Skocz do zawartości

[Katowice] Śląskie spotkania


Ywone

Rekomendowane odpowiedzi



Nie udało się też geometrii zrobić, ale na szczęście w norauto dostałem termin na jutro. Chociaż tyle bo kierownica solidnie gibnięta jest.


W Norauto robią wszystko, nawet geometrię? A dobrze ogarniają? Subaru też?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




 
A po tygodniu pracy z domu to już jestem wykończony psychicznie, a to potrwa jeszcze dobrych kilka tygodni na pewno. Najgorsze, że po całym dniu siedzenia w pokoju jestem zupełnie niczym nie zmęczony i potrafię nie spać do 5.
 


Coś jest na rzeczy. Ale damy radę. Powodzenia ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, faktycznie można dostać jobla od siedzenie w domu, jeszcze z myślą, że obie firmy w których mam swój udział idą na dno...:facepalm:

Żonka jeździ do pracy, bo to chyba jedyny otwarty urząd w Mysłowicach.

Ja jedynie wychodzę gdzieś na szybkie zakupy i tyle, szkoda pogody, ale od weekendu ma się popsuć.

Edytowane przez Pablito79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w pracy za to nic się nie zmieniło. Na zjazd stoi koło siebie z 200 osób a w szoli wszyscy są tak pościskani ze se tego nie wyobrażacie :biglol: a jak ktoś kaszlnie czy kichnie to se czasem żarty robią z obecnej sytuacji. Dzień jak co dzień.

W sumie nie patrze na telewizor i jestem szczęśliwy nie słuchając tego ustrojstwa.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, miniwww napisał:

W Norauto robią wszystko, nawet geometrię? A dobrze ogarniają? Subaru też?

 

Do Norauto jeżdżę tylko na geometrię i wymianę oleju, raczej nic innego bym im do zrobienia nie dał. Akurat tutaj mam wygodnie i po drodze także dla mnie dobra opcja na takie pierdoły.

Ze dwa razy w roku jeżdżę na kontrolę geometrii bo to robią od strzała i kosztuje 17zł - spoko opcja jak autem jeżdżę na co dzień i co jakiś czas po torze.

W gliwickim oddziale po wielu bojach już "dotarliśmy się" i robią to co trzeba,. Mają tam co najmniej ze dwóch ogarniętych gości, nie płaczą na widok zapieczonych śrub, już potrafią ściągnąć kanapę żeby się dostać do camber plate'ów z tyłu.

Nie jest niestety tanio, ale biorąc pod uwagę oszczędność czasu to jestem w stanie się na to zgodzić.

Zobaczymy jak im tam pójdzie dzisiaj :D 

 

2 godziny temu, Pablito79 napisał:

Kurcze, faktycznie można dostać jobla od siedzenie w domu, jeszcze z myślą, że obie firmy w których mam swój udział idą na dno...:facepalm:

Żonka jeździ do pracy, bo to chyba jedyny otwarty urząd w Mysłowicach.

Ja jedynie wychodzę gdzieś na szybkie zakupy i tyle, szkoda pogody, ale od weekendu ma się popsuć.

Gastronomia ma teraz strasznie w dupę. Trzymam kciuki, że sytuację uda się szybko opanować i nie będzie dużych strat.

Ja właśnie powoli się uczę gotować. Oby się nie okazało, że przez wirusa lokale upadną bo ludzie się nauczą robić jedzenie :unsure:

Kumpel półtora tygodnia temu otworzył kawiarnie. Władował kasę, zatrudnił ludzi i po 4 dniach się wszystko zaczęło. Masakra.

 

Dobrze, że ja zarabiam klikając w komputer. Nawet z łóżka dzisiaj jeszcze nie wyszedłem. Obecnie moim największym wyzwaniem jest to, żeby przed spaniem położyć laptop blisko łóżka i żeby się obudzić najlepiej koło 9. Ale o 10 też ujdzie. O 11 jak się obudzę tez się nic nie stanie :biglol:

 

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, KotMorderca napisał:

Przy okazji wyszło, że mam wyciek paliwa z przerdzewiałej rury i też to się udało naprawić od razu.

Może dlatego Twoja pali więcej od mojej ? ;) 

 

1 godzinę temu, KotMorderca napisał:

kosztuje 17zł

 

1 godzinę temu, KotMorderca napisał:

Nie jest niestety tanio

:biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Pablito79 napisał:

Kurcze, faktycznie można dostać jobla od siedzenie w domu, jeszcze z myślą, że obie firmy w których mam swój udział idą na dno...:facepalm:

Żonka jeździ do pracy, bo to chyba jedyny otwarty urząd w Mysłowicach.

Ja jedynie wychodzę gdzieś na szybkie zakupy i tyle, szkoda pogody, ale od weekendu ma się popsuć.

Paweł a sprzedajecie pierogi na wynos z dowozem? ewentualnie jak daleko dowozicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Pablito79 napisał:

Kurcze, faktycznie można dostać jobla od siedzenie w domu, jeszcze z myślą, że obie firmy w których mam swój udział idą na dno...:facepalm:

 

Coś tam rząd szykuje dla wsparcia gastronomii, ale nie ma jeszcze szczegółow, a i zapowiedzi jakieś takie mało "pomocne" w praktyce się wydają.

 

Mam nadzieję, że się szybko wyklaruje sytuacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, KotMorderca napisał:

Dobrze, że ja zarabiam klikając w komputer. Nawet z łóżka dzisiaj jeszcze nie wyszedłem. Obecnie moim największym wyzwaniem jest to, żeby przed spaniem położyć laptop blisko łóżka i żeby się obudzić najlepiej koło 9. Ale o 10 też ujdzie. O 11 jak się obudzę tez się nic nie stanie :biglol:

 

 

Ja na szczęście podobnie, ale aż takiego luzu nie mam i od czasu do czasu do biura muszę podjechać, co ogranicza nieco czas spędzany w łóźku;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 minuty temu, MPL napisał:

Coś tam rząd szykuje dla wsparcia gastronomii, ale nie ma jeszcze szczegółow, a i zapowiedzi jakieś takie mało "pomocne" w praktyce się wydają.

Na ile znam pomoc rządu to przedsiębiorcy dostaną 500zł dofinansowania, na które się załapię 79 firm w kraju, a 77 z tego nie skorzysta bo przepisy będą tak zawiłe, że ze strachu przed skarbówką lepiej tego nie robić :biglol:

 

  • Haha 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tomasz_555 napisał:

Aż ciśnie się na usta: robimy spota w pierogarni i wspomagamy "naszego". No i dupa... 

Kurde Tomek to jest bardzo dobry pomysł ! jak tylko knajpy sie otworzą uderzamy do Pawła ! na spota pierogowego aż zamówię ze trzy porcje! chyby rzigać:P

  • Super! 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Cherusek1 napisał:

Paweł a sprzedajecie pierogi na wynos z dowozem? ewentualnie jak daleko dowozicie?

Tak sprzedajemy tylko na wynos i w dostawie, mamy dostawy do 5 km od mariackiej, mniej więcej.

 

4 godziny temu, MPL napisał:

Coś tam rząd szykuje dla wsparcia gastronomii, ale nie ma jeszcze szczegółow, a i zapowiedzi jakieś takie mało "pomocne" w praktyce się wydają.

 

3 godziny temu, KotMorderca napisał:

 

Na ile znam pomoc rządu to przedsiębiorcy dostaną 500zł dofinansowania, na które się załapię 79 firm w kraju, a 77 z tego nie skorzysta bo przepisy będą tak zawiłe, że ze strachu przed skarbówką lepiej tego nie robić :biglol:

 

Niestety, to wszystko raczej za późno się pojawi i na pewno będzie trudno o jakiekolwiek pieniądze, a niestety koszty pracowników i wszystkiego gonią.

 

3 godziny temu, Tomasz_555 napisał:

Aż ciśnie się na usta: robimy spota w pierogarni i wspomagamy "naszego". No i dupa... 

 

17 minut temu, Cherusek1 napisał:

Kurde Tomek to jest bardzo dobry pomysł ! jak tylko knajpy sie otworzą uderzamy do Pawła ! na spota pierogowego aż zamówię ze trzy porcje! chyby rzigać

Dziękuję Wam Bardzo za pozytywne posty, łezka się kreci...

Dzisiaj wystawiłem Pierogarnie na portalu, który zajmuje się takimi ogłoszeniami, może Ktoś znajdzie się chętny, muszę ratować drugą firmę, w którą zainwestowaliśmy w zeszłym miesiącu w maszyny i nowe auto, miało być różowo i wszystko stanęło...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pomoc rządu nie ma co liczyć. Oni oferują kredyty... a kredyt to nic innego jak wyrok w zawieszeniu. Nie mając danych jak długo potrwa stan wyjątkowy, jaka będzie skala i zasięg skutków nie da się określić czy będziemy w stanie spłacić zadłużenie. Rząd chce zmobilizować pracodawców do zatrzymania etatów na 6 miesięcy dając im po 5000zł... co wystarczy może na jedną pensję. A resztę kto zapłaci ? Prezes NBP chwalił się wczoraj, że ma świetną drukarkę do pieniędzy. Kryzys przetrwa ten kto ma kapitał. Reszta będzie walczyć o życie. 

 

1 godzinę temu, Pablito79 napisał:

Dzisiaj wystawiłem Pierogarnie na portalu, który zajmuje się takimi ogłoszeniami, może Ktoś znajdzie się chętny, muszę ratować drugą firmę, w którą zainwestowaliśmy w zeszłym miesiącu w maszyny i nowe auto, miało być różowo i wszystko stanęło...

Paweł, czasami trzeba odciąć kończyny żeby przeżyć. Smutne. :( Grunt, żeby operacja się powiodła. W kryzysie kiepsko się sprzedaje, ale zapewne jest spora grupa ludzi z kapitałem, która czeka na takie "wyprzedaże". 

