Skocz do zawartości

[Katowice] Śląskie spotkania


Ywone

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem zimówki do STi :O poproszę o brawa :biglol:

 

A tak na poważnie. Jak łożysko jest odciążane to szumi mniej prawda ? Bo już się zafiksowałem. Jak skręcam w prawo to wydaje mi się, że dźwięk się zmienia i jest mniej wibracji co wskazywało by, że prawe łożysko szumi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Tomasz_555 napisał:

Kupiłem zimówki do STi :O poproszę o brawa :biglol:

 

Dziwna pora na kupowanie zimówek, ale gratulacje :thumbup:

 

22 minuty temu, Tomasz_555 napisał:

A tak na poważnie. Jak łożysko jest odciążane to szumi mniej prawda ? Bo już się zafiksowałem. Jak skręcam w prawo to wydaje mi się, że dźwięk się zmienia i jest mniej wibracji co wskazywało by, że prawe łożysko szumi. 

A próbowałeś użyć stetoskopu? Czy dalej wesołe spekulacje zza kierownicy :P ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Tomasz_555 napisał:

Kupiłem zimówki do STi :O poproszę o brawa :biglol:

 

Brawo Ty:thumbup:. Jakieś promocje rozumiem na zimówki były:D. A ja jakoś tak bez sensu teraz szukam letnich do WRXa;). A skoro już ten temat został poruszony - macie jakieś doświadczenia z MICHELIN Pilot Sport 4 (bez S, bo nie ma w moim rozmiarze takich)? Wiem, że jest osobny wątek o oponach, ale podobnie jak olejowy, dawno przekroczył rozmiarowo granice mojej percepcji:blush:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, MPL napisał:

 

Brawo Ty:thumbup:. Jakieś promocje rozumiem na zimówki były:D. A ja jakoś tak bez sensu teraz szukam letnich do WRXa;). A skoro już ten temat został poruszony - macie jakieś doświadczenia z MICHELIN Pilot Sport 4 (bez S, bo nie ma w moim rozmiarze takich)? Wiem, że jest osobny wątek o oponach, ale podobnie jak olejowy, dawno przekroczył rozmiarowo granice mojej percepcji:blush:.

Ja nie mam ale jestem strasznie ich ciekaw, może jakimś rajderem nie jestem ale opony mnie ciekawią a raczej to jak się zachowują i czy mi to zachowanie odpowiada.

Następne moje będą właśnie Pilot sporty 4 chodź w tej chwili mam Yokochama Advan Fleva i jestem mocno zadowolony, chyba najprzyjemniejsza oponka jaka mi się trafiła.

Edytowane przez Alkanick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Tomasz_555 napisał:

 

A tak na poważnie. Jak łożysko jest odciążane to szumi mniej prawda ? Bo już się zafiksowałem. Jak skręcam w prawo to wydaje mi się, że dźwięk się zmienia i jest mniej wibracji co wskazywało by, że prawe łożysko szumi. 

Tak jest. Odciążane łożysko będzie wyć ciszej. Najpewniej  na podnośniku stetoskopem osłuchać. 

 

No i nie powinno się jeździć Z wyjącym łożyskiem.

 

W Imprezie wracając z pracy zaczęło szumieć. Myślę do piątku Wytrzyma. Na następny dzień rano zawracam pod robotą a było tylko słychać łup i pekła bieżnia jednego z łożysk. Jazda później z efektami jakby się tramwajem jechało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Tomasz_555 napisał:

Kupiłem zimówki do STi :O poproszę o brawa :biglol:

 

:biglol::thumbup:

 

8 godzin temu, MPL napisał:

Wiem, że jest osobny wątek o oponach, ale podobnie jak olejowy, dawno przekroczył rozmiarowo granice mojej percepcji:blush:.

Miałem okazję liznąć jakiś czas temu i po dwudziestu stronach spokojnie napisałbym doktorat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze dodam, że mam PS4 w STI :)

 

12 godzin temu, KotMorderca napisał:

A próbowałeś użyć stetoskopu? Czy dalej wesołe spekulacje zza kierownicy :P ?

Żeby użyć stetoskopu to trzeba mieć stetoskop, podnośnik, czas i drugiego człowieka do pomocy :p Zatem wesołe spekulacje. Póki co dość trafne.

 

6 godzin temu, niebieskiultras napisał:

No i nie powinno się jeździć Z wyjącym łożyskiem.

W zasadzie tak. :) Mój szum ma już za sobą 1000km :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tomasz_555 napisał:

Żeby użyć stetoskopu to trzeba mieć stetoskop, podnośnik, czas i drugiego człowieka do pomocy :p Zatem wesołe spekulacje. Póki co dość trafne.

To ja oferuję siebie, swój czas i stetoskop ;) Dawaj znaka jak ogarniesz resztę i działamy :) 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Tomasz_555 napisał:

To ja jeszcze dodam, że mam PS4 w STI :)

 

I rozumiem, że jesteś zadowolony, polecasz itd.? Z pełna odpowiedzialnością za rekomendację oczywiście, z ryzykiem pretensji w razie problemów z oponami itp.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MPL napisał:

I rozumiem, że jesteś zadowolony, polecasz itd.? Z pełna odpowiedzialnością za rekomendację oczywiście, z ryzykiem pretensji w razie problemów z oponami itp.

Daję certyfikat jakości sygnowany moim nazwiskiem :p Długo myślałem czym zastąpić moje RE070 i wyszło, że albo Michały, które fajnie jadą po suchym i świetnie działają na mokrym albo zakup Federali, które super działają w sportowej jeździe, ale miałbym opory jeździć tym w deszczu po ulicy. :)

 

2 godziny temu, krzepas napisał:

Przecież ostatnio mówiłeś, że on więcej stoi niż jeździ 

True, true. Ale jak stoi to niech stoi godnie, a jak wyjeżdża to ma działać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Tomasz_555 napisał:

łożysko jest odciążane to szumi mniej prawda ? Bo już się zafiksowałem. Jak skręcam w prawo to wydaje mi się, że dźwięk się zmienia i jest mniej wibracji co wskazywało by, że prawe łożysko szumi. :O poproszę o brawa :biglol:

 

A jesteś pewny że to łożysko? Zobacz zacisk po przeciwnej stronie czy wszystko ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Grzecho napisał:

A jesteś pewny że to łożysko? Zobacz zacisk po przeciwnej stronie czy wszystko ok. 

To na pewno łożysko bo u mnie z tyłu nie ma zacisku tylko jest Bębno. ;) Wątpliwość mam czy to łożysko koła, dyfra czy podpora wału. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomasz_555, ja zawsze namierzam padające łożysko pirometrem. Po prostu po dłuższej jeździe mierzę temperatury obu felg najbliżej osi koła. To padające zawsze będzie cieplejsze. Sprawdzone wiele razy i pewne w 100%. Czasem nawet ręką da się wyczuć różnicę temperatur.

Edytowane przez suberet
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Tomasz_555 napisał:

To na pewno łożysko bo u mnie z tyłu nie ma zacisku tylko jest Bębno. ;) Wątpliwość mam czy to łożysko koła, dyfra czy podpora wału. 

 

Aaa... nie doczytałem że to o tył chodzi :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, suberet napisał:

@Tomasz_555, ja zawsze namierzam padające łożysko pirometrem. Po prostu po dłuższej jeździe mierzę temperatury obu felg najbliżej osi koła. To padające zawsze będzie cieplejsze. Sprawdzone wiele razy i pewne w 100%. Czasem nawet ręką da się wyczuć różnicę temperatur.

Sprawdzałem temp. organoleptycznie i nie stwierdziłem odchyłki od normy. Chyba za wcześnie na podwyższoną temperaturę.

Dzisiaj może chłopaki u mnie znajdą chwilę na odsłuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wtorek Forek leci do Mikołowa na przegląd i odsłuch. P. Maciek zawsze optymistycznie, że dyfer i podpora wału to rzadkość :biglol:

 

A wczoraj pojeździłem trochę moją Fabią R5 i powiem Wam, że Skoda też zrobiła mega postęp. Nie czuć tak bardzo, że to auto klasy B.  W porównaniu do poprzedniej generacji, która miała moja siostra to przepaść. Charakterystyka jazdy sugeruje, że to coś więcej. Jest bardzo cicho w środku. Fakt, że mam grubą wersję wyposażenia, bo przez przypadek odkryłem, że nawet Keyless system mam. Jedyne mankamenty póki co to nieco za twarde fotele i wciąż stosują taki chamski twardy plastik na elementach wykończenia.

Owszem, jak bym wsiadł w nowe Subaru to pewnie też bym tak powiedział - kwestia postępu przez te 16 lat. Za gotówkę bym takiej Fabii nie kupił, ale jako miejskie auto do pojeżdżenia przez 2 lata to naprawdę wystarczająca opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Tomasz_555 napisał:

We wtorek Forek leci do Mikołowa na przegląd i odsłuch. P. Maciek zawsze optymistycznie, że dyfer i podpora wału to rzadkość :biglol:

 

Ja byłem dwa tygodnie temu i niestety jakoś niemile zaskoczył mnie rachunek za to co zrobili.

41 minut temu, Tomasz_555 napisał:

Za gotówkę bym takiej Fabii nie kupił, ale jako miejskie auto do pojeżdżenia przez 2 lata to naprawdę wystarczająca opcja.

Pytam z ciekawości, wziąłeś ją w jakimś wynajmie długoterminowym :question: Bo już głupieje i sam nie wiem co mam dalej z tą moją motoryzacją domową zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Pablito79 napisał:

Pytam z ciekawości, wziąłeś ją w jakimś wynajmie długoterminowym :question: Bo już głupieje i sam nie wiem co mam dalej z tą moją motoryzacją domową zrobić...

Leasing konsumencki. Na stronie masz kalkulator raty. Robisz konfig, wrzucasz cenę w kalkulator, ustawiasz parametry leasingu i masz wynik. Oczywiście im lepszy rabat na auto tym lepsza rata. :) 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.03.2021 o 10:16, krzepas napisał:

 Jak zjadę Dunlopy to też wezmę PS4 - świetne opinie.

Jakie masz Dunlopy ?
Ja kupiłem Sport Maxx RT2 i zastanawiam się czy był to dobry wybór, choć to powinno się mam nadzieje szybko okazać ;)
Wątek o oponach to tragedia nic tam nie idzie znaleźć sensownego. Ja szukałem opon do miasta i do sporadycznej zabawy i nic ciekawego nie znalazłem. 
W Grupie na fb natomiast to już zupełnie tragedia bo co raz głośniej słychać o wielosezonówkach bo po co Ci coś innego jak masz buta na 4....
Tak jakby hamowanie i zakręty nie istniały ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...