Skocz do zawartości

[Katowice] Śląskie spotkania


Ywone

Rekomendowane odpowiedzi

To musiało się tak skończyć. Miałem robić tylko to co konieczne, a efekt widać na zdjęciu. Tylne lamp zamieniłem na nowe Depo z czarnym wnętrzem. 
Był w planie dedykowany do N/A końcowy tłumik MG Motorsport, ale muszę mieć jedno komfortowe auto. Jeszcze rozważam felgi 17" z wersji turbo, ale nie wiem czy to dobry pomysł w perspektywie nadchodzących chudych miesięcy.
 
P.S. Kupiłem też żabę i kobyłki na użytek garażowy. Żaba firmy Bass. Póki co sprawuje się świetnie. 
 
IMG_2020040.jpg.93565414289d0fb05dc5d85b96ed9fb3.jpg
Ale się błyszczy :) fajny egzemplarz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki, koronawirus news...

Na początku marca kupiliśmy "nowe" auto do firmy, leasing i wszystkie dokumenty załatwione. Niestety, nie ma gdzie zarejestrować auta, najpierw miały być Katowice, później Gliwice, wreszcie Warszawa... wczoraj zadzwoniła Pani z ING i zapytała, czy nie przeszkadza nam, jak auto będzie zarejestrowane na Wrocław, bo wszystkie inne możliwości zostały już chyba wykorzystane :blink::faja:.

Edytowane przez Pablito79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, miniwww napisał:

Ale się błyszczy :) fajny egzemplarz.

Niestety, ale podrasowałem zdjęcie żeby nie było widać. ;) Lakier mam w kiepskim stanie, wgniotki, głębokie rysy, zmatowienia. Normalnie bym to zrobił, ale autem jeździ moja dziewczyna i jej czasem coś wtargnie na jezdnię. ;)

 

4 godziny temu, Pablito79 napisał:

Na początku marca kupiliśmy "nowe" auto do firmy, leasing i wszystkie dokumenty załatwione. Niestety, nie ma gdzie zarejestrować auta, najpierw miały być Katowice, później Gliwice, wreszcie Warszawa... wczoraj zadzwoniła Pani z ING i zapytała, czy nie przeszkadza nam, jak auto będzie zarejestrowane na Wrocław, bo wszystkie inne możliwości zostały już chyba wykorzystane :blink::faja:.

Z ciekawości co kupiłeś ? :) Z rejestracją jest ciężko, niby urzędy pracują, ale czas procesowania jest długi. :( Ciesz się, że nie masz auta zarejestrowanego w Krapkowicach jak moja klientka z tego tygodnia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KotMorderca, @Pablito79, @MPL, @Songo_86, @Cherusek1, @Daniel Niewiński

Panowie, mam przykre wieści. Dzwonili do mnie z Hotelu nad Przełomem z prośbą o anulowanie rezerwacji, bo hotel do końca miesiąca musi być zamknięty. :( 

Oczywiście spodziewaliśmy się tego, ale jakaś iskierka nadziei się tliła. 

Osoby, które wpłacały mi hajs otrzymają lada moment zwrot. 

Edytowane przez Tomasz_555
  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Tomasz_555 napisał:

@KotMorderca, @Pablito79, @MPL, @Songo_86, @Cherusek1, @Daniel Niewiński

Panowie, mam przykre wieści. Dzwonili do mnie z Hotelu nad Przełomem z prośbą o anulowanie rezerwacji, bo hotel do końca miesiąca musi być zamknięty. :( 

Oczywiście spodziewaliśmy się tego, ale jakaś iskierka nadziei się tliła. 

Osoby, które wpłacały mi hajs otrzymają lada moment zwrot. 

Och :( nie widziałem, że jeszcze liczyliśmy, że cokolwiek z tego będzie. Teraz mi smutno skoro jednak liczyliśmy :( 

 

Ale co się odwlecze to tego tam. Jeszcze sobie pojeździmy :) Wrócimy silniejsi i szybsi.

W mojej furze był odrobinę zapocony wężyk oleju przy turbinie od jakiegoś czasu i tak się powoli zabierałem, żeby to ogarnąć, już nawet nieśmiało dogadywałem termin w AMSie, ale ostatnio zaczęło się z niego wręcz dymić po szybszej jeździe :o A że w sumie tam już czeka lista rzeczy do ogarnięcia także w poniedziałek robię wycieczkę do Nowego Sącza i wykorzystam ten czas na ogarnięcie paru spraw przy aucie.