 

Moja dziewczyna jest kierownikiem żłobka. Dostała tę pracę w listopadzie i w 5 miesięcy wyciągnęła placówkę z grubego minusa na zero. Każdy kolejny miesiąc miał być już na plusie co miało dać jej pierwsze premie. Niestety, wczoraj ona i cały personel musieli złożyć wypowiedzenia. Właściciel ma łeb na karku, nie chce odcinać kończyn (ma kilka placówek i parę innych biznesów) więc wszyscy, którzy chcą za te 2-3 miesiące wrócić do pracy idą na L4 i łapią się na ZUS. Tylko taka metoda pozwoli jemu zachować placówki, a pracownikom daje perspektywę powrotu do pracy w czasie kiedy bezrobocie skoczy jak szalone. W przeciwnym wypadku interes byłby do skasowania. Czas pokaże, jesteśmy dobrej myśli. Sam też nie wiem co mnie czeka w brażny moto. Nastawiam się psychicznie na każdą możliwość. 

Ja jeszcze 2-3 tygodnie temu chciałem kupować Legacy (bo takiego Subaru jeszcze nie miałem :yahoo:), ale było daleko, nie miałem czasu i to mnie uratowało przed zbędnym wydatkiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wróciłem z Norauto i jednak jeszcze się nie dotarliśmy :D 

Poprosiłem żeby ustawić z przodu dwa stopnie negatywu, z tyłu półtora stopnia.

Przy odbiorze auto mechanik mi mówi, że się nie udało z tyłu 1°50' ustawić i dał radę tylko 1°40'..................:facepalm:

Cieszę się, że jednak nie udało mu się do tych 1°50' dociągnąć tyłu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, miniwww napisał:
20 godzin temu, Tomasz_555 napisał:
Niedawno jak robiłem Forka u Dudy to za regulację P+T też płaciłem 200zł emoji4.png Pamiętam czasy, że kosztowało to 100zł. :rolleyes:

Ja zrobiłem ostatnio przód i tył u Dudy, to kosztowało to chyba 230 albo 240...

Pewnie Duda wie ile stopień ma minut kątowych, a ta wiedza kosztuje :biglol:

W Norauto 210,99 kosztuje pełna usługa.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, miniwww napisał:

Ktoś kto zna się na marce powiedział, że jak Subaru w Kato to tylko do Dudy

Podobno tak jest, ja w zeszłym roku byłem u Dudy dwa razy, pierwszy raz zapłaciłem 60 za diagnozę, a później skasował mnie 180 za całość :D.

Edytowane przez Pablito79
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spota można robić przecież, będzie nas (Was bo ja chwilowo poza drogą) poniżej 50 osób, Nie podawać sobie rąk, nie kichać na kielicha, odległość 1m przepisowa i tyle, spot się odbędzie.  ;) 

 

Na granicach znieśli kontrole dziś w nocy dla ciężarówek bo staliśmy paręnaście a nawet kilkadziesiąt godzin w kolejce. Bohatersko nasze władze rozwiązały problem, który sami stworzyli - teraz nie sprawdzają nawet temperatury wjeżdżającym do kraju kierowcom zawodowym ( autokary i osobówki nadal mają kontrole)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechałem z 60km, kierownica krzywo, auto ściąga w lewo więc wróciłem, żeby to poprawili. Zbieżność ustawili, wszyscy z siebie zadowoleni. Patrzę na nowy wydruk, a tam wyszło, że przez ten jeden dzień jeżdżenia kąty pochylenia kół się kompletnie rozjechały. I z tyłu zamiast 1°40' mam 1°36' i 2°03', z przodu podobne historie. No to jesteśmy umówieni na trzecie podejście...

 

 

Trzeba było kupić Tipo z salonu, z Imprezą tylko w kółko problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.03.2020 o 18:26, darecky napisał:

Spota można robić przecież, będzie nas (Was bo ja chwilowo poza drogą) poniżej 50 osób, Nie podawać sobie rąk, nie kichać na kielicha, odległość 1m przepisowa i tyle, spot się odbędzie.  ;) 

Bardzo odpowiedzialne społecznie, spot jest wszak obowiązkiem pierwszej potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, KotMorderca napisał:

I z tyłu zamiast 1°40' mam 1°36' i 2°03', z przodu podobne historie. No to jesteśmy umówieni na trzecie podejście...

Jedź raz, a porządnie do Dudy i będziesz miał z głowy. Duda ustawiał Subaraki jako podwykonawca 4T. 

Z ustawieniem kierownicy idealnie na wprost w Subaru jest ogólnie ciężko. Ja chyba nigdy nie miałem ideolo. 

 

W dniu 20.03.2020 o 18:26, darecky napisał:

Spota można robić przecież, będzie nas (Was bo ja chwilowo poza drogą) poniżej 50 osób, Nie podawać sobie rąk, nie kichać na kielicha, odległość 1m przepisowa i tyle, spot się odbędzie.  ;)

Technicznie pewnie do zrobienia. Dostrzegam z kolei inny problem - wciąż wieczorami jest zimno, a to najlepsza droga do przeziębienia. :) Uzbrajamy się w cierpliwość i za jakiś czas pewnie będzie można się bezpiecznie i komfortowo spotkać. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...