Jump to content

[Katowice] Śląskie spotkania

Ywone

Recommended Posts

W dniu 8.08.2020 o 04:00, Songo_86 napisał:

(mom mały dylemat i musze go koniecznie z Wami obgadać)

Nie sprzedawaj ! ;) 

14 godzin temu, Cherusek1 napisał:

w Katowicach na dębie jest serwis klimy wszystkich marek

O, to chyba ten co mi 2 razy naprawiali i potem Paulus jeszcze raz po nich poprawiał :) 

14 godzin temu, Cherusek1 napisał:

sama jazda tym wehikułem to przeżycie bo to 30-letnie Ducato czyli auto z ery górnej kredy ewentualnie z plejstocenu :) 

Hahahah, co za tekst ! :D Dobra opcja z tym autem. Szloby nim pojechać na spota do Gdańska tak jak kiedyś gadaliśmy :D 

W dniu 7.08.2020 o 15:23, KotMorderca napisał:

Jakiś spot albo bezsamochodowe piwo i grill? 

No mega pomysł, jestem za :D

17 godzin temu, Cherusek1 napisał:

Songo tak kup następne Subaru:thumbup: Spot przy grilu dobra opcja , Chopy w razie czego mam z kumplem na pół busik :Dtak wiem będziecie się śmiać to nowa sprawa, 9 osobowy , kumpel go ma na firmę myślę że za parę złoty dosłownie parę złoty dało by radę gdzieś nad wodę nim pojechać -jakieś chechło albo coś , albo popołudniu na jakąś trawkę z grillem i leżaczkami :D ja się poświęcę i będę prowadził reszta może zachlać się na amen za to dla mnie będzie największa kiełbaska :) sama jazda tym wehikułem to przeżycie bo to 30-letnie Ducato czyli auto z ery górnej kredy ewentualnie z plejstocenu :) 

Jak nie wyjdzie opcja z Duacato :biglol:, to możemy w sumie zorganizować coś u mnie na ogródku.

Tylko musielibyśmy się jakoś z terminami spotkać.

• Upvote 1

21 godzin temu, czekker napisał:

A różne są :biglol:

https://srt.subaru.pl/

hmmmm...., ciekawe. :mellow: Jak kupiłem Forka w styczniu, to sprawdzałem tutaj i łapałem się na malowanie korodującego wahacza, czy jakoś tak. Teraz się nie łapię. Jedyny kontakt mojego Forka z ASO to bezowocne kilka tyg. w ASO W Mikołowie. Co teraz o tym myśleć?

9 godzin temu, Tomasz_555 napisał:

Hahahah, co za tekst ! :D Dobra opcja z tym autem. Szloby nim pojechać na spota do Gdańska tak jak kiedyś gadaliśmy :D 

7 godzin temu, KotMorderca napisał:

Za tydzień GSMP Gdynia :rolleyes:

myślę , że dojedzie nad morze i nazot ! :) co prawda, mknie 100km/h nie ma klimy a larmo w środku jest okropne :) ale miłosnicy motoryzacji wszystko to zniosą bohatersko :D

• Haha 1

31 minut temu, darecky napisał:

Odebrane, teraz tylko dotrzeć i dalej cieszyć się każdym kilometrem :superhero:

No :thumbup:, kolejny silnik odbudowany. Oby służył jak najdłużej.

PS.

Mam rowerek do sprzedania od córki, może Ktoś potrzebuje, ogłoszenie w dziale sprzedam:D

1 godzinę temu, Tomasz_555 napisał:

Szczęśliwy dzień, ale przyznaj się, że te ślady na parkingu są Twoje :P

Dostałem kategoryczny zakaz upalania przez pierwszy tysiąc kilometrów. Później już powoli można sobie zacząć przypominać jak się jeździ :D

2 godziny temu, darecky napisał:

Dostałem kategoryczny zakaz upalania przez pierwszy tysiąc kilometrów. Później już powoli można sobie zacząć przypominać jak się jeździ :D

Oj tam oj tam. To jest tylko taka sugestia. Najlepiej się dociera jak w ogóle nie spuszczasz ręcznego podczas jazdy. Szczególnie dobrze się wtedy dociera centralny dyfer.

• Haha 2

W dniu 8.08.2020 o 21:58, Cherusek1 napisał:

Songo tak kup następne Subaru:thumbup: Spot przy grilu dobra opcja , Chopy w razie czego mam z kumplem na pół busik :Dtak wiem będziecie się śmiać to nowa sprawa, 9 osobowy , kumpel go ma na firmę myślę że za parę złoty dosłownie parę złoty dało by radę gdzieś nad wodę nim pojechać -jakieś chechło albo coś , albo popołudniu na jakąś trawkę z grillem i leżaczkami :D ja się poświęcę i będę prowadził reszta może zachlać się na amen za to dla mnie będzie największa kiełbaska :) sama jazda tym wehikułem to przeżycie bo to 30-letnie Ducato czyli auto z ery górnej kredy ewentualnie z plejstocenu :) 

Ale super pomysł, kurcze jak co pisze się jak najbardziej, taki wypadzik nad jezioro grill, piwko i oczywiście mnóstwo rozmów o naszych pociechach :drool:

W dniu 9.08.2020 o 12:25, Tomasz_555 napisał:

Nie sprzedawaj ! ;) 

Haha, z tym kupnem to własnie coś co mnie od jakiegoś czasu nurci tyle, że to sprawa tego typu kupować nowsze a obecnego sprzedać albo zamiast nowszego zainwestować w obecnego, kurde z jednej strony bierze mnie na takiego Bloba, Hawka a z drugiej to jednak ta pierwsza impreza to taki nieprzewidywalny łobuz, masakra w pozytywnym znaczeniu oczywiście ;) 

2 godziny temu, Songo_86 napisał:

Haha, z tym kupnem to własnie coś co mnie od jakiegoś czasu nurci tyle, że to sprawa tego typu kupować nowsze a obecnego sprzedać albo zamiast nowszego zainwestować w obecnego, kurde z jednej strony bierze mnie na takiego Bloba, Hawka a z drugiej to jednak ta pierwsza impreza to taki nieprzewidywalny łobuz, masakra w pozytywnym znaczeniu oczywiście ;) 

Chcesz kupić moją ? :D 

Ten grill to super pomysł tylko boję się, że ciężko będzie zorganizować. Wyskoczyć nawet w tygodniu na 1-2 piwka do Parku Śląskiego łatwo. A grill to już raczej weekend i trzaby zgrać terminy, miejsce, transport itp. Temat otwarty. :D

Godzinę temu, Tomasz_555 napisał:

Ten grill to super pomysł tylko boję się, że ciężko będzie zorganizować. Wyskoczyć nawet w tygodniu na 1-2 piwka do Parku Śląskiego łatwo. A grill to już raczej weekend i trzaby zgrać terminy, miejsce, transport itp. Temat otwarty. :D

Faktycznie w kontekście zwykle długotrwałego docierania terminów wyjazdowych spotów spontaniczny wypad na piwko ma zdecydowanie większe szanse powodzenia. 

@Cherusek1busikiem bym się z przyjemnością przejechał i wspomniane niedogodności związane z ograniczoną prędkością i hałasem by mnie nie zniechęcały. Ale w najbliższych dniach dłuższy dystans  bez klimy wymagałaby szczególnie intensywnego uzupełniania płynów  i obawiam się, że rodzaj używanych w tym celu  przez pasażerów napojów mogłoby powodować u kierowcy wrażenie pewnej niesprawiedliwości:D.

13 godzin temu, MPL napisał:

obawiam się, że rodzaj używanych w tym celu  przez pasażerów napojów mogłoby powodować u kierowcy wrażenie pewnej niesprawiedliwości

Wystarczy co jakiś czas się zamieniać za kierownicą i każdy ma wtedy okazję się napić - prosta sprawa :D 

To co? Ustawiamy się na spota na przyszły tydzień i w międzyczasie podejmiemy decyzję co do obecności samochodów?

• Upvote 1

16 godzin temu, Tomasz_555 napisał:

Chcesz kupić moją ? :D 

Nawet nie kuś ^_^

Godzinę temu, KotMorderca napisał:

To co? Ustawiamy się na spota na przyszły tydzień i w międzyczasie podejmiemy decyzję co do obecności samochodów?

W przyszłym tygodniu odpadam, mam popołudniówki :(

16 godzin temu, MPL napisał:

Faktycznie w kontekście zwykle długotrwałego docierania terminów wyjazdowych spotów spontaniczny wypad na piwko ma zdecydowanie większe szanse powodzenia. 

@Cherusek1busikiem bym się z przyjemnością przejechał i wspomniane niedogodności związane z ograniczoną prędkością i hałasem by mnie nie zniechęcały. Ale w najbliższych dniach dłuższy dystans  bez klimy wymagałaby szczególnie intensywnego uzupełniania płynów  i obawiam się, że rodzaj używanych w tym celu  przez pasażerów napojów mogłoby powodować u kierowcy wrażenie pewnej niesprawiedliwości:D.

Tak to racja , świat jest pełen niesprawiedliwości ale ten rodzaj niesprawiedliwości jest wyjątkowo niesprawiedliwy ;) 

7 godzin temu, Songo_86 napisał:

Nawet nie kuś ^_^

Ja pytam poważnie. Skoro raz dopuściłem taką myśl to dopuszczę i drugi raz. Szczególnie jak auto miało by zostać wśród swoich. 

Co prawda po wymianie hamulców znów mam radość z jeżdżenia tym autem. Zamierzam podjąć jeszcze jedną próbę usprawnienia klimy. Jak się uda to pewnie mniej będę chciał sprzedać :p 

18 godzin temu, Songo_86 napisał:

W przyszłym tygodniu odpadam, mam popołudniówki 

Ja też raczej odpadam w przyszłym tygodniu, od niedzieli pracuję i mamy sajgon w Icie, totalna masakra. Ludzie zabijają się o kostki lodu :D

15 godzin temu, Tomasz_555 napisał:

Ja pytam poważnie. Skoro raz dopuściłem taką myśl to dopuszczę i drugi raz. Szczególnie jak auto miało by zostać wśród swoich. 

Co prawda po wymianie hamulców znów mam radość z jeżdżenia tym autem. Zamierzam podjąć jeszcze jedną próbę usprawnienia klimy. Jak się uda to pewnie mniej będę chciał sprzedać :p 

Kurde Tomek dziś sobie siedziałem w robocie i tak sobie o Twoim STI myślałem i tak się zamarzyłem że zapomniałem włączyć robota i se tak stał jakieś 10 minut :biglol:
Naprawdę ciężko mi zdecydować to by cza pogadać na spokojnie przy piwku najlepiej :drinks: a zaś z drugiej strony przychodze z pracy i wyświetla mi się taki filmik na YT 

I już zaś mindfuck :o

• Like 2

Chopy podpinam sie do prośby w przyszłym tyg. spota nie róbmy plissss, przypomniałem sobie ,że ja na urlop jadę do soboty ...:th_dash: 

i jeszcze pytanie z innej zupełnie beczki , rodzina chce kupić Hyundaja i40 1.6 GDI z 2012 r orientujecie się może na co zwrócić uwagę przed zakupem? 

No to można zrobić spota 24-30 sierpnia :) 

1 godzinę temu, Cherusek1 napisał:

rodzina chce kupić Hyundaja i40 1.6 GDI z 2012 r orientujecie się może na co zwrócić uwagę przed zakupem? 

Swego czasu pomagałem kumplowi przy zakupie i30 z tym silnikiem. Typowe rozwiązania jak w każdym aucie. Silniki ogólnie z dobra opinią, raczej niezawodne. :) 

Forester spala już 0,2l oleju na 1000km. Liczyłem, że zmiana z Castrola na Eneosa coś poprawi, ale chyba jest gorzej. Dzisiaj kontrolnie wymontowałem zawór PCV. Wyglądał na sprawny, ale umyłem i poskładałem z powrotem. Prewencyjnie zamówię nowy i zobaczę jaki będzie efekt. Potem zostaje jeszcze zmiana oleju na coś lepszego i może zwiększenie lepkości. 

Edited by Tomasz_555

16 minut temu, Tomasz_555 napisał:

Forester spala już 0,2l oleju na 100km. Liczyłem, że zmiana z Castrola na Eneosa coś poprawi, ale chyba jest gorzej. Dzisiaj kontrolnie wymontowałem zawór PCV. Wyglądał na sprawny, ale umyłem i poskładałem z powrotem. Prewencyjnie zamówię nowy i zobaczę jaki będzie efekt. Potem zostaje jeszcze zmiana oleju na coś lepszego i może zwiększenie lepkości. 

Dolewasz 2l oleju na 1000km ? :o