Skocz do zawartości

Wykres mocy i momentu dla silnika 2.0 165KM


docurobei

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...
to jaki jest sens 2.5 w legacy 07 ?? :roll:

 

Jak kupowałem swojego Legacy w tym roku ale model 2007 to w salonie stały dwa. Jeden dla mnie :smile: i ten był 2.0 150 KM ze skrzynią manualną, a drugi też 2007 i 2.0 ale 165 KM z automatem. Pani która była sales assistant czy coś tam, nie była mi w stanie w dwóch słowach odpowiedzieć "why". Chyba chodziło o to że ten 165 to starszy 2007 a mój to młodszy 2007.

 

Pozdrawiam

Sebastian32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jaki jest sens 2.5 w legacy 07 ?? :roll:

Wyższy moment obrotowy, wygodniej się jedzie z ręczną skrzynią - auto jest żwawsze.

 

Patrze w specyfikacje MY08 i nie widze reduktora w kombi, o co chodzi?

Może patrzyłeś w diesla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez tego szukam, jakbys cos znalazl to prosze daj cynk, moge Ci poki co podeslac swoj wynik (zrobilem na hamowni), ktory wydaje sie mocno odbiegac od rzeczywistego, ale jak wspomnialem sam szukam "oryginalu" dla porownania

 

Niestety nie mam nic. Jakbyś był taki miły i podesłał swoj z hamowni to byłbym wdzięczny :) PW albo na forum, jak wolisz :wink: Na moje oko (znaczy się nogę) jego charakretystyka jest dosyć podobna do tego 2.0 150KM z (MY08) - ten wisi na subaru.pl, ale jest małej rozdzielczości.

 

Które 2.0 rozwijają 165 KM ???? Moje 2.5 ma ponoć taką moc.... :roll:

 

Genralnie MY06 i MY07 tak miały. Wcześniej (MY04, MY05) miały 138KM (ale to był lekko inny silnik 2.0). A w MY08 te 150 KM...pewnie było zrobione też po to, żeby zrobić miejsce na 2.5

 

[ Dodano: Wto Maj 06, 2008 10:12 pm ]

Jak kupowałem swojego Legacy w tym roku ale model 2007 to w salonie stały dwa. Jeden dla mnie :smile: i ten był 2.0 150 KM ze skrzynią manualną, a drugi też 2007 i 2.0 ale 165 KM z automatem. Pani która była sales assistant czy coś tam, nie była mi w stanie w dwóch słowach odpowiedzieć "why". Chyba chodziło o to że ten 165 to starszy 2007 a mój to młodszy 2007.

 

Mi się wydaje, że było MY07 - 165KM. MY08 - 150KM i nie było nic mieszane. A w 2007 r prodkukowano i MY07 i MY08 (dostępne chyba w ostatnich miesiącach 2007 r).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym sie różni silnik 2.0 165KM z Imprezy RS chyba MY07 od silnika 2.0 115KM z Imprezy 1992-1999r?? Jakich zmian dokonali ze uzyskali przyrost mocy 50KM??

DOHC zmiast SOHC, nie wiem czy nie ciut wyższa kompresja (trzeba zobaczyć w katalogu), kręci się do wyższych obrotów, inny osprzęt i komputer. W zasadzie wszystko inne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różni się bardzo - nowa 2-litrówka ma zmienne fazy rozrządu. Stąd dość równy rozkład momentu obrotowego. Gdzieś linkowałem wykres silnika 2.0 z MY'06

 

mistee a czy w wolnej chwili mógłbyś odkopać? Szukałem kiedyś forumową szukaczką jak się zastanawiałem nad kupnem auta i nie natrafiłem...to teraz pewnie też nie znajdę.

 

Różnice tego 2.0 do wersji Legac MY04/05: sohc->dohc, zmienne fazy rozrządu, wyższa kompresja, wyżej się kręci, no i pewnie soft/osprzęt/duperelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

docurobei, trochę przeholowałem twierdząc, że linkowałem wykres momentu obrotowego dla silnika EJ20DE (160km).

Niemniej pod tym adresem dyskutowano na forum kwestię tuningu silnika 2.0 nowej generacji.

Są tam także linki.

pozdrawiam

mistee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...