Jump to content

Rajd Niepodległości , tym razem Subaru !!!


Felix

Recommended Posts

Grupa rajdowy Felix zakończyła sezon rajdowy na rajdzie Kormoran w którym braliśmy udział jako auto funkcyjne czyli „0” .

Natomiast grzechem byłoby nie wziąć udziału w Rajdzie Niepodległości , który odbył się 10 Listopada w Białymstoku . Na tą okazję postanowiłem wystartować dzięki uprzejmości mego serdecznego kolegi Więczyłsawa Gałązki Subaru Imprezą . Pilotem zaś był Andrzej z BMW Klub Polska , który wraz z Wieńkiem przyjechali Subaru w Piątek około północy . Sobota godzina 8.00 badania kontrolne i odbiór Administracyjny . Start o godzinie 10:25 . Próby przygotowane przez AP praktycznie nie odbiegają od tych, które wraz z Piotrkiem Bagniukiem pokonywaliśmy na Rajdzie Podlaskim gdzie nie fortunnie urwałem dźwignię zmiany biegów .

4213085096f0615em.jpg

Start , pierwsza pętla nie była rewelacyjna , dużo błędów i głupich przepałowań . Na próbie zwaną Węglówka przestrzeliłem zakręt co kosztowało nas 8 sekund do lidera rajdu . Próby szutrowe wreszcie wymarzone środowisko dla czteronapędowego subaru .

 

a34e6f7c68ffaaf5m.jpg

 

 

Po pierwszej pętli dogadałem się z Autem i drugi przejazd po próbach był już zdecydowanie lepszy . Impreza została poskromiona i w końcu wspólnie zaczęliśmy notować super wyniki na poszczególnych próbach . Pech zadecydował że nie wygramy tego rajdu . Na ostatniej próbie awarii uległa skrzynia biegów i straciliśmy 18 sek . Rajd ukończyliśmy ale na drugim miejscu w klasyfikacji Generalnej . Tak mocno liczyłem na wysoką lokatę , trudno nie dane mi było wygrać V Eliminacji Mistrzostw Okręgu Białostockiego PZM .

 

011039274c0181efm.jpg

Z tego miejsca chciałbym serdecznie podziękować dla Więczysława Gałązki za użyczenie Subaru i dla Pilota Andrzeja Korneli ,który dzielił ze mną wszelkie trudy na oesach. Wielkie podziękowania Firmie Felix i Firmie ICE Group dzięki , którym mogliśmy wystartować w Rajdzie Niepodległości .

Link to comment
Share on other sites

Na ostatniej próbie awarii uległa skrzynia biegów i straciliśmy 18 sek .

 

Hej Felix znowu popsules Winkowi skrzynie :razz: :wink: Z tego co pamietam to po raz pierwszy w Ulezu :smile:

 

A tek serio gratulacje i zdecydowanie powinienes zmienic beemke na jedyną sluszna marke :wink: :grin:

Link to comment
Share on other sites

:mad: czekam na info odnośnie naprawy skrzyni . Z tego co Wieniek wydedukował to chyba jakiś wodzik sie skrzywił . Dla zainteresowanych , to zniknęła dwójka natomiast 1,3,4,5,R były .

 

A tak na marginesie różnica między oponami szutrowymi a zimowymi to jest przepaść . Myślę że jakbym pojechał swoją bmw na matadorach szutrowych to przewaga dwa razy silniejszego subaru zmalała by do paru sek. Tak myślę nie próbowałem więc tylko sobie tak wymyśliłem.

 

Sprzedaje 320 bo mam już 318is . 320 nie ma papierów a 318is ma homologację na bazie której wiadomo jak zbudować auto do PZM. Szukam subaru i myślę że już niedlugooooooo :wink:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...