 

A kryzys kryzysem, ciężko z jakąkolwiek stabilnością w życiu ostatnio ale trzeba iść do przodu i prawdopodobnie uda mi się jutro spełnić jedno z moich marzeń, o którym wam opowiadałem na ostatnim dwudniowym spocie. Jak się uda to pochwalę się zdjęciem :> 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, KotMorderca napisał:

A kryzys kryzysem, ciężko z jakąkolwiek stabilnością w życiu ostatnio ale trzeba iść do przodu i prawdopodobnie uda mi się jutro spełnić jedno z moich marzeń, o którym wam opowiadałem na ostatnim dwudniowym spocie. Jak się uda to pochwalę się zdjęciem :> 

No to czekamy ! :) 

 

Teraz nastał czas radości z małych rzeczy. :)  Postanowiłem po 6 latach przerwy wrócić do wirtualnych rajdów. I to z grubej rury bo od razu uderzam w Wirtualny Rajdowy Puchar Polski. W ten weekend zamierzam uruchomić sprzęt. W drodze są też słuchawki i monitor. Oczywiście startuję Imprezą N15 R5 choć może być tak, że w klasie będę jedyny tym autem bo reszta leci Fabią, Fiestą i Polo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Tomasz_555 napisał:

Z ciekawości co kupiłeś ? :)

Kupiliśmy Opla Combo (mroźnia) z 2016r. 1.3 diesel 90Km z przebiegiem 29tyś., przebieg znikomy, bo auto robiło za stacjonarny magazyn do chłodzenia produktów na lody.

Pewnie dlatego, potwierdzili nam w Oplu, że bodajże przy 8 tyś. był wymieniany już zapchany DPF.

Fajny i zadbany egzemplarz, najważniejsze że nareszcie mam klimatyzację w firmowym aucie :yahoo:.

12 godzin temu, Tomasz_555 napisał:

Oczywiście spodziewaliśmy się tego, ale jakaś iskierka nadziei się tliła. 

Faktycznie też miałem nadzieję, pojedziemy na jesień ze zdwojoną siłą ;):biglol:.

 

11 godzin temu, KotMorderca napisał:

 

A że w sumie tam już czeka lista rzeczy do ogarnięcia także w poniedziałek robię wycieczkę do Nowego Sącza i wykorzystam ten czas na ogarnięcie paru spraw przy aucie.

Wiem, że to nieładnie z mojej strony, ale pojawił mi się ogromny uśmiech na twarzy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Tomasz_555 napisał:

No to czekamy ! :) 

 

Teraz nastał czas radości z małych rzeczy. :)  Postanowiłem po 6 latach przerwy wrócić do wirtualnych rajdów. I to z grubej rury bo od razu uderzam w Wirtualny Rajdowy Puchar Polski. W ten weekend zamierzam uruchomić sprzęt. W drodze są też słuchawki i monitor. Oczywiście startuję Imprezą N15 R5 choć może być tak, że w klasie będę jedyny tym autem bo reszta leci Fabią, Fiestą i Polo. 

 

RBR?

Edytowane przez darecky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Pablito79 napisał:

Kupiliśmy Opla Combo (mroźnia) z 2016r. 1.3 diesel 90Km z przebiegiem 29tyś., przebieg znikomy, bo auto robiło za stacjonarny magazyn do chłodzenia produktów na lody.

Pewnie dlatego, potwierdzili nam w Oplu, że bodajże przy 8 tyś. był wymieniany już zapchany DPF.

Fajny i zadbany egzemplarz, najważniejsze że nareszcie mam klimatyzację w firmowym aucie :yahoo:.

No to gratki, niech służy ! :) 

 

12 godzin temu, darecky napisał:

RBR?

Tak. :) 

 

6 godzin temu, KotMorderca napisał:

Młynek do zlewu! Zwróćcie uwagę na tę moc! 0,75HP@2700RPM :o

Jeeeeest, słynny młynek do zlewu :D Rozumiem, że prace w mieszkaniu postępują ? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Tomasz_555 napisał:

Jeeeeest, słynny młynek do zlewu :D Rozumiem, że prace w mieszkaniu postępują ? :) 

Szkoda gadać. Prace w mieszkaniu to jest historia do opowiadania na co najmniej dwa spoty.

Kto tylko mógł mnie jakoś wyjebać ten mnie wyjebał, a parę osób jeszcze czeka na okazję. Strat to już mam na co najmniej jedną generalkę silnika w estiaju, a nadprogramowych wydatków na kolejne ze dwie generalki.

