Skocz do zawartości

[Katowice] Śląskie spotkania


Ywone

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, KotMorderca napisał:

@MPL @Pablito79 @Tomasz_555 @Cherusek1

 

No to Biała Małpa, poniedziałek 6 września, godzina 20. Ja i MPL z poślizgiem czasowym.

 

Piszcie kto jeszcze ma ochotę wpaść bo jak się zrobi ekipa ~10 osób to już trzeba by jakąś rezerwację zrobić.

Do zobaczenia! 

No i gitara:D:thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś nie ma planów na dzisiejszy wieczór to może wpaść i popatrzeć na japońskie gruzy fajne furki, nie tylko Subaru ale kilka zawsze się pojawia ;)

 

05/09
19:00
Yoshi     ( https://www.google.com/maps/place/Stacja+Paliw/@50.2783748,19.0795337,185m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x4716d022f150a671:0xe67807db4996aace!8m2!3d50.2784508!4d19.0792116?hl=pl )

 

dsc01802aa.jpg?v=1630765455

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, darecky napisał:

Jeśli ktoś nie ma planów na dzisiejszy wieczór to może wpaść i popatrzeć na japońskie gruzy fajne furki, nie tylko Subaru ale kilka zawsze się pojawia ;)

 

05/09
19:00
Yoshi     ( https://www.google.com/maps/place/Stacja+Paliw/@50.2783748,19.0795337,185m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x4716d022f150a671:0xe67807db4996aace!8m2!3d50.2784508!4d19.0792116?hl=pl )

 

dsc01802aa.jpg?v=1630765455

Wiecie co? Byłem i jestem bardzo zadowolony.

Naprawdę miła i przyjazna atmosfera. Połowę mojego pobytu przegadałem z przesympatyczną parą od Hawka kombi w wolnossaku.

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.09.2021 o 13:57, KotMorderca napisał:

:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

 

image.thumb.png.266a4b0bf4794dbb3dd20383fc17c5bd.png

Słodki Jezu! studiuję teraz tą mapkę , co by sobie przypomnieć czy aby na pewno wiem gdzie jest Biała Małpa .....patrzę (a z tym juz co raz gorzej) :) myślę sobie super ,że Piotrek pineski dał , patrze patrzę co to kuxwa jest , może droga z białej Małpy na jakies przystanki po pijaku , i nagle przyszło olśnienie albo dar widzenia :th_dash:tak jest jak się za mało na forum siedzi :) 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.09.2021 o 21:52, Alkanick napisał:

Wiecie co? Byłem i jestem bardzo zadowolony.

Naprawdę miła i przyjazna atmosfera. Połowę mojego pobytu przegadałem z przesympatyczną parą od Hawka kombi w wolnossaku.

O fajnie! Jeden człek więcej :biglol:, następnym razem jeszcze jeden i jeszcze jeden i będziemy mogli wystawiać całą galerię forumową :D 

(@KotMordercateż miał być :yellowcard:) Szkoda tylko @Alkanick, że nie zbiliśmy piony. Ja byłem z bratem jego czerwonym hawkiem wolnossakiem ale na następny już mam nadzieję będę miał gotowego swojego bloba ;)

 

Tutaj parę fotek ze spota https://www.facebook.com/102987884847200/posts/322578289554824/?sfnsn=Mo 

 

  • Super! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, darecky napisał:

O fajnie! Jeden człek więcej :biglol:, następnym razem jeszcze jeden i jeszcze jeden i będziemy mogli wystawiać całą galerię forumową :D 

(@KotMordercateż miał być :yellowcard:) Szkoda tylko @Alkanick, że nie zbiliśmy piony. Ja byłem z bratem jego czerwonym hawkiem wolnossakiem ale na następny już mam nadzieję będę miał gotowego swojego bloba ;)

 

Tutaj parę fotek ze spota https://www.facebook.com/102987884847200/posts/322578289554824/?sfnsn=Mo 

 

Hahaha to szkoda że nie pogadaliśmy bo stałem przy tym Hawku chwileczkę i nawet go macałem :P Pozdrów brata i powiedź mu że ma ładne Szuwarwu.

