Skocz do zawartości

[Katowice] Śląskie spotkania


Ywone

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Cherusek1 napisał:

Ha! Sprzedał się?

 

52 minuty temu, MPL napisał:

(klient z niedzieli zakupił?)

 

Si, klient z niedzieli wczoraj sfinalizował transakcję. Była konkret rozmowa, sensowne argumenty negocjacyjne i po udzieleniu rabatu samochód ma nowego nabywcę. :)

 

Póki co nic nie kupuję. Muszę uporządkować kwestie finansowe. Nie jeżdżę też zbyt wiele więc kupowanie daily nie ma sensu. Wracam do użytkowania STi na codzień.

A jak będzie wolny grosz to rozważam zakup starego GC N/A za 2-3 tys. zł celem nauki. Teoria teorią, ale póki się czegoś samemu nie zrobi to ciężko jest mówić o doświadczeniu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.01.2020 o 15:31, Tomasz_555 napisał:

 

 

Si, klient z niedzieli wczoraj sfinalizował transakcję. Była konkret rozmowa, sensowne argumenty negocjacyjne i po udzieleniu rabatu samochód ma nowego nabywcę. :)

 

Póki co nic nie kupuję. Muszę uporządkować kwestie finansowe. Nie jeżdżę też zbyt wiele więc kupowanie daily nie ma sensu. Wracam do użytkowania STi na codzień.

A jak będzie wolny grosz to rozważam zakup starego GC N/A za 2-3 tys. zł celem nauki. Teoria teorią, ale póki się czegoś samemu nie zrobi to ciężko jest mówić o doświadczeniu. :)

Tomek to ja się zgłaszam jako pomocnik student:facepalm:ale taki wiesz ,co to na niego wiecznie trzeba uważać bo a to bankę z olejem wywali, śrubokręt gdzieś położy i zgubi, oprze się o otwarte drzw i rozdupcy , może się czegoś nauczę wreszcie porzytecznego życiowo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cherusek1 napisał:

Tomek to ja się zgłaszam jako pomocnik student:facepalm:ale taki wiesz ,co to na niego wiecznie trzeba uważać bo a to bankę z olejem wywali, śrubokręt gdzieś położy i zgubi, oprze się o otwarte drzw i rozdupcy , może się czegoś nauczę wreszcie porzytecznego życiowo:)

78627284_753818888431133_3090081398690676736_n.jpg.54f1eda04514a63f5ef058290ee2b180.jpg

  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KotMorderca rozwaliłeś mnie postem :D

 

A propos @Tomasz_555, jak będziesz rozbierał na części pierwsze, to też chętnie przyjadę.

Spoko kupie czteropaka i zicne sobie gdzieś w koncie, żeby nie przeszkadzać :D. Może uda się jakiś tuning wdrożyć i wyjedzie rakieta.

PS.

Panowie jest coraz gorzej, strasznie rzeczy się dzieją, mam chrapkę na Boxer Diesel... :facepalm: bije się z myślami... HELP :rolleyes:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pablito79 napisał:

@KotMorderca rozwaliłeś mnie postem :D

 

A propos @Tomasz_555, jak będziesz rozbierał na części pierwsze, to też chętnie przyjadę.

Spoko kupie czteropaka i zicne sobie gdzieś w koncie, żeby nie przeszkadzać :D. Może uda się jakiś tuning wdrożyć i wyjedzie rakieta.

PS.

Panowie jest coraz gorzej, strasznie rzeczy się dzieją, mam chrapkę na Boxer Diesel... :facepalm: bije się z myślami... HELP :rolleyes:

 

O! Czteropaka już mam :D Pablito do odważnych świat należy ,ja też to kiedys rozważałem z uwagi na rewelacyjne ceny ,ale wiadomo z powietrza te ceny się nie biorą , na forum naszym dużo wątków ,jest co czytać , jesli to świadomy wybór i wiesz co ryzykujesz to inna sprawa , jezdzi to to nawet fajnie , w wątku o odsetku diesli subaru które padły wychodziło mi takie 50:50 , problem w tym że u Paulusa raczej nic nie naprawisz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pablito79 napisał:

Spoko kupie czteropaka i zicne sobie gdzieś w koncie, żeby nie przeszkadzać :D

 

Też bym się przyłączył, ale zająłeś mi funkcję dostarczyciela czteropaków, a w żadnej innej się za bardzo nie przydam:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, suberet napisał:

Daj się myślom pobić teraz, bo inaczej boxer diesel pobije cię później.

Może nie będzie aż tak źle :rolleyes:

10 godzin temu, Cherusek1 napisał:

w wątku o odsetku diesli subaru które padły wychodziło mi takie 50:50

Wątki czytam i staram się wyciągnąć wnioski, generalnie wszystkie które padły na Forum, to te wyprodukowane do 2010 jeden chyba z 2011, reszta jeździ i ma się dobrze, przynajmniej na razie.

Ryzyko oczywiście jest, trochę większe niż w benzyniaku, chociaż z 2.5 benzyną też nie jest do końca różowo.

8 godzin temu, MPL napisał:

Też bym się przyłączył, ale zająłeś mi funkcję dostarczyciela czteropaków, a w żadnej innej się za bardzo nie przydam

Musimy w takim razie, wymyślić dla Ciebie, jakąś dodatkową ważną funkcję :biglol:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.01.2020 o 15:31, Tomasz_555 napisał:

 

 

Si, klient z niedzieli wczoraj sfinalizował transakcję. Była konkret rozmowa, sensowne argumenty negocjacyjne i po udzieleniu rabatu samochód ma nowego nabywcę. :)

 

Póki co nic nie kupuję. Muszę uporządkować kwestie finansowe. Nie jeżdżę też zbyt wiele więc kupowanie daily nie ma sensu. Wracam do użytkowania STi na codzień.

A jak będzie wolny grosz to rozważam zakup starego GC N/A za 2-3 tys. zł celem nauki. Teoria teorią, ale póki się czegoś samemu nie zrobi to ciężko jest mówić o doświadczeniu. :)

z ciekawości: co za nauka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cherusek1, @Pablito79, @MPL - tak czytam Wasze oferty pomocy, szczególnie te dotyczące alkoholu i jakoś przychodzi mi na myśl poniższy obrazek :biglol:

 

praca.jpg.e3b1a5c3c8ce9ce8793d79dc71f36726.jpg

 

Nie mniej ja zawsze zapraszam do mojego wspaniałego wentylowanego garażu. Sukcesywnie przybywa narzędzi i wyposażenia. 

 

12 godzin temu, hemi112 napisał:

z ciekawości: co za nauka?

Mechanika pojazdowa :) Subaru - sam naprawiam. ;) 

  • Haha 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tomasz_555 napisał:

@Cherusek1, @Pablito79, @MPL - tak czytam Wasze oferty pomocy, szczególnie te dotyczące alkoholu i jakoś przychodzi mi na myśl poniższy obrazek :biglol:

 

praca.jpg.e3b1a5c3c8ce9ce8793d79dc71f36726.jpg

 

Nie mniej ja zawsze zapraszