Jump to content

[Katowice] Śląskie spotkania

Recommended Posts

Przeczytaj regulamin takiej jazdy w twój prezent. Dosyć często są na krótkim torze organizowane lub sama jazda polega na tym, że instruktor cały czas mówi odpuść zwolnij depnij i tyle. Głównie chodzi o to, że nie pozwoli depnac na prostej mocniej gdzie jest to możliwe zasłaniając się  tym że np hamulce czy opony są nie rozgrzane. 

Wpisz sobie w Google i zobacz opinie. Dużo też zależy od tego jakiego "opiekuna" się dostanie.

Myślę że 1 stopień w Sjs da więcej frajdy i pożytku jak te 15 minut w lambo. 

• Replies 15.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Tak jest Tomasz pięknie to podsumowałeś , subaru to auto dla prawdziwych facetów ( podnoszenia sobie ego nigdy nie za wiele)pozwólcie ,że  pofilozofuje trochę. W dzisiejszych czasach kiedy mamy kryzys

A ja się pytam jak trzeba jeździć, żeby N/A paliło 12. :p    Kilka fotek z wyjazdu w Bieszczady:  

Dzisiejsza moja wycieczka do żywca  

Posted Images

18 godzin temu, Matiz napisał:

Pany mam takie zagadnienie:
Szwagierka chce chłopowi kupić coś fajnego na urodziny, bo to 30stka. Widzi w silejzi te wszystkie vouchery "JAZDA LAMBO PO TORZE" i pomyślała o czymś takim. Oczywiście najpierw weryfikacja u mnie "bo sie znam"...

nie znam!

szybki rekonesans w necie i wygląda na to że te "twójprezent" ze stoiska w silesi to jakieś 15min jazdy. Ale wyniuchałem też, że najlepsze w stosunku kasa<-> ilość jazdy organizuje... nasze SJS! I to nie tylko subarami

Ma ktoś doświadczenie w tym temacie? Który tor wybrać, jaki "pakiet", stopień itp? A moze jakaś inna alternatywa? Troche nie wiem jak tego szukać, wbicie "jazda po torze prezent" daje mnóstwo wyników, wygląda na to że zrobił sie z tego spory biznes...

Nie wiem ile chce za to dać,ale strzelam koło 500-600zł

Będe wdzięczny
pozdrowienia!

Hej, byłem w zeszłym roku ze szwagrem.

Miałem bon na jedno okrążenie Ferrari F430 i KTM. Dokupiłem na miejscu jeszcze jedno kółko Galardo.

Faktycznie cała zabawa zależy od tego na jakiego instruktora się trafi, o ile w Ferrari było spoko, to gość w KTM co 10 sekund mnie hamował, pomijam fakt że jedno okrążenie trwało pewnie około minuty i tak naprawdę nic wielkiego się nie działo, po prostu wszystkich uważają chyba za totalnych laików.

Na końcu zostało mi Lambo i trafiłem na totalnego luzaka, który znowu co chwilę mówił gaz gaz gaz :D.

Pomijam fakt, że chyba te auta są na jakimś setupie serwisowym, bo odniosłem wrażenie, że mój stary GieTek szybciej się odpychał :D.

Generalnie fajna zabawa, przeżycie i przygoda dla Kogoś Kto kocha motoryzację.

Szwagier miał dwa kółka Ferrari, to mógł sobie pozwolić na przejazd prostą z większą prędkością.

Pozdrawiam.

• Like 1
  • Upvote 1
W dniu 2.01.2021 o 15:56, Matiz napisał:

ja w bielsku robiłem wał do żuka po swapie skrzyni, skracanie, przespawanie flanszy, nowa podpora, nowy 1 krzyżak- 550zł.
Jak was nie odstrasza brak maszyn numerycznych na rzecz suwmiarek i tokarek z korbą to polecam. Fach w ręku. Takich miejsc jest coraz mniej

43-300 Bielsko-Biała

ul. Gałczyńskiego 28
https://walybielsko.pl/

wał żuk.jpg

Wał ze zdjęcia wygląda profesjonalnie :thumbup:

A tak z ciekawości, dlaczego akurat u nich robiłeś?

Bo z tego co widać w guglach, po sąsiedzku jest jeszcze:

https://r-service.pl/kontakt.html

a trochę wyżej:

https://www.figura.com.pl/kontakt.html

(Bielsko to jakieś zagłębie wałowe :biglol:)

Godzinę temu, czekker napisał:

(Bielsko to jakieś zagłębie wałowe :biglol:)

Jak tak dalej pójdzie zmienią nazwę na Bielsko-Wała.

• Haha 2
4 godziny temu, czekker napisał:

Wał ze zdjęcia wygląda profesjonalnie :thumbup:

A tak z ciekawości, dlaczego akurat u nich robiłeś?

Dostałem sprawdzony namiar od złomboli, głównie chodziło o to, że taka fucha była tam już robiona parokrotnie = ryzyko spartaczenia było minimalne

W dniu 3.01.2021 o 10:55, Pablito79 napisał:

Pomijam fakt, że chyba te auta są na jakimś setupie serwisowym, bo odniosłem wrażenie, że mój stary GieTek szybciej się odpychał :D.

A to to mnie nie zdziwi zupełnie :) on jest akurat nieuleczalny fordziorz, więc chyba RSa mu weźniemy.

jedno kółko? Miałeś to na Kielcach? Ile byś polecał kółek zeby była frajda? Ja niestety nigdy nie byłem... BA!- tyle razy miałem jechać z Podbeskidziakami na Wyrazów i też nie dojechałem :P

Dzięki za info Pablito :drinks:

48 minut temu, Matiz napisał:

jedno kółko? Miałeś to na Kielcach? Ile byś polecał kółek zeby była frajda?

Chłopie, ja potrzebuję 3 żeby się rozgrzać. A frajda to jest jak zrobisz 3-4 sesje po 5 kółek :) 

Dla kogoś kto nie jeździł nigdy sportowym samochodem i nigdy po torze to w zasadzie wszystko będzie atrakcyjne. Natomiast jak ktoś miał coś do czynienia z tymi tematami to jedno okrążenie na torze tylko rozdrażnia. Nie mówiąc o tym, że na Kielce jest 2,5h jazdy w jedną stronę. 

Byliśmy kiedyś na torze Jastrząb na szkoleniu. Koleżanka z pracy po zrobieniu 3 kółek Mustangiem GT stwierdziła, że bez szału, a znacznie bardziej podobało jej się, jak lataliśmy Focusem po płycie poślizgowej z szarpakami. 

1 godzinę temu, Tomasz_555 napisał:

Dla kogoś kto nie jeździł nigdy sportowym samochodem i nigdy po torze to w zasadzie wszystko będzie atrakcyjne. Natomiast jak ktoś miał coś do czynienia z tymi tematami to jedno okrążenie na torze tylko rozdrażnia.

no i tu jest problem. Ortodoksyjny petrolhead, tunigowiec ...ale chyba nawet nie ciągnie go do szybkiej jazdy

Wiesz, OSOBIŚCIE nie chciałbym dostać takiego prezentu, bo było by DOKŁADNIE tak jak mówisz
!
No ale "nie mój cyrk..." :wacko: W sumie nie mam do zaproponowania im żadnej alternatywy wiec tylko pomagam jak moge :unsure:

Spoko by było opłacenie wjazdówki na track day własnym autem! To moim zdaniem byłoby mega... Ale tu pojawia sie mały problem logistyczny...
wszystkie auta w proszku.

A w proszku są bo sie wadza jak on idzie na garag. Wsyscy dobrze wiemy  że chłop by sie bardziej ucieszył jakby mógł pokręcić śrubki w projekcie. ALE PRZECA NIE WLEZE im z butami w związek nie? :P
My już tych aut nigdy nie dokończymy, nie z kobietami u boku. A tymbardziej z dzieckiem. Moja impreza zgnije na wylot, jego fordy też :P

W dniu 2.01.2021 o 16:08, Matiz napisał:

Pany mam takie zagadnienie:
Szwagierka chce chłopowi kupić coś fajnego na urodziny, bo to 30stka. Widzi w silejzi te wszystkie vouchery "JAZDA LAMBO PO TORZE" i pomyślała o czymś takim. Oczywiście najpierw weryfikacja u mnie "bo sie znam"...

nie znam!

szybki rekonesans w necie i wygląda na to że te "twójprezent" ze stoiska w silesi to jakieś 15min jazdy. Ale wyniuchałem też, że najlepsze w stosunku kasa<-> ilość jazdy organizuje... nasze SJS! I to nie tylko subarami

Ma ktoś doświadczenie w tym temacie? Który tor wybrać, jaki "pakiet", stopień itp? A moze jakaś inna alternatywa? Troche nie wiem jak tego szukać, wbicie "jazda po torze prezent" daje mnóstwo wyników, wygląda na to że zrobił sie z tego spory biznes...

Nie wiem ile chce za to dać,ale strzelam koło 500-600zł

Będe wdzięczny
pozdrowienia!

Najlepiej bezpośrednio Autoprezent z Tarnowskich Gór, te stoiska prezentowe mają właśnie od nich.
Ja rok temu na urodziny właśnie miałem 3 kółka przyjemności na Silesia Ring w GTR.
W tym roku planuje ponownie ale xbow bo tam brak elektroniki :D
3 kólka GTR na lewym na małym torze plus film wyszło coś koło 500/600 właśnie. 

Pytanie jeszcze do wcześniejszych postów odnośnie spota, zdjęcie napisaliście, że z grupy FB.
Może ktoś podać linka lub nazwę lokalnej grupy na fb

• Upvote 1
17 godzin temu, Matiz napisał:

jedno kółko? Miałeś to na Kielcach? Ile byś polecał kółek zeby była frajda?

Miałem po jednym kółku :(, byłem na Silesia Ring, frajda była nawet z pojedynczych kółek, ponieważ nigdy nawet nie siedziałem w Lambo, ale następnym razem myślę, że totalne minimum, to trzy okrążenia jednym autem.

16 godzin temu, Tomasz_555 napisał:

Chłopie, ja potrzebuję 3 żeby się rozgrzać. A frajda to jest jak zrobisz 3-4 sesje po 5 kółek :) 

Dla kogoś kto nie jeździł nigdy sportowym samochodem i nigdy po torze to w zasadzie wszystko będzie atrakcyjne. Natomiast jak ktoś miał coś do czynienia z tymi tematami to jedno okrążenie na torze tylko rozdrażnia. Nie mówiąc o tym, że na Kielce jest 2,5h jazdy w jedną stronę. 

Oj przyznaję racje w 100%:D

• Upvote 1

Co do prezentów z jazdy po torze mam zdanie jak inni - minimum 15 kółek :) każdy jest inny i jeżeli mowisz, że to 'tuningowiec' to zapewne i jedno przyspieszenie na prostej da mu frajde. 

Ze swojej strony mogę polecic coś innego... Loty zapoznawcze na Muchowcu. https://loty.katowice.pl/pl/c/Loty-zapoznawcze/20 mega genialna sprawa. Mnie wysłała na to zona;) lot 1na1 z pilotem mała awionetka. Taka 'zajawka' przed prawdziwym kursem latania. Razem wyciągacie samolot z hangaru, szykujecie go do startu. Potem 30min lot w czasie którego zwykle pilot daje Ci samodzielnie sterować samolotem!! Tak! Przez kilka minut próbujesz samodzielnie utrzymać kurs :) nie mam pojęcia czy to legalne ;) ale to naprawdę świetne przezycie. A jak lubisz rollercoastery to pilot jest skłonny Ci pokazać trochę większe przeciążenia ;)

• Like 1
  • Upvote 1

Jako, że nastał nowy rok, to i czas noworocznych postanowień, które także dotyczą auta... Stąd dwa pytania:

- czeka mnie na pewno przed następną zimą zrobienie kielichów jak i chcę zabezpieczyć podwozie. Wyczytałem o miejscu w Sosnowcu w sprawach blacharskich, co jeszcze polecacie w regionie w tej materii? Nie musi być najtaniej - ma być dobrze ;)

- Malowanie i szpachlowanie zderzaków, nie są pęknięte, naruszona struktura. Może też ktoś sam temat ćwiczył i jest chętny odpłatnie się podjąć? :P

14 godzin temu, _Peter_ napisał:

Chłopaki (i Dziewczyny?), ma ktoś może w Krakowie lub okolicach:

https://allegro.pl/oferta/tactrix-openport-2-0-ecu-chip-tuning-obdii-can-8610336198?reco_id=784e916b-4fb2-11eb-9145-000af7f61b40&sid=3ec404f37aa2fad6253fa5dd6bb023427743f77ee2f01bb84454c4701b8c0118

zamówiłem tu i wygląda na to, że dostałem martwy a pilnie potrzebuje na 1 dzień zanim nie dostanę kolejnego.

Może ktoś z Katowickiej braci?

W dniu 5.01.2021 o 11:24, stean napisał:

Pytanie jeszcze do wcześniejszych postów odnośnie spota, zdjęcie napisaliście, że z grupy FB.
Może ktoś podać linka lub nazwę lokalnej grupy na fb

Śląskie Spotkania Subaru :) Wyślij prośbę o dołączenie to Cię dodam :) 

5 godzin temu, Bulczas87 napisał:

Witam serdecznie. Nie dawno nabyłem Impreze Hwaka 2.5, niestety wolnnossak. Z miłą chęcią poznam fanów marki i dowiem się kilka rzeczy.

Witaj.

Czemu niestety? To też fajne auto do przemieszczania się :)

5 godzin temu, Bulczas87 napisał:

niestety wolnnossak

Eetam zaraz niestety - też mam wolnossaka ;)

Każde Subaru jest fajne..

• Upvote 1
8 godzin temu, Bulczas87 napisał:

Nie dawno nabyłem Impreze Hwaka 2.5, niestety wolnnossak.

No i elegancko możesz go na 100% docisnąć i się super bawić, a my w tych turbo estiajach albo boimy sie dotknąć gazu albo lądujemy na krawężniku :biglol:

• Like 2
  • Haha 3
23 godziny temu, KotMorderca napisał:

No i elegancko możesz go na 100% docisnąć i się super bawić, a my w tych turbo estiajach albo boimy sie dotknąć gazu albo lądujemy na krawężniku :biglol:

Trochę racji tu macie :P Na razie muszę ogarnąć kilka rzeczy żeby go docisnąć na maxa. Ale najważniejsze już zrobione - wydech:D

Witam!
Szanowni koledzy czy może znacie jakiś dobry warsztat zajmujący się regeneracją lamp a dokładnie chodzi mi o przyklejenie nowego klosza lampy przedniej?

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

29 minut temu, MaciekGX napisał:

Witam!
Szanowni koledzy czy może znacie jakiś dobry warsztat zajmujący się regeneracją lamp a dokładnie chodzi mi o przyklejenie nowego klosza lampy przedniej?

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Ja ostatnio naprawiałem reflektor tutaj: http://reflektory.katowice.pl/kontakt.html

Nie jestem specjalistą, ale działa jak na razie bez zarzutu i wyszło w niezłej cenie.

Jak Państwo za chwilę usłyszą, akcja dzieje się na Śląsku.

Podjeżdżam do domu Imprezą. Moja już czeka w odpalonym Foresterze więc szybciutko się przesiadam i jedziemy załatwić jeden temat na mieście. 

Po ogarnięciu tematu wracamy do auta, wyciągam kluczyk, wciskam i... cisza. Słychać tylko jak pojedyncze płatki śniegu opadają z okolicznych drzew. No i tak se klikam, biegam wkoło auta, cisza. Z nonszalancją stwierdzam, że mam plan awaryjny. Wsuwam klucz do wkładki, próbuję przekręcić i... Zaczynają lecieć pierwsze ***** i inne wyrazy uznane za wulgarne. No to biegam dalej, wciskam, chucham, ogrzewam dłońmi i... cisza. Oczywiście czapka, rękawiczki i inne akcesoria zimowe są w samochodzie. Wszechobecny chłód zaczyna dawać się we znaki, a głowie wizja zapierniczania 5 km z buta do domu po zapasowe kluczyki i powrót do auta - te same 5 km. 

Nagle ciszę przerywa znajomy głos zza auta - a masz swoje kluczyki ? 

W myślach odpowiadam - a czyje mam mieć, sąsiada ? W tym momencie następuje olśnienie i spoglądam na to co trzymam w ręce. Tak, to klucze do auta, które stoi w garażu. A w kieszeni klucze do Forestera. 

No taaa... 

Edited by Tomasz_555
Poprawka
  • Haha 6
  • Upvote 1

Tomaszu, spotkałem dziś na śniegu czerwonego hawka wolnossaka, gadka szmatka, nagle wspomniał, że ma brata który ma czarnego Hawka STI...

Masz brata? :P