Poziom "fachowców" i "sprzedawców" w tym kraju to jakiś ponury żart. 2 miesiące po odbiorze mieszkanie wymagało więcej pracy niż w momencie odbioru :( 

Na szczęście widać koniec i jak dobrze pójdzie to pod koniec przyszłego tygodnia zacznę już jakieś nieśmiałe przeprowadzki czynić. Docelowo na koniec kwietnia już na nowym kwadracie urzęduję (i w zasięgu dostawy najlepszej pierogarni Polski południowej :thumbup:)

A obecnie moim największym problemem jest fakt, że sklepy z łóżkami są zamknięte i nie da się nic kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, KotMorderca napisał:

(i w zasięgu dostawy najlepszej pierogarni Polski południowej :thumbup:)

No bez przesady, ale dziękuję :P:biglol:.

10 godzin temu, KotMorderca napisał:

A obecnie moim największym problemem jest fakt, że sklepy z łóżkami są zamknięte i nie da się nic kupić.

 

28 minut temu, miniwww napisał:

Online?

No właśnie online, ja wczoraj z Olgą zamawialiśmy krzesełka na ogródek w Ikei, dałem z dowozem i wyskoczyło na 21 kwietnia, koszt dostawy 59 zł.

Ale zmieniłem na odbiór osobisty i zmieniło się na 7 kwietnia, odbiór między 16 a 21, niestety koszt złożenia zamówienia 29 (cwaniaki).

Więc, jeśli nie jesteś uprzedzony do Ikei (jak niektórzy), to zamów sobie online.

PS.

Jak będziesz potrzebował pomocy w transporcie i zmieści się do Logana, to służę pomocą :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, miniwww napisał:

Online? :)

 

7 godzin temu, Pablito79 napisał:

Więc, jeśli nie jesteś uprzedzony do Ikei (jak niektórzy), to zamów sobie online.

PS.

Jak będziesz potrzebował pomocy w transporcie i zmieści się do Logana, to służę pomocą :).

Tam gdzie sobie upatrzyłem wstępnie łóżko jest kilkaset tkanin wykończenia do wyboru - tego się nie da zamówić online bez zobaczenia i dotknięcia. Tak samo z materacem. Jak wybrać właściwy nie kładąc się na nim? A że różne materace mają różne wysokości to nie wiadomo na jaką wysokość zamówić łózko nawet. Ja nie widzę wyjścia z tej sytuacji bez przeczekania aż mi otworzą sklep.

Także na razie jedyna sensowna możliwość jaką widzę to najtańszy mebel z Ikei (do której jestem uprzedzony :biglol:) na przeczekanie.

 

I dzięki Paweł za propozycje :) 

 

7 godzin temu, Pablito79 napisał:

Więc, jeśli nie jesteś uprzedzony do Ikei (jak niektórzy), to zamów sobie online.

PS.

Jak będziesz potrzebował pomocy w transporcie i zmieści się do Logana, to służę pomocą :).

W sumie to nigdy nie jadłem tych Twoich pierogów xD ale przypomniała mi się jedna śmieszna historia: rozmowa z koleżanką pokazując jej różne zdjęcia fury z toru, z lawet, z naszych wypadów itp.:

-No my mamy ekipę z takimi BARDZO szybkimi furami jak ta moja i jeździmy tym ostro: upalamy to po torach, po górach, po miastach, nielegalne wyścigi, ucieczki przed policją...

-TO JEST TEN GOŚĆ OD PIEROGÓW?

-Tak jeździ też tam z nami, tutaj akurat w górach byliś...

-ZNASZ GOŚCIA OD PIEROGÓW??? WOOOOW, CZĘSTO TAM KUPUJĘ!

-No tak ale wiesz, on nawet nie ma uturbio...

-SUPER SĄ TE PIEROGI, NAJBARDZIEJ TO JA LUBIĘ TE...

 

No i w tym momencie zacząłem poważnie kwestionować rzekomą wyższość "Jechałaś kiedyś rajdówką?" nad "Znam gościa od pierogów" :biglol: Trzeba to będzie jeszcze przemyśleć. Może się okazać że jednak znajomości > zabawki :biglol:

  • Super! 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, KotMorderca napisał:

 

 

 

No i w tym momencie zacząłem poważnie kwestionować rzekomą wyższość "Jechałaś kiedyś rajdówką?" nad "Znam gościa od pierogów" :biglol: Trzeba to będzie jeszcze przemyśleć. Może się okazać że jednak znajomości > zabawki :biglol:

 

Gdybyś pokazał jej Audi lub BMW to co innego, Subaru nie przyciąga uwagi tej piękniejszej płci tak bardzo jak niemieckie koncerny :D Patrzą raczej: aha, masz stary samochód który wymaga dużo uwagi i pieniędzy, dziwny jakiś :biglol:

 

19 godzin temu, Tomasz_555 napisał:

Tak. :) 

 

 

Nigdy nie próbowałem RBR ale pocinam często w Dirt Rally (jedynka i 2.0 na przemian) albo Asseto Corsę ale tu raczej drifty, ostatnio też wyciągnąłem kiere z pudełka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.03.2020 o 14:16, Pablito79 napisał:

Hej, faktycznie do Altusa dużo wozimy, co do cegiełki to nie chce ryzykować, bo jak się jednak sprawa rypnie, to będę w niezręcznej sytuacji przed wszystkimi którzy mi zaufali i chcieli pomóc.

 

Przyszło mi jeszcze do głowy jedno rozwiązanie z pogranicza "cegiełek" i aktywności na FB itp. - popularna się zdaje się zrobiła obecnie taka opcja w gastronomii szeroko rozumianej, że można wykupić posiłki dla służby zdrowia. Zakładając nawet że nie robi się tego dla zysku i dostarcza po kosztach, to i tak jest to może jakaś opcja na zabezpieczenie tych kosztów właśnie. No i powinno dobrze pasować w kontekście promocji do obecnej sytuacji... Pewnie by trzeba wstępnie z jakimś szpitalem się dogać co im można dostarczać jakby byli chętni do wykupienia takich posiłków, a przy okazji jakbyś miał  jakąś nadprodukcję już nie do wykorzystania to też można w ten sposób w szczytnym celu zagospodarować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KotMorderca napisał:

W sumie to nigdy nie jadłem tych Twoich pierogów xD

 

Wstyd przyznać @Pablito79, ale ja też nie, chociaż mieszkam i pracuję prawie obok. Ale małżonka miała okazję spróbować i zachwala bardzo - chętnie skorzystamy z opcji z zamówieniam surowych do późniejszego wykorzystania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.04.2020 o 20:25, Tomasz_555 napisał:

@KotMorderca, @Pablito79, @MPL, @Songo_86, @Cherusek1, @Daniel Niewiński

Panowie, mam przykre wieści. Dzwonili do mnie z Hotelu nad Przełomem z prośbą o anulowanie rezerwacji, bo hotel do końca miesiąca musi być zamknięty. :( 

Oczywiście spodziewaliśmy się tego, ale jakaś iskierka nadziei się tliła. 

Osoby, które wpłacały mi hajs otrzymają lada moment zwrot. 

 

Faktycznie już zdażyłem wyprzeć ze świadomości możliwość że jednak się uda, a mimo wszystko smutno jakoś jak tak ktoś o anulowanie prosi ostetecznie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, KotMorderca napisał:

-No my mamy ekipę z takimi BARDZO szybkimi furami jak ta moja i jeździmy tym ostro: upalamy to po torach, po górach, po miastach, nielegalne wyścigi, ucieczki przed policją...

-TO JEST TEN GOŚĆ OD PIEROGÓW?

-Tak jeździ też tam z nami, tutaj akurat w górach byliś...

-ZNASZ GOŚCIA OD PIEROGÓW??? WOOOOW, CZĘSTO TAM KUPUJĘ!

-No tak ale wiesz, on nawet nie ma uturbio...

-SUPER SĄ TE PIEROGI, NAJBARDZIEJ TO JA LUBIĘ TE...

Popłakałem się ze śmiechu :biglol:, w sumie to dalej nie mogę dojść do siebie :biglol:.

 

44 minuty temu, MPL napisał:

Zakładając nawet że nie robi się tego dla zysku i dostarcza po kosztach, to i tak jest to może jakaś opcja na zabezpieczenie tych kosztów właśnie.

Jadę na totalnej krawędzi, nie mogę sobie niestety na to pozwolić. Ale dzięki za wszelkie sugestie.

 

39 minut temu, MPL napisał:

Wstyd przyznać @Pablito79, ale ja też nie, chociaż mieszkam i pracuję prawie obok. Ale małżonka miała okazję spróbować i zachwala bardzo - chętnie skorzystamy z opcji z zamówieniam surowych do późniejszego wykorzystania.

