Jump to content

[Katowice] Śląskie spotkania

Ywone

Recommended Posts

Teraz, Pablito79 napisał:

No sie ma, kurcze cieszę się ze wszystko u Ciebie okey. Jeszcze kilka tygodni nieobecnosci i okazaloby sie, że już nikt nie ma Subaru, tylko kurami jeździmy :biglol::D.

:) tak Paweł , ze zgrozą stwierdzam , że w przyszłości zostaną nam tego typu wybory , u mnie póki co subaraki stoją a nawet smigają :) Impreza nawet wyjechała tej zimy ze trzy razy!! :superhero: ( zeszłej zimy wyjechałem zmienić koła na zimowe i potem zimowe na letnie ) też wielki sens trzymać takie auto prawda? :th_dash:ale póki co mam fanaberię je trzymać i odczuwać szczęście idąc do garażu i masując ja po bagażniku :wub:

• Like 2

Kupiłem zimówki do STi :O poproszę o brawa :biglol:

A tak na poważnie. Jak łożysko jest odciążane to szumi mniej prawda ? Bo już się zafiksowałem. Jak skręcam w prawo to wydaje mi się, że dźwięk się zmienia i jest mniej wibracji co wskazywało by, że prawe łożysko szumi. 

20 minut temu, Tomasz_555 napisał:

Dziwna pora na kupowanie zimówek, ale gratulacje :thumbup:

22 minuty temu, Tomasz_555 napisał:

A tak na poważnie. Jak łożysko jest odciążane to szumi mniej prawda ? Bo już się zafiksowałem. Jak skręcam w prawo to wydaje mi się, że dźwięk się zmienia i jest mniej wibracji co wskazywało by, że prawe łożysko szumi. 

A próbowałeś użyć stetoskopu? Czy dalej wesołe spekulacje zza kierownicy :P ?

50 minut temu, Tomasz_555 napisał:

Brawo Ty:thumbup:. Jakieś promocje rozumiem na zimówki były:D. A ja jakoś tak bez sensu teraz szukam letnich do WRXa;). A skoro już ten temat został poruszony - macie jakieś doświadczenia z MICHELIN Pilot Sport 4 (bez S, bo nie ma w moim rozmiarze takich)? Wiem, że jest osobny wątek o oponach, ale podobnie jak olejowy, dawno przekroczył rozmiarowo granice mojej percepcji:blush:.

11 minut temu, MPL napisał:

Brawo Ty:thumbup:. Jakieś promocje rozumiem na zimówki były:D. A ja jakoś tak bez sensu teraz szukam letnich do WRXa;). A skoro już ten temat został poruszony - macie jakieś doświadczenia z MICHELIN Pilot Sport 4 (bez S, bo nie ma w moim rozmiarze takich)? Wiem, że jest osobny wątek o oponach, ale podobnie jak olejowy, dawno przekroczył rozmiarowo granice mojej percepcji:blush:.

Ja nie mam ale jestem strasznie ich ciekaw, może jakimś rajderem nie jestem ale opony mnie ciekawią a raczej to jak się zachowują i czy mi to zachowanie odpowiada.

Następne moje będą właśnie Pilot sporty 4 chodź w tej chwili mam Yokochama Advan Fleva i jestem mocno zadowolony, chyba najprzyjemniejsza oponka jaka mi się trafiła.

Edited by Alkanick

6 godzin temu, Tomasz_555 napisał:

Tak jest. Odciążane łożysko będzie wyć ciszej. Najpewniej  na podnośniku stetoskopem osłuchać. 

No i nie powinno się jeździć Z wyjącym łożyskiem.

W Imprezie wracając z pracy zaczęło szumieć. Myślę do piątku Wytrzyma. Na następny dzień rano zawracam pod robotą a było tylko słychać łup i pekła bieżnia jednego z łożysk. Jazda później z efektami jakby się tramwajem jechało

9 godzin temu, Tomasz_555 napisał:

:biglol::thumbup:

8 godzin temu, MPL napisał:

Wiem, że jest osobny wątek o oponach, ale podobnie jak olejowy, dawno przekroczył rozmiarowo granice mojej percepcji:blush:.