Ja byłem z kumplem jego Civic'ą IX z 1.8

Moje Subułu w ten czas miało pościepowane hamulce do przesmarowania. Kurna zrobiłem wszystko na tiptop i nawet zmierzyłem bicie tarcz a coś dalej trze przy mocniejszym skręcie w prawo.

 

Zdjęć nie zobaczę bo do jakiś 8 lat nie mam FB i jestem z tego bardzo zadowolony :)

 

Tak myślę że będę częstszym bywalcem u was. W mojej okolicy 90% niemców aż mi się rzygać chce :wacko:

Edytowane przez Alkanick
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Alkanick napisał:

Moje Subułu w ten czas miało pościepowane hamulce do przesmarowania. Kurna zrobiłem wszystko na tiptop i nawet zmierzyłem bicie tarcz a coś dalej trze przy mocniejszym skręcie w prawo.

Co mi przychodzi do głowy to a) tarcza kotwiczna czy tam osłona tarczy. U mnie prawy tył właśnie lubi czasem trzeć np.: na rondzie. b) tłoczki sprawdzone czy się nie klinują ? c) nie ociera Ci opona o wew. plastikowe nadkole ? Może puściły jakieś spinki i odstaje ? 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Tomasz_555 napisał:

Pierwszy spot niesamochodowy Subaru za nami. :D Fotka na pamiątkę jest. Plany na przyszłość są. :D 

Niewiele brakowało, a Pawła nie byłoby na zdjęciu :biglol:

 

1985693500_spotniesamochodowysubaru.thumb.jpg.7fe36405cefde56ba031d41ca7a2198b.jpg

No faktycznie mało zabrakło :biglol:. Chyba mam ostatnio za dużo rzeczy na głowie.

Tak czy siak dziękuję Tomku za eska :D.

Oczywiście pisze się następnym razem, jak zwykle rzeczowo i z humorem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Tomasz_555 napisał:

Pierwszy spot niesamochodowy Subaru za nami. :D Fotka na pamiątkę jest. Plany na przyszłość są. :D 

Niewiele brakowało, a Pawła nie byłoby na zdjęciu :biglol:

 

1985693500_spotniesamochodowysubaru.thumb.jpg.7fe36405cefde56ba031d41ca7a2198b.jpg

Powiem Wam, że w drodze powrotnej to miotnęło mna ze dwa razy od skraja do skraja :) zdradliwe te beer walle :) :)no i chyba drugi po mcdonaldowym spot na siedząco !!!! dzięki Chopy :) 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Tomasz_555 napisał:

Co mi przychodzi do głowy to a) tarcza kotwiczna czy tam osłona tarczy. U mnie prawy tył właśnie lubi czasem trzeć np.: na rondzie. b) tłoczki sprawdzone czy się nie klinują ? c) nie ociera Ci opona o wew. plastikowe nadkole ? Może puściły jakieś spinki i odstaje ? 

Tłoczki wszystkie 12 sztuk rozruszałem i przesmarowałem na nowo. W przednich miałem taki problem że część stała i tarcza z klockami mocno dostawał po dupie łapiąc duże temperatury. Teraz tłoczki chodzą płynnie z podobnym oporem. Dobry smar do tłoczków ATE robi robotę :)

 

Podejrzewam właśnie tarcze kotwiczne, możliwe że czegoś nie dopatrzyłem. Ewentualnie ręczny? W sensie rok temu tam grzebałem i wymieniałem szczęki, może jest źle ustawiony. Szkoda że tam nie zajrzałem.

 

Plastikowe nadkola w stanie idealnym :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiał byś zerknąć czy któraś tarcza kotwiczna nie jest przyszlifowana na rancie. Ręczny łatwo sprawdzić. Jak robisz winkiel i trze to delikatnie pociągnij ręcznik i posłuchaj czy dźwięk się zmienia. Mało prawdopodobne żeby to była któraś szczęka. Jak coś tam jest luźne to myślę, że częściej by się odzywało.