Nie ma problemu, zapraszam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Pablito79 napisał:

Jadę na totalnej krawędzi, nie mogę sobie niestety na to pozwolić. Ale dzięki za wszelkie sugestie.

 

Chodziło mi o sytuację, w której ja przykładowo kupuję pierogi, które ty dostarczasz lekarzom. W obecnej sytuacji wzmożonej chęci pomocy w społeczeństwie jest to może jakaś opcja zrobienia większych obrotów z wykorzystaniem klientów, którzy by nawet dla siebie nie kupili teraz pierogów z obawy o bezpieczeństwo dowozu itd. Chociaż pewnie wymagałoby to nieco zachodu z dogadaniem się z jakimś szpitalem itp., który by potem miał te posiłki odbierać itd., więc trudno ocenić czy warto się tym zainteresować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, KotMorderca napisał:

-No my mamy ekipę z takimi BARDZO szybkimi furami jak ta moja i jeździmy tym ostro: upalamy to po torach, po górach, po miastach, nielegalne wyścigi, ucieczki przed policją...

-TO JEST TEN GOŚĆ OD PIEROGÓW?

-Tak jeździ też tam z nami, tutaj akurat w górach byliś...

-ZNASZ GOŚCIA OD PIEROGÓW??? WOOOOW, CZĘSTO TAM KUPUJĘ!

-No tak ale wiesz, on nawet nie ma uturbio...

-SUPER SĄ TE PIEROGI, NAJBARDZIEJ TO JA LUBIĘ TE...

Epicka historia ! :biglol:

 

3 godziny temu, Pablito79 napisał:

Kurcze, fajny pomysł. Temat do przemyślenia, obgadam sprawę i może coś z tego wyjdzie.

I tutaj jeszcze raz nawiążę do kwestii zasięgów na FB, których... nie masz ;) Mając dobrze ogarniętą grupę odbiorców na FB (nawet jeżeli tylko klikają lajki, ale nic nie kupują) taka akcja rozeszła by się echem w ciągu kilku godzin. W przeciwnym wypadku machinę musisz napędzić sam. Czyli sam osobiście musisz napisać to paru osób z prośbą o udostępnienie posta. Akcja ma szczytny cel więc ludzie chętniej sięgają do portfela. Potem wrzucasz piękną fotkę jak góra pudełek jedzie do szpitala. Ludzie lubią widzieć, że pieniądze, które wpłacili faktycznie zostały dobrze spożytkowane. W dobie fejków i oszustów wiarygodność to podstawa. :)

 

@Pablito79, @Daniel Niewiński - poszły zwrotne przelewy do Was :)

Swoją drogą intuicja dobrze mi podpowiadała, żeby nie wyrywać się ze zbieraniem kasy zbyt wcześnie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Tomasz_555 napisał:

I tutaj jeszcze raz nawiążę do kwestii zasięgów na FB, których... nie masz ;) Mając dobrze ogarniętą grupę odbiorców na FB (nawet jeżeli tylko klikają lajki, ale nic nie kupują) taka akcja rozeszła by się echem w ciągu kilku godzin. W przeciwnym wypadku machinę musisz napędzić sam. Czyli sam osobiście musisz napisać to paru osób z prośbą o udostępnienie posta. Akcja ma szczytny cel więc ludzie chętniej sięgają do portfela. Potem wrzucasz piękną fotkę jak góra pudełek jedzie do szpitala. Ludzie lubią widzieć, że pieniądze, które wpłacili faktycznie zostały dobrze spożytkowane. W dobie fejków i oszustów wiarygodność to podstawa. :)

 

 

11 godzin temu, Pablito79 napisał:

Kurcze, fajny pomysł. Temat do przemyślenia, obgadam sprawę i może coś z tego wyjdzie.

 

Z drugiej strony do tematu trzeba podejść ostrożnie. Widziałem już parę przypadków w internecie gdzie właściciel biznesu udając pomoc służbie zdrowia tak na prawdę szukał jeleni, którzy nakupią u niego żarcia i mu rozkręcą biznes. A potem jak się połapali ludzie to się wylało mnóstwo hejtu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Tomasz_555 napisał:

 

@Pablito79, @Daniel Niewiński - poszły zwrotne przelewy do Was :)

Swoją drogą intuicja dobrze mi podpowiadała, żeby nie wyrywać się ze zbieraniem kasy zbyt wcześnie :(

 

Dotarło. No szkoda, ale musimy to nadrobić jak tylko zdejmą z głowy koronę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...