Skocz do zawartości

[Katowice] Śląskie spotkania


Ywone

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, Cherusek1 napisał:

sama jazda tym wehikułem to przeżycie bo to 30-letnie Ducato czyli auto z ery górnej kredy ewentualnie z plejstocenu :) 

Hahahah, co za tekst ! :D Dobra opcja z tym autem. Szloby nim pojechać na spota do Gdańska tak jak kiedyś gadaliśmy :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.08.2020 o 15:23, KotMorderca napisał:

Jakiś spot albo bezsamochodowe piwo i grill? 

No mega pomysł, jestem za :D

 

17 godzin temu, Cherusek1 napisał:

Songo tak kup następne Subaru:thumbup: Spot przy grilu dobra opcja , Chopy w razie czego mam z kumplem na pół busik :Dtak wiem będziecie się śmiać to nowa sprawa, 9 osobowy , kumpel go ma na firmę myślę że za parę złoty dosłownie parę złoty dało by radę gdzieś nad wodę nim pojechać -jakieś chechło albo coś , albo popołudniu na jakąś trawkę z grillem i leżaczkami :D ja się poświęcę i będę prowadził reszta może zachlać się na amen za to dla mnie będzie największa kiełbaska :) sama jazda tym wehikułem to przeżycie bo to 30-letnie Ducato czyli auto z ery górnej kredy ewentualnie z plejstocenu :) 

Jak nie wyjdzie opcja z Duacato :biglol:, to możemy w sumie zorganizować coś u mnie na ogródku.

Tylko musielibyśmy się jakoś z terminami spotkać.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, czekker napisał:

 

A różne są :biglol:

https://srt.subaru.pl/

 

hmmmm...., ciekawe. :mellow: Jak kupiłem Forka w styczniu, to sprawdzałem tutaj i łapałem się na malowanie korodującego wahacza, czy jakoś tak. Teraz się nie łapię. Jedyny kontakt mojego Forka z ASO to bezowocne kilka tyg. w ASO W Mikołowie. Co teraz o tym myśleć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Tomasz_555 napisał:

Hahahah, co za tekst ! :D Dobra opcja z tym autem. Szloby nim pojechać na spota do Gdańska tak jak kiedyś gadaliśmy :D 

 

7 godzin temu, KotMorderca napisał:

Za tydzień GSMP Gdynia :rolleyes:

myślę , że dojedzie nad morze i nazot ! :) co prawda, mknie 100km/h nie ma klimy a larmo w środku jest okropne :) ale miłosnicy motoryzacji wszystko to zniosą bohatersko :D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, darecky napisał:

Odebrane, teraz tylko dotrzeć i dalej cieszyć się każdym kilometrem :superhero:

 

No :thumbup:, kolejny silnik odbudowany. Oby służył jak najdłużej.

PS.

Mam rowerek do sprzedania od córki, może Ktoś potrzebuje, ogłoszenie w dziale sprzedam:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomasz_555 napisał:

Szczęśliwy dzień, ale przyznaj się, że te ślady na parkingu są Twoje :P

 

Dostałem kategoryczny zakaz upalania przez pierwszy tysiąc kilometrów. Później już powoli można sobie zacząć przypominać jak się jeździ :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, darecky napisał:

 

Dostałem kategoryczny zakaz upalania przez pierwszy tysiąc kilometrów. Później już powoli można sobie zacząć przypominać jak się jeździ :D

Oj tam oj tam. To jest tylko taka sugestia. Najlepiej się dociera jak w ogóle nie spuszczasz ręcznego podczas jazdy. Szczególnie dobrze się wtedy dociera centralny dyfer.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.08.2020 o 21:58, Cherusek1 napisał:

Songo tak kup następne Subaru:thumbup: Spot przy grilu dobra opcja , Chopy w razie czego mam z kumplem na pół busik :Dtak wiem będziecie się śmiać to nowa sprawa, 9 osobowy , kumpel go ma na firmę myślę że za parę złoty dosłownie parę złoty dało by radę gdzieś nad wodę nim pojechać -jakieś chechło albo coś , albo popołudniu na jakąś trawkę z grillem i leżaczkami :D ja się poświęcę i będę prowadził reszta może zachlać się na amen za to dla mnie będzie największa kiełbaska :) sama jazda tym wehikułem to przeżycie bo to 30-letnie Ducato czyli auto z ery górnej kredy ewentualnie z plejstocenu :) 

Ale super pomysł, kurcze jak co pisze się jak najbardziej, taki wypadzik nad jezioro grill, piwko i oczywiście mnóstwo rozmów o naszych pociechach :drool:

 

W dniu 9.08.2020 o 12:25, Tomasz_555 napisał:

Nie sprzedawaj ! ;) 

Haha, z tym kupnem to własnie coś co mnie od jakiegoś czasu nurci tyle, że to sprawa tego typu kupować nowsze a obecnego sprzedać albo zamiast nowszego zainwestować w obecnego, kurde z jednej strony bierze mnie na takiego Bloba, Hawka a z drugiej to jednak ta pierwsza impreza to taki nieprzewidywalny łobuz, masakra w pozytywnym znaczeniu oczywiście ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Songo_86 napisał:

Haha, z tym kupnem to własnie coś co mnie od jakiegoś czasu nurci tyle, że to sprawa tego typu kupować nowsze a obecnego sprzedać albo zamiast nowszego zainwestować w obecnego, kurde z jednej strony bierze mnie na takiego Bloba, Hawka a z drugiej to jednak ta pierwsza impreza to taki nieprzewidywalny łobuz, masakra w pozytywnym znaczeniu oczywiście ;) 

Chcesz kupić moją ? :D 

 

Ten grill to super pomysł tylko boję się, że ciężko będzie zorganizować. Wyskoczyć nawet w tygodniu na 1-2 piwka do Parku Śląskiego łatwo. A grill to już raczej weekend i trzaby zgrać terminy, miejsce, transport itp. Temat otwarty. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tomasz_555 napisał:

Ten grill to super pomysł tylko boję się, że ciężko będzie zorganizować. Wyskoczyć nawet w tygodniu na 1-2 piwka do Parku Śląskiego łatwo. A grill to już raczej weekend i trzaby zgrać terminy, miejsce, transport itp. Temat otwarty. :D

 

Faktycznie w kontekście zwykle długotrwałego docierania terminów wyjazdowych spotów spontaniczny wypad na piwko ma zdecydowanie większe szanse powodzenia. 

 

@Cherusek1busikiem bym się z przyjemnością przejechał i wspomniane niedogodności związane z ograniczoną prędkością i hałasem by mnie nie zniechęcały. Ale w najbliższych dniach dłuższy dystans  bez klimy wymagałaby szczególnie intensywnego uzupełniania płynów  i obawiam się, że rodzaj używanych w tym celu  przez pasażerów napojów mogłoby powodować u kierowcy wrażenie pewnej niesprawiedliwości:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, MPL napisał:

obawiam się, że rodzaj używanych w tym celu  przez pasażerów napojów mogłoby powodować u kierowcy wrażenie pewnej niesprawiedliwości

Wystarczy co jakiś czas się zamieniać za kierownicą i każdy ma wtedy okazję się napić - prosta sprawa :D 

 

To co? Ustawiamy się na spota na przyszły tydzień i w międzyczasie podejmiemy decyzję co do obecności samochodów?

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Tomasz_555 napisał:

Chcesz kupić moją ? :D 

Nawet nie kuś ^_^

 

Godzinę temu, KotMorderca napisał:

To co? Ustawiamy się na spota na przyszły tydzień i w międzyczasie podejmiemy decyzję co do obecności samochodów?

W przyszłym tygodniu odpadam, mam popołudniówki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, MPL napisał:

 

Faktycznie w kontekście zwykle długotrwałego docierania terminów wyjazdowych spotów spontaniczny wypad na piwko ma zdecydowanie większe szanse powodzenia. 

 

@Cherusek1busikiem bym się z przyjemnością przejechał i wspomniane niedogodności związane z ograniczoną prędkością i hałasem by mnie nie zniechęcały. Ale w najbliższych dniach dłuższy dystans  bez klimy wymagałaby szczególnie intensywnego uzupełniania płynów  i obawiam się, że rodzaj używanych w tym celu  przez pasażerów napojów mogłoby powodować u kierowcy wrażenie pewnej niesprawiedliwości:D.

Tak to racja , świat jest pełen niesprawiedliwości ale ten rodzaj niesprawiedliwości jest wyjątkowo niesprawiedliwy ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Songo_86 napisał:

Nawet nie kuś ^_^

Ja pytam poważnie. Skoro raz dopuściłem taką myśl to dopuszczę i drugi raz. Szczególnie jak auto miało by zostać wśród swoich. 

Co prawda po wymianie hamulców znów mam radość z jeżdżenia tym autem. Zamierzam podjąć jeszcze jedną próbę usprawnienia klimy. Jak się uda to pewnie mniej będę chciał sprzedać :p 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Tomasz_555 napisał:

Ja pytam poważnie. Skoro raz dopuściłem taką myśl to dopuszczę i drugi raz. Szczególnie jak auto miało by zostać wśród swoich. 

Co prawda po wymianie hamulców znów mam radość z jeżdżenia tym autem. Zamierzam podjąć jeszcze jedną próbę usprawnienia klimy. Jak się uda to pewnie mniej będę chciał sprzedać :p 

Kurde Tomek dziś sobie siedziałem w robocie i tak sobie o Twoim STI myślałem i tak się zamarzyłem że zapomniałem włączyć robota i se tak stał jakieś 10 minut :biglol:
Naprawdę ciężko mi zdecydować to by cza pogadać na spokojnie przy piwku najlepiej :drinks: a zaś z drugiej strony przychodze z pracy i wyświetla mi się taki filmik na YT 

I już zaś mindfuck :o

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chopy podpinam sie do prośby w przyszłym tyg. spota nie róbmy plissss, przypomniałem sobie ,że ja na urlop jadę do soboty ...:th_dash: 

i jeszcze pytanie z innej zupełnie beczki , rodzina chce kupić Hyundaja i40 1.6 GDI z 2012 r orientujecie się może na co zwrócić uwagę przed zakupem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to można zrobić spota 24-30 sierpnia :) 

 

1 godzinę temu, Cherusek1 napisał:

rodzina chce kupić Hyundaja i40 1.6 GDI z 2012 r orientujecie się może na co zwrócić uwagę przed zakupem? 

Swego czasu pomagałem kumplowi przy zakupie i30 z tym silnikiem. Typowe rozwiązania jak w każdym aucie. Silniki ogólnie z dobra opinią, raczej niezawodne. :) 

 

Forester spala już 0,2l oleju na 1000km. Liczyłem, że zmiana z Castrola na Eneosa coś poprawi, ale chyba jest gorzej. Dzisiaj kontrolnie wymontowałem zawór PCV. Wyglądał na sprawny, ale umyłem i poskładałem z powrotem. Prewencyjnie zamówię nowy i zobaczę jaki będzie efekt. Potem zostaje jeszcze zmiana oleju na coś lepszego i może zwiększenie lepkości. 

Edytowane przez Tomasz_555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Tomasz_555 napisał:

 

Forester spala już 0,2l oleju na 100km. Liczyłem, że zmiana z Castrola na Eneosa coś poprawi, ale chyba jest gorzej. Dzisiaj kontrolnie wymontowałem zawór PCV. Wyglądał na sprawny, ale umyłem i poskładałem z powrotem. Prewencyjnie zamówię nowy i zobaczę jaki będzie efekt. Potem zostaje jeszcze zmiana oleju na coś lepszego i może zwiększenie lepkości. 

Dolewasz 2l oleju na 1000km ? :o

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Cherusek1 napisał:

Hyundaja i40 1.6 GDI z 2012 r orientujecie się może na co zwrócić uwagę przed zakupem? 

Silnik w miarę ok.

Rozważaliśmy ten silnik kupując ix35 ale "nie jedzie" i ostatecznie padło na 2.0 163KM.

 

Przy 1.6 ważne by sprawdzić rozrząd czy nie grzechota łańcuch.

 

A tak dobry to motor.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...