Miałem okazję liznąć jakiś czas temu i po dwudziestu stronach spokojnie napisałbym doktorat.

Dzięki wszystkim za potwierdzenie słuszności obranego kierunku poszukiwań co do wyboru opon letnich - nie będę się już męczył analizami dalszymi i szukam tylko dobrej oferty na PS4.:)

To ja jeszcze dodam, że mam PS4 w STI :)

12 godzin temu, KotMorderca napisał:

A próbowałeś użyć stetoskopu? Czy dalej wesołe spekulacje zza kierownicy :P ?

Żeby użyć stetoskopu to trzeba mieć stetoskop, podnośnik, czas i drugiego człowieka do pomocy :p Zatem wesołe spekulacje. Póki co dość trafne.

6 godzin temu, niebieskiultras napisał:

No i nie powinno się jeździć Z wyjącym łożyskiem.

W zasadzie tak. :) Mój szum ma już za sobą 1000km :p

2 minuty temu, Tomasz_555 napisał:

Żeby użyć stetoskopu to trzeba mieć stetoskop, podnośnik, czas i drugiego człowieka do pomocy :p Zatem wesołe spekulacje. Póki co dość trafne.

To ja oferuję siebie, swój czas i stetoskop ;) Dawaj znaka jak ogarniesz resztę i działamy :) 

• Upvote 1

47 minut temu, Tomasz_555 napisał:

To ja jeszcze dodam, że mam PS4 w STI :)

I rozumiem, że jesteś zadowolony, polecasz itd.? Z pełna odpowiedzialnością za rekomendację oczywiście, z ryzykiem pretensji w razie problemów z oponami itp.:D

2 godziny temu, MPL napisał:

I rozumiem, że jesteś zadowolony, polecasz itd.? Z pełna odpowiedzialnością za rekomendację oczywiście, z ryzykiem pretensji w razie problemów z oponami itp.

Daję certyfikat jakości sygnowany moim nazwiskiem :p Długo myślałem czym zastąpić moje RE070 i wyszło, że albo Michały, które fajnie jadą po suchym i świetnie działają na mokrym albo zakup Federali, które super działają w sportowej jeździe, ale miałbym opory jeździć tym w deszczu po ulicy. :)

2 godziny temu, krzepas napisał:

Przecież ostatnio mówiłeś, że on więcej stoi niż jeździ 

True, true. Ale jak stoi to niech stoi godnie, a jak wyjeżdża to ma działać. :)

20 godzin temu, Tomasz_555 napisał:

łożysko jest odciążane to szumi mniej prawda ? Bo już się zafiksowałem. Jak skręcam w prawo to wydaje mi się, że dźwięk się zmienia i jest mniej wibracji co wskazywało by, że prawe łożysko szumi. :O poproszę o brawa :biglol:

A jesteś pewny że to łożysko? Zobacz zacisk po przeciwnej stronie czy wszystko ok. 

1 godzinę temu, Grzecho napisał:

A jesteś pewny że to łożysko? Zobacz zacisk po przeciwnej stronie czy wszystko ok. 

To na pewno łożysko bo u mnie z tyłu nie ma zacisku tylko jest Bębno. ;) Wątpliwość mam czy to łożysko koła, dyfra czy podpora wału. 

@Tomasz_555, ja zawsze namierzam padające łożysko pirometrem. Po prostu po dłuższej jeździe mierzę temperatury obu felg najbliżej osi koła. To padające zawsze będzie cieplejsze. Sprawdzone wiele razy i pewne w 100%. Czasem nawet ręką da się wyczuć różnicę temperatur.

Edited by suberet
  • Upvote 1

14 minut temu, Tomasz_555 napisał:

To na pewno łożysko bo u mnie z tyłu nie ma zacisku tylko jest Bębno. ;) Wątpliwość mam czy to łożysko koła, dyfra czy podpora wału. 

Aaa... nie doczytałem że to o tył chodzi :facepalm:

12 godzin temu, suberet napisał:

@Tomasz_555, ja zawsze namierzam padające łożysko pirometrem. Po prostu po dłuższej jeździe mierzę temperatury obu felg najbliżej osi koła. To padające zawsze będzie cieplejsze. Sprawdzone wiele razy i pewne w 100%. Czasem nawet ręką da się wyczuć różnicę temperatur.

Sprawdzałem temp. organoleptycznie i nie stwierdziłem odchyłki od normy. Chyba za wcześnie na podwyższoną temperaturę.

Dzisiaj może chłopaki u mnie znajdą chwilę na odsłuch.

We wtorek Forek leci do Mikołowa na przegląd i odsłuch. P. Maciek zawsze optymistycznie, że dyfer i podpora wału to rzadkość :biglol:

A wczoraj pojeździłem trochę moją Fabią R5 i powiem Wam, że Skoda też zrobiła mega postęp. Nie czuć tak bardzo, że to auto klasy B.  W porównaniu do poprzedniej generacji, która miała moja siostra to przepaść. Charakterystyka jazdy sugeruje, że to coś więcej. Jest bardzo cicho w środku. Fakt, że mam grubą wersję wyposażenia, bo przez przypadek odkryłem, że nawet Keyless system mam. Jedyne mankamenty póki co to nieco za twarde fotele i wciąż stosują taki chamski twardy plastik na elementach wykończenia.

Owszem, jak bym wsiadł w nowe Subaru to pewnie też bym tak powiedział - kwestia postępu przez te 16 lat. Za gotówkę bym takiej Fabii nie kupił, ale jako miejskie auto do pojeżdżenia przez 2 lata to naprawdę wystarczająca opcja.

40 minut temu, Tomasz_555 napisał:

We wtorek Forek leci do Mikołowa na przegląd i odsłuch. P. Maciek zawsze optymistycznie, że dyfer i podpora wału to rzadkość :biglol:

Ja byłem dwa tygodnie temu i niestety jakoś niemile zaskoczył mnie rachunek za to co zrobili.

41 minut temu, Tomasz_555 napisał:

Za gotówkę bym takiej Fabii nie kupił, ale jako miejskie auto do pojeżdżenia przez 2 lata to naprawdę wystarczająca opcja.

Pytam z ciekawości, wziąłeś ją w jakimś wynajmie długoterminowym :question: Bo już głupieje i sam nie wiem co mam dalej z tą moją motoryzacją domową zrobić...

28 minut temu, Pablito79 napisał:

Pytam z ciekawości, wziąłeś ją w jakimś wynajmie długoterminowym :question: Bo już głupieje i sam nie wiem co mam dalej z tą moją motoryzacją domową zrobić...

Leasing konsumencki. Na stronie masz kalkulator raty. Robisz konfig, wrzucasz cenę w kalkulator, ustawiasz parametry leasingu i masz wynik. Oczywiście im lepszy rabat na auto tym lepsza rata. :) 

• Thanks 1

W dniu 24.03.2021 o 10:16, krzepas napisał:

Jak zjadę Dunlopy to też wezmę PS4 - świetne opinie.

Jakie masz Dunlopy ?
Ja kupiłem Sport Maxx RT2 i zastanawiam się czy był to dobry wybór, choć to powinno się mam nadzieje szybko okazać ;)
Wątek o oponach to tragedia nic tam nie idzie znaleźć sensownego. Ja szukałem opon do miasta i do sporadycznej zabawy i nic ciekawego nie znalazłem. 
W Grupie na fb natomiast to już zupełnie tragedia bo co raz głośniej słychać o wielosezonówkach bo po co Ci coś innego jak masz buta na 4....
Tak jakby hamowanie i zakręty nie istniały ;)