Skocz do zawartości

Spoty na Podbeskidziu


Paweł_P

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem ciekawy kto się podejmie organizacji spota powakacyjnego !!!!

 

Szykujcie się na koniec grudnia lub początek stycznia ( zależne od pogody )na Jubileuszowy Zimowy Spot Jurasowy !!! który odbędzie się na tym polu co na zdjęciu !!

 

jfza.jpg

 

 

 

Prawdopodobnie założę nowy temat związany z V ZSJ !!!

 

 

Shadowaty - gratulacje !!

Edytowane przez Juras K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JURAS co to za pole?czyżby jubileuszowy był w nowym miejscu?już sie nie moge doczekać

 

Widziałem że działasz z wydechem !!!- jak Ci idzie ???? Żona widziała Cię wczoraj !!!!

 

Na tym polu już jeżdziliśmy!!!!

 

 

 

Edytowane przez Juras K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a juz myślałem że będziemy orać u kogoś innego bo fotka jakby była gdzie indziej -pozdrów żonke ja jej nie rozboznałem.Wydech staram sie -zebrałem pare informacji na ten temat i musze troche pokompletować i jeszcze znależć kogoś co mi dorobi kolanko do kolektora -musi być bulgot :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jak nie ogólna brać forumowa to Podbeskidzie pomoże? ;)

-Toyo proxes T1-r

-Pirelli P Zero Nero

-Uniroyal Rallye 4x4 Street

-Conti Premium Contact

-Toyo Proxes t1 sport

Które najlepsze? ;)

I wiem że w zestawieniu są i kierunki i asymetryki. Ale nie mam bladego pojęcia na co się zdecydować. Mógłby mi ktoś naświetlić wady i zalety?

Mówimy o rozmiarze 215/45r17.

Co byście polecili? Może ktoś już latał na którejś z powyższych gum i może podzielić się wrażeniami?

Wszelkie opinie użytkowników Pirelli będą mile widziane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj masz kalkulator do rozmiarów bo wiem, że masz wątpliwości jaki rozmiar http://www.opony.com...amienniki-opon/

http://imageshack.us...s/197/i80u.png/

 

zastanów się nad 225 bo najczęściej są tańsze od 215

 

co do firm to żadnego Bridgestone'a nie widzę na twojej liście :huh: ja od maja tego roku jeżdżę na tejże marce S001 i jest ok. Toyo C1F miałem w Focusie i spisywały się bardzo dobrze, zużycie w normie a trzymanie naprawdę dobre, na mokrym też dawały radę. T1r ma podobno miększą mieszankę. Uniroyale które podałeś są polecane do SUV'ów i nie widzę ich w tym rozmiarze.

 

Nie patrz czy opona jest kierunkowa czy asymetryczna, ona ma działać i po kij sobie zawracać głowę jakiego ona jest typu. Jeśli już interesują Cię wady kierunków to trzeba je dobrze zakładać na auto (zgodnie z kierunkiem jazdy). Raz w pośpiechu założyłem odwrotnie :unsure: i byłem zaskoczony dlaczego samochód dużo gorzej zachowywał się w zakrętach. Wyglądało jakby samo zmieniało się z podsterownego w nadsterowny itp.

 

Popatrz też na takie opony jak:

Bridgestone Adrenalin RE002 - chyba forumowicz Szary je zakupił do Legacy

Bridgestone S001

Falken 912 lub 914 podobno dobre japońskie opony za przystępną cenę

Edytowane przez kaszalot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to tylko 1cm. WRX'em i tak bączków nie pokręcisz bo prędzej napęd upierd.....piiii, zepsujesz :) a tak leci jak po szynach. Jeździłem na 4 rozmiarach(205/50/17 215/45/17 225/45/17 oraz zimówka 205/55/16) i nie widzę szczególnej różnicy w prowadzeniu po suchym/mokrym bo nie mówimy o śniegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem taki rozmiar bo komplet wychodził 200-300 złotych taniej od polecanego przez producenta. Jeździ się dobrze, jeśli nie przeszkadza Ci minimalnie większy hałas i spalanie. No i mogą być większe problemy w kałużach. Tylko pytanie czy ktoś faktycznie kiedyś zrobił testy porównawcze tak zbliżonych rozmiarów aby mówić o faktach a nie gdybać.

 

Zostawiam Cię z tym problemem i zmykam do spania.

 

p.s. w garażu mam całe koła z kierunkami w szukanym przez Ciebie rozmiarze(przynajmniej tak pamiętam) więc jeśli chcesz potestować to nie ma problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieraj rozmiar 225/45R17. Auto lepiej się trzyma na zakrętach i nie czujesz dziur tak jak na 215.

 

Zimówki mam 205/50R17. Jeździ się na nich tak samo dobrze jak na letnich i porównując spalanie to jest takie same jak w lecie jak i w zimie.

 

Co do opon to polecam Toyo Proxes T1R. Jeżdżę na nich od 2 lat i nie zauważyłem na nich zużycia. Trzyma dobrze jak i na suchym jak i na mokrym.

 

Wybierać masz w czym ale polecam czytać opinię o danej oponie i znaleźć odpowiednią gumę do swoich wymagań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@kaszalot, oooo! a jakie gumy masz na tych kołach? Chętnie bym sprawdził co i jak ;)

Spalanie może do przełknięcia, ale już pogorszenie na śliskim/mokrym gorzej :unsure:

 

mam na nich takie opny http://www.oponeo.pl/model-opony/admiral-712 dokładnie w rozmiarze 215/45/17

dostałem je razem z felgami i do upalania się nadadzą. Jest to chińska firma ale o dziwo jak na 5 letnią gumę są ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie zdecyduje się na nic w weekend to next week możemy się umówić na testy ;)

 

dziś dopadła mnie pewna myśl... dziwna... "a może by tak przelot i bov? :blink:

co ciekawsze ta myśl jest bardzo podobna do tej którą miałem jakiś dłuższy czas temu, "a może właśnie Subaru"?

auto mam, i jeśli nikt mi nie odradzi używając przekonujących argumentów to.... będzie przelot. za trochę ponad miesiąc urodziny, więc sprawie sobie i Robalowi prezent :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...