Jump to content

[Katowice] Śląskie spotkania

Ywone

Recommended Posts

12 godzin temu, Tomasz_555 napisał:

Myślę, że mogę polecić warsztat Deloch w Sosnowcu. Nie są najtańsi i kilka tygodni im zejdzie, ale jakość wykonania bardzo dobra. Na miejscu jest też sporo felg wzorcowych i można uzyskać poradę co i jak ma być zrobione. Mają wieloletnie doświadczenie.

Mam dwa komplety robione u nich i w sumie to jestem zadowolony ale już bym tam nie poszedł z tego powodu że wtedy jak u nich byłem mieli tylko opcje usuwania starej farby proszkowo. Mi to się nie podoba, bo napisy na feldze czy znaczki stają się (zlane) taki starte na rantach i po pomalowaniu są jak by zalane farbą i to nie tyczy się tylko ich zakładu a praktycznie każdego który tak robi.

W sumie to nawet nie jest minus, po prostu taką mają technologię.

Jest coś o co mogę się doczepić: Gdzieniegdzie znajdzie się odkurz oraz na jednym komplecie felg dałem do pomalowania subarowe dekielki, farba na nich po kilku miesiącach zważyła się i jest cały czas miękka. Miszę uważać z chemią przy myciu bo potrafi jeszcze bardziej się zmiękczyć :/

Tak poza tym jest naprawdę profesjonalnie i dokładnie podchodzą do tematu czy to malowania czy prostowania.

Forumowicze Porsche też tam oddają do renowacji jak jeszcze byłem tam zarejestrowany zanim się dowiedziałem, że ich forum to banda gburów i bogatych prostaków z adminami na czele... Nigdy więcej.

Teraz jak bym szukał to zakład który usuwa farbę chemicznie.

W dniu 11.09.2021 o 16:27, iktorn napisał:

Właśnie o Rymar słyszałem dobre opinie i chyba w przyszłym tygodniu tam zawitam 

Hej, ja polecam Lakiernię proszkową Piotr Herych na Wilhelminie. Mam u nich zrobione felgi dwa lata temu, cena super, felgi po umyciu wyglądają dalej jak nowe. Na miejscu można odnieść wrażenie, że to jakaś dziupla, ale robią solidnie. Najlepiej jesień i zima, bo na wiosnę mają długie terminy.

W dniu 11.09.2021 o 12:41, iktorn napisał:

Hej mam pytanie gdzie na Śląsku ładnie malują felgi proszkowo? Chodzi mi o złoty kolor z sti

Ja dość sporo czasu spędziłem na szukaniu firmy, która podejmie się wzorowo pomalowania moich felg, i po długich poszukiwaniach i rozeznaniu wśród znajomych, którzy siedzą mocno w temacie samochodów bardziej "pokazowych", gdzie wszystko musi być pedantycznie zrobione, zdecydowałem się na firmę "Dr Rim" z Zabrza. Korzystali też z kilku wyżej wymienionych firm, i nie zawsze była to idealna robota, ale wiadomo każdy jest człowiekiem i błędy zdarzają się wszędzie. Ja jednak jestem w pełni zadowolony, z roboty Dr Rim i z czystym sumieniem mogę go polecić :)

Edited by miklaj

29 minut temu, Wooyek napisał:

A robił ktoś z Was klapkę/przepustnicę wydechu (głośno/cicho)?

Szukam kogoś, kto zamontowałby taką zabawkę i nie skasowałby 1000+

Mam w SVXie, były elementem backboxa z RS3. I tak trzeba je było podmienić na takie, bo ori były sterowane po CANie a to za dużo zabawy:

https://pl.aliexpress.com/item/1005001264901075.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.11995c0fzc1isa

Mnie temat ogarniał 86 Motorsport w Skoczowie.

• Like 2

22 godziny temu, BelegUS napisał:

Mam w SVXie, były elementem backboxa z RS3. I tak trzeba je było podmienić na takie, bo ori były sterowane po CANie a to za dużo zabawy:

https://pl.aliexpress.com/item/1005001264901075.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.11995c0fzc1isa

Mnie temat ogarniał 86 Motorsport w Skoczowie.

Dzięki! :) A zdradzisz, ile zapłaciłeś za usługę? I w którym miejscu wydechu wstawiłeś?

Godzinę temu, Wooyek napisał:

w którym miejscu wydechu wstawiłeś?

Nie wstawiłem, tylko seryjnie w tym backboxie na obu wyjściach na końcówkę były zawory. Dlatego jak to sensownie wstawić w seryjny wydech to musisz popytać :P Znam takich co po prostu robią przed backboxem, ale sam nie mam przekonania do takiego rozwiązania.

