.

No i to tyle, a jak ruszysz wraka i go uszkodzisz to jeszcze będziesz musiał płacić za naprawę. na razie uruchom naszą policję, w końcu na coś te podatki idą.

to piszesz pisemko piszesz im podobne pisemko, Dodatkowo piszesz maila tak, więc złóż zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa i dla pewności napisz też do policji szwedzkiej,.

No i zawsze bedziesz móg liczyć na literacko nagrode Nobla.

mamusia

to piszesz pisemko piszesz im podobne pisemko, Dodatkowo piszesz maila tak, więc złóż zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa i dla pewności napisz też do policji szwedzkiej,.

mamusia

ło matko, Matka wróciła :mrgreen:

mamusia

No to chyba tylko jak napiszę na jakiś politpoprawny temat. Ten się nie załapie. :sad:

nie kumam, ktos wjechal ci do zamknietego garazu, ktory ty na codzien uzytkujesz? :lol: jesli tak to niezla paranoja. nie zastanawialbym sie na twoim miejscu tylko, tak jak juz ktos wczesniej napisal, podpial linke i wystawil chama na srodek ulicy. wowczas ktos by sie zainteresowal autem a ty mialbys problem z glowy. tylko uwazaj na monitoring i postaraj sie niczego nie uszkodzic ;)

pinchy, przecież za takie rzeczy odpowiedzialna jest straż miejska. Oni mają prawo zorganizować holownik, jeśli udowodnisz, że to Twoje miejsce.

PS Ja kiedyś takiego [piiiiip] w ostatniej chwili przyłapałem - to było tuż po tym, jak u developera załatwiłem swoje miejsce parkingowe. Do sąsiadów przyjechała rodzina z Koziej Wólki, zaparkowali i już odchodzili od samochodu. Na moje stanowcze pytanie ossso kaman, udali głupiego, że "to przecież miejsce państwa Kowalskich i oni im tu pozwolili zaparkować i co ja od nich chcę". Okazało się, że "państwo Kowalscy", jak to typowi sprytni Polacy, zauważyli, że jedno miejsce jest niewykupione i sprytnym systemem gospodarczym dorobili pilota i parkowali na dwóch, zapłaciwszy za jedno :twisted:.

To ja, odpłacając pięknym za nadobne, zachowałem się również jak typowy Polak i o sprycie "państwa Kowalskich" poinformowałem właściciela parkingu :twisted:.

Wkurzyłem się po prostu - niechbym przyjechał 5 minut później i co by było? A STI był wtedy nówka sztuka, była zima i na samą myśl, że miałby nocować na dworze wpadłem w furię :twisted:.

Jezdeś ostatnia cipa i zachowujesz sie jakbyś miał za dużo piniendzy. Mię nik takich prezentów nie robi. Czenści do Volvo so drogie. Kup se zastaw kluczy, rozbierz dziada i na giełde. Nie żnij Rockefelera tyko se dorób do pensji.

mamusia

Gratuluję "Waldo Cwaniak", bardzo przydatna rada! Nie wiem czy do końca żartowałeś, ale dziękuję za określanie mnie w ten sposób ;) A tak naprawdę to chyba ty jesteś tą Ci. bo jak jesteś taki przedsiębiorczy to byś się mnie spytał gdzie to Volvo stoi i sam byś się dostał jakoś do bloku i go sobie rozebral na te twoje części i sobie dorobił.

Dla wszystkich innych, chybą będę musiał go poprostu wyciągnąć na środek garaży i być może wtedy ktoś się tym zmartwi. Tylo niestety na linke go nie dam rady bo za mało miejsca :) zastanawiam się czy nie dokupię drugiego podnosnika z kułkami i go w ten sposób wypchnę.

W między czasie skorzystam z linków, i nacisnę na gościa od którego wynajmuje mieszkanie aby spółdzielnie pogonił bo ja nie będę mu płacił za parking. :)

Kuba

Przemeq, ja mialem akcje z tym, ze jednej babie nie szlo parkowanie - wiec stawala "okrakiem" na dwoch miejscach. Przyjezdzam na swiezo wynajete miejsce - a tam Lanos. Ochrona dobijala sie do mieszkania wlascicieli, ale cisza. Dopiero po dwoch dniach udalo sie kierowniczke Lanosa sciagnac do garazu, gdzie spojrzala... i sttwierdzila "no dobrze, ale w czym problem?" opadly mi rece po raz pierwszy, ale jak za chwile uslyszalem: "jak wczesniej parkowalam, to Pana tu nie bylo, wiec chyba moglam stawac na 2 miejscach"... Czlowiek spotykajac sie z taka bezczelnoscia i argumentacja chamstwa po prostu glupieje i nie wierzy, ze to sie dzieje. :roll:

Na szczescie maz tej baby od Lanosa bardziej kumaty. Jak zobaczyl GT-ka obok to podszedl i zapytal "Troche ciasno? to ja bede parkowal bardziej w druga strone, zeby mial Pan wygodny wyjazd..." :mrgreen:

jeszcze dwa zdania.

Pracowalem w radzie nadzorczej spoldzielni wiele lat wiec wiem jak to wyglada.

Spoldzielnia jak jej NAPISZESZ ze nie placisz to szybko zareaguje i wrak usunie.

Po drugie. Bardzo czesto kradzione bryki sa dolowane w takich garazach i na ogrodzonych parkingach - bo nikt ich TAM NIE SZUKA.

Do glowy nikomu nie przychodzi ze w zamknietym garazu czy na ogrodzonym parkingu moze być "dziupla".

...- niechbym przyjechał 5 minut później i co by było? A STI był wtedy nówka sztuka, była zima i na samą myśl, że miałby nocować na dworze wpadłem w furię :twisted:.

urzekła mnie Twoja historia :mrgreen: