Skocz do zawartości

[Katowice] Śląskie spotkania


Ywone

Rekomendowane odpowiedzi

Detailerem nie jestem ale jeżeli chodzi o samo szkło reflektora to mamy przynajmniej dwa rodzaje uszkodzeń jeżeli są matowe. Szkło zmatowiałem powierzchniowo nadaje się do polerowania i nie jest to jakiś trudny i długotrwały proces ale jeżeli powierzchnia reflektora jest matowa od popękanej powierzchni to trzeba wą warstwę zedrzeć normalnie papierem ściernym aż do plastiku i schodzi się do coraz mniejszej gradacji. Po tym poleruje się powierzchnię pastami i gąbkami a następnie odtłuszcza. Na koniec trzeba nałożyć warstwę ochronną klar czy tam chemiczną nakładaną aplikatorem :P

 

 

Edytowane przez Alkanick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanie. Jako że sprzedałem dziś rano swojego Hawka to jednak wciąż chciałbym się wozić Subaraczem za jakiś czas pewno znowu się rozejrzę za czymś konkretnym ale póki co kasa wiadomo idzie w dziadka 125p bo taki był zamysł. Mam jednak wolny budżet w granicach 5-6k i pomyślałem że może trafi się jakaś Impreza GC wiadomo cudów w tym budżecie nie ma co oczekiwać ale czy ktoś kiedyś próbował się rozglądać za jakimś Subaru w podobnym budżecie? Ma to sens czy lepiej od razu odpuścić bo sam gruz? 

Edytowane przez Grzecho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Grzecho napisał:

czy ktoś kiedyś próbował się rozglądać za jakimś Subaru w podobnym budżecie? Ma to sens czy lepiej od razu odpuścić bo sam gruz?

Jakoś bardzo się nie rozglądałem, ale ogólnie ciężko już trochę o egzemplarze zdrowe. Większość wizualnie wygląda słabo. Czasem trafia się coś co przynajmniej na zdjęciach wygląda jakby miało wszystkie części swoje, a nie z cudzego auta :p Drugi kłopot jest taki, że niestety ciężko o coś "w okolicy", a jechanie 300km żeby obejrzeć potencjalny gruz to też słaba opcja. Myślałem o zakupie auta do nauki mechaniki i jazdy tylko lokalnej, ale potem stwierdziłem, że mam za mało czasu na taką zabawę. Niestety gdyby samochody były moją jedyną pasją w życiu byłoby mi łatwiej. Myślę, że trafienie czegoś to już bardziej przypadek/szczęście aniżeli statystyka. :) 

Powodzenia i trzymam kciuki za szybki powrót do Subaru. :) 

 

Jakby ktoś planował wizytę w Nowym Sączu albo miał auto do odbioru to dajcie znać. Na chwilę obecną ciężko stamtąd wrócić :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Tomasz_555 napisał:

 

Jakby ktoś planował wizytę w Nowym Sączu albo miał auto do odbioru to dajcie znać. Na chwilę obecną ciężko stamtąd wrócić :/ 

 

Ja będę leciał w przyszłym tygodniu ale decyzja zapadnie z dnia na dzień bo praca nie pozawala na zaplanowanie czegokolwiek... 

 

Powrót planuje z wykorzystaniem brata bo chyba te flix busy mogą nie jeździć zgodnie z harmonogramem, pociągi to już wgl... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Tomasz_555 napisał:

Jakby ktoś planował wizytę w Nowym Sączu albo miał auto do odbioru to dajcie znać. Na chwilę obecną ciężko stamtąd wrócić :/ 

 

Ja mam sOBKa w NS - może będzie w tym tygodniu do odbioru, ale na razie to wie tylko @carfit ;)

Jeżeli mogę jakoś pomóc to pisz PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza zmiana oleju, czyżby coś się szykowało czy tylko panikuję?

Opiłki, ale strasznie drobne. Po roztarciu w palcach nie było nic wyczuwalne a to co się roztarło wyglądało jak bym popisał się po palcach ołówkiem.

 

photo_2020-05-11_19-09-56.thumb.jpg.06d6fc8f63e431c07bd69f685b00dad9.jpg

 

1031992155_photo_2020-05-11_19-09-56(2).thumb.jpg.4869e29004a51af6e74088d203520cdb.jpg

 

1457624137_photo_2020-05-11_19-09-56(3).thumb.jpg.0ee3782f33080c00eb317a679dd4f1e2.jpg

 

photo_2020-05-11_19-09-57.thumb.jpg.ee0b2c2d1411ed122536010ebd6bd079.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurczę, moim zdaniem, to chyba nie wróży nic dobrego. Chociaż z drugiej strony jeśli to faktycznie nie są opiłki a tylko jakiś brud, ktory zebrał się na magnesie, to może nienie będzie dramatu :blink:.

Ale niech się wypowiedzą tytani forum ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest pierwsza wymiana z tym korkiem magnetycznym, wcześniej był ori i nie było jak sprawdzić. Zobaczymy przy następnej wymianie jak to będzie, tak samo u kolegi w Hondzie Civic IX też sprawdzę.

Kolega co na nie jednym aucie zęby zjadł i jest raczej pedantyczny jeżeli chodzie o mechanikę twierdzi że przy magnetycznym korku zawsze coś jest i to co u mnie niby mieści się w normie, ale jak dla mnie jeżeli coś jest smarowane to nic nie powinno być no chyba że się coś ściera a to już problem. Gdyby nie ten korek magnetyczne przy zlewaniu oleju totalnie nic by nie było widać, taka drobnica.

Edytowane przez Alkanick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alkanick, pobełtaj delikatnie tym brudnym magnesem w miseczce z benzyną albo rozpuszczalnikiem. Brud odejdzie, zostanie sam metal i będziesz realnie widział ile go jest. Może się okazać, że opiłek wcale nie taki straszny jak go magnesują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, suberet napisał:

@Alkanick, pobełtaj delikatnie tym brudnym magnesem w miseczce z benzyną albo rozpuszczalnikiem. Brud odejdzie, zostanie sam metal i będziesz realnie widział ile go jest. Może się okazać, że opiłek wcale nie taki straszny jak go magnesują.

Hahaha. Zdjęcia robiłem po tym jak spsikałem to benzynką tak co by olej sobie spłynął, tylko może trochę słabo ;) Jak to samo będzie przy następnej wymianie to szykuję się mentalnie na otwieranie serducha gdzieś tam w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.05.2020 o 08:45, Cherusek1 napisał:

Salve! wesoła kompanio :) czy ktoś z Was w ostatnim czasie polerował przednie reflektory? jeden z moich w Outbacku jest pęknięty , drugi jeszcze jako tako więc dorwałem na Olx uzywki , niestety te ze zdjęcia z ogłoszenia ( które kupowałem) :) okazały sie tylko materiałem poglądowo przykładowym a te które dostałem są w gorszym stanie niż te które mam na aucie ale nie są pęknięte, dodatkowo na jednym z nich na środku jest jakaś zaschnięta plama - wygląda jak po jakimś kleju -przeźroczysta. Niestety nie na tyle żeby nie było jej widać. Myślę o wypolerowaniu ich , nawet odgrzebałem jakąś stara polerkę mechaniczną i zacząłem czytać....po dojściu do fragmentów opisujących klar który trzeba po polerce na nich położyć ,stwierdziłem , że pierdole nie robie :) no bo wiadomo ,że popsuje :D czy znacie w okolicach Katowic jakieś warsztaty które wykonują coś takiego ?  

Może nie mam Subaru, ale robiłem lampy bixenon (D2S) z AFL tutaj => https://xenon-ekspert.pl/ Pan Piotr przemiły człowiek.

 

Zastanawiałem się czy lampy oddać do Piekar Śląskich czy do Katowic. Nie zawiodłem się na fachowcu z Katowic.

 

Dodam, że warto po takiej regeneracji lampy okleić folią transparentną z 3M z tzw. samoregeneracją. Gdy dostajesz kamyczkami to folia pod wpływem ciepła sama się prostuje jeżeli mogę to tak ująć.

 

Foto auta do wglądu poniżej po ogarnięciu lamp (w foto można kliknąć, aby je powiększyć) =>

fc1897a1b202f523gen.jpg

 

Lampy po całym zabiegu wyglądają jak nowe z pudełka. Cena ustalana jest indywidualnie.

 

EDIT:

Lampy po roku wyglądają praktycznie tak samo. Zrzucanie śniegu miotełką z lamp powodowało delikatne ryski na folii, ale pod wpływem ciepła folia wracała praktycznie do stanu pierwotnego. Nie do końca w to wierzyłem na początku.

Edytowane przez NonPhixion
  • Dzięki! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Tomasz_555 napisał:

@NonPhixion, a z ciekawości ile Ciebie kosztowała ta operacja ? :)

Rozumiem, że polerowanie, lakier i na to folia ? :)

Efekt bardzo fajny :)

Tu należy się pewne wyjaśnienie, aby mieć pełen obraz. Moje lampy generalnie nie były w złym stanie jak na auto z 2010 roku. Nie zaczęły jeszcze żółknąć jak to często ma miejsce w Astrze H, ale z obijania przez kamyczki w kilku miejscach zaczął odchodzić klar tzn. robiły się takie a'la plackowate strupy. Nosiłem się z ogarnięciem tematu aż tu nagle padł jeden bixenon i zaczął świecić na różowo :-/

 

Do sedna: Wymiana pary żarników na fabryczne Philips D2S 85122, zdjęcie i założenie przodu auta, polerowanie lamp + filtr UV to 700 zł. Moje lampy były jeszcze w takim stanie, że nie trzeba ich było lakierować. Wystarczyła sama polerka... Do tego doszło 250 zł za oklejenie lamp folią w Dark Studio w Gliwicach. Całościowo wyszło jakieś 1000 zł z paliwem :-) Robiłem to w czerwcu 2019.

 

Do tego zabiegu skłoniło mnie to, że nie ma czegoś takiego jak zamiennik bixenonu z AFL w Astrze H. Lampa oryginał sztuka 2300 zł w ASO, a to co jest na rynku głównie z anglików to jest jakaś masakra. Dlatego ogarnąłem swoje na prawie nówki i świecą pięknie.

Edytowane przez NonPhixion
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawiłem sobie Outbacka. Kapitalne samochody. Teraz tylko rozwiązać problem idiotycznego zespolenia (archaicznego) radia z panelem klimy/awaryjnymi, wywalić oślepiającą (archaiczną i bezużyteczną) nawigację, ogarnąć parę "pierdół" i można się cieszyć jazdą ;)

 

  • Haha 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, BelegUS napisał:

Sprawiłem sobie Outbacka

 

Gratulacje :thumbup:

Wygląda jak bliźniak mojego ;)

Miliona kilometrów bezawaryjnej jazdy :mrgreen:

 

1 godzinę temu, BelegUS napisał:

wywalić oślepiającą (archaiczną i bezużyteczną) nawigację

 

Nie jest tak źle..

Najnowsze mapy są z 2013 - czasem używam i trafiam do celu, a w razie problemów jest backup (mapy googla w telefonie).

 

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, czekker napisał:

Nie jest tak źle..

Najnowsze mapy są z 2013 - czasem używam i trafiam do celu, a w razie problemów jest backup (mapy googla w telefonie).

 

No tak, ale jak mogę w miejsce radia wstawić coś współczesnego z Android Auto, gdzie będę miał Mapy Googla + muzykę ze Spotify + kamerę cofania i przede wszystkim - nie będzie mnie oślepiać w nocy (mam problemy z akomodacją oka, niestety), to nie ma sensu tego starego ekranu ze starymi mapami trzymać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, BelegUS napisał:

No tak, ale jak mogę w miejsce radia wstawić coś współczesnego z Android Auto, gdzie będę miał Mapy Googla + muzykę ze Spotify + kamerę cofania i przede wszystkim - nie będzie mnie oślepiać w nocy (mam problemy z akomodacją oka, niestety), to nie ma sensu tego starego ekranu ze starymi mapami trzymać :P

 

100% racji - mnie się po prostu nie chciało w tym dłubać..

Jak coś to na forum jest odpowiedni wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Tomasz_555 napisał:

Może jakiegoś spota uskutecznimy ? Już chyba ścigać nas nie będą, a na świeżym powietrzu łatwiej zachować dystans. (dla tych, którzy mają obawy). :) 

 

bez Subaru też można? :cry:

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Tomasz_555 napisał:

Można nawet na desce do krojenia :) 

 

P.S. Czy Twoja była Impreza nie wisi przypadkiem ponownie na OLX ? 

 

Wisi ale to już nie moje ogłoszenie ;) a cena w tej chwili to już trochę kosmos :blink: jak ktoś z forum chce się jeszcze czegoś dowiedzieć o aucie to śmiało pytać ;)

 

To robimy spota :D

Edytowane przez Grzecho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Tomasz_555 napisał:

Może jakiegoś spota uskutecznimy ?

Ja jestem za :D.

 

9 godzin temu, Grzecho napisał:

Wisi ale to już nie moje ogłoszenie ;) a cena w tej chwili to już trochę kosmos :blink:

No nie wierzę, ktoś kupił od Ciebie i od razu wystawił na OLX :idea::question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...