Godzinę temu, Wooyek napisał:

A zdradzisz, ile zapłaciłeś za usługę?

Miałem robiony cały wydech od kolektorów, więc nie będzie to miarodajne. Okolice 3,5 tysięcy, licząc ze wstawionymi katalizatorami i backboxem.

A robił ktoś z Was klapkę/przepustnicę wydechu (głośno/cicho)?
Szukam kogoś, kto zamontowałby taką zabawkę i nie skasowałby 1000+
Z ciekawości w jakim aucie chcesz to wrzucić?

Wysłane z mojego M2101K7AG przy użyciu Tapatalka

Widzę, że trzeba tu trochę rozruszać towarzystwo.

Może spocik jakiś ? :D

W październiku jakaś wycieczka jednodniowa by weszła. Mając na uwadze zapytania od paru osób możliwe, że byłaby to wycieczka Multibrand Gran Turismo ;)

• Like 1
  • Upvote 1

6 godzin temu, KotMorderca napisał:

Bolid z prawej jutro jedzie w podróż do Poznania, ale bolid z lewej jest gotowy na wycieczkę :biglol:

Ja to liczę, że bolid z prawej do tego czasu wróci uzdrowiony. :D 

3 godziny temu, KotMorderca napisał:

A czy wybieramy się kibicować na rajd świdnicki?

No jakby była pogoda to można rozważyć. :) 

6 godzin temu, KotMorderca napisał:

Bolid z prawej jutro jedzie w podróż do Poznania

Daj znać czy chłopaki ogarnęli temat :D

4 godziny temu, KotMorderca napisał:

Ja mam jak zwykle problem z terminami :facepalm:

23 godziny temu, Tomasz_555 napisał:

Widzę, że trzeba tu trochę rozruszać towarzystwo.

Może spocik jakiś ? :D

W październiku jakaś wycieczka jednodniowa by weszła. Mając na uwadze zapytania od paru osób możliwe, że byłaby to wycieczka Multibrand Gran Turismo

Jestem na tak - ale diabeł jak zwykle tkwi w terminach:).

20 godzin temu, KotMorderca napisał:

Tu się chyba nie wyrobię, ale dajcie znać jak będziecie się umawiać.

22 godziny temu, KotMorderca napisał:

Bolid z prawej jutro jedzie w podróż do Poznania, ale bolid z lewej jest gotowy na wycieczkę :biglol:

Trzymam kciuki żeby bolid po prawej wrócił na czas w pełnej krasie:)

2 minuty temu, Bulczas87 napisał:

Witam nie szuka ktoś przednich hamulców z wrx? Regenerowane 3 miesiące temu w Mikołowie. Klocki i tarcze ATE w bardzo dobrym stanie.

w sumie mogę wziąć, daj na priv 

55 minut temu, Radosław De napisał:

Nie potrzebuje ktos opon na zimę 215/45 r17 bo chce kupić felgi a gość nie chce opon sciagac więc musiałbym kupić komplet ze zbędnymi oponami a opony to alpin 6 prawie nowe

Podaj proszę więcej info, może być na priv. 

9 godzin temu, Radosław De napisał:

Nie potrzebuje ktos opon na zimę 215/45 r17 bo chce kupić felgi a gość nie chce opon sciagac więc musiałbym kupić komplet ze zbędnymi oponami a opony to alpin 6 prawie nowe

Jaki dot tych opon? I przede wszystkim cena :)

Chopy! wydech w moim Bandziorze zrobiony :) śmigam z otwartymi wszystkimi oknami :Dwarto było ! nie jest za głośno , bulgocik wreszcie taki jak chciałem ,cały cat back wraz z montażem wyszedł równo 2500 zł plus 3 miesiące czekania i dzwonienia :facepalm: ale wiadomo taki samochód to dla nich drobnica i trzeba swoje miejsce w łancuchu pokarmowym znać. Jestem bardzo zadowolony. Co do terminów jakis fasjnych wypadów to cały nadchodzący tydzień mnie niestety nie ma :(

• Like 6

I jak? Są jacyś chętni na rajd świdnicki?

Można by sobotnie popołudnie zaliczyć:

sobota, 02 października 2021

OS 1  Świdnica 1 – Fundusz Regionu Wałbrzyskiego    16:00

OS 2 Walim – Michałkowa Dolna 1    17:30
OS 3 Świdnica 2  – Fundusz Regionu Wałbrzyskiego    19:00

• Upvote 1