Wysłane z mojego M2101K7AG przy użyciu Tapatalka

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, iktorn napisał:

Hej mam pytanie gdzie na Śląsku ładnie malują felgi proszkowo? Chodzi mi o złoty kolor z sti

Na ostatnim spocie była na ten temat poważna dyskusja zakończona wnioskiem, że wszędzie i nigdzie.

 

Ja robiłem w tarnowskich górach Alu Express. Dwa komplety felg, dwie felgi do spawania. Ustaliliśmy kwotę za usługę, za 5 tygodni odbiór. Kolor albo skanują oryginalny, albo malują złotem BBS, które jest wszędzie bez problemu osiągalne i na drugą opcję się zdecydowałem.

 

Po 5 tygodniach okazało się, że felgi nie zrobione nadal, a w sumie trzeba było je jeszcze prostować i toczyć i nagle cena za usługę spuchła do ceny wyższej niż dwa używane komplety na rynku wtórnym (bez uzgodnienia tego ze mną). Dużo gadki skończyło się sporym rabatem na usługę. Bardzo dobrą kasą jak za tę usługę, ale koszty na które na wstępie bym sie raczej nie zdecydował ze względu na wartość felg.

 

Felgi bardzo ładnie zrobione. Nie byliśmy w stanie żadnym sposobem ustalić które były spawane, a które nie.

Po jakimś czasie (około półtora sezonu) normalnej jazdy dwie felgi się wykrzywiły na tyle, że denerwują biciem w normalnej jeździe, a na torze tego nie czuję. Także obecnie mam na tych krzywszych założone nalewki, a na reszcie jeżdżę na co dzień.

Kolega, który mi zakładał opony powiedział, że te felgi na jego oko są proste i dobrze wyważone nadal. W nowych VW, Skodach itp zdarzają się krzywsze. No ale ze względu na dość bezpośredni układ kierowniczy z jazdy na codzień w moim aucie są wyeliminowane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mam pytanie gdzie na Śląsku ładnie malują felgi proszkowo? Chodzi mi o złoty kolor z sti
Myślę, że mogę polecić warsztat Deloch w Sosnowcu. Nie są najtańsi i kilka tygodni im zejdzie, ale jakość wykonania bardzo dobra. Na miejscu jest też sporo felg wzorcowych i można uzyskać poradę co i jak ma być zrobione. Mają wieloletnie doświadczenie.
Mogę też polecić Rymar Ruda Śląska, ale tam trzeba przyjechać raczej z dokładnymi informacjami co i jak się chce. Jest też trochę taniej.

Wysłane z mojego M2101K7AG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Tomasz_555 napisał:

Myślę, że mogę polecić warsztat Deloch w Sosnowcu. Nie są najtańsi i kilka tygodni im zejdzie, ale jakość wykonania bardzo dobra. Na miejscu jest też sporo felg wzorcowych i można uzyskać poradę co i jak ma być zrobione. Mają wieloletnie doświadczenie.
 

 Mam dwa komplety robione u nich i w sumie to jestem zadowolony ale już bym tam nie poszedł z tego powodu że wtedy jak u nich byłem mieli tylko opcje usuwania starej farby proszkowo. Mi to się nie podoba, bo napisy na feldze czy znaczki stają się (zlane) taki starte na rantach i po pomalowaniu są jak by zalane farbą i to nie tyczy się tylko ich zakładu a praktycznie każdego który tak robi.

W sumie to nawet nie jest minus, po prostu taką mają technologię.

Jest coś o co mogę się doczepić: Gdzieniegdzie znajdzie się odkurz oraz na jednym komplecie felg dałem do pomalowania subarowe dekielki, farba na nich po kilku miesiącach zważyła się i jest cały czas miękka. Miszę uważać z chemią przy myciu bo potrafi jeszcze bardziej się zmiękczyć :/

Tak poza tym jest naprawdę profesjonalnie i dokładnie podchodzą do tematu czy to malowania czy prostowania.

Forumowicze Porsche też tam oddają do renowacji jak jeszcze byłem tam zarejestrowany zanim się dowiedziałem, że ich forum to banda gburów i bogatych prostaków z adminami na czele... Nigdy więcej.

 

Teraz jak bym szukał to zakład który usuwa farbę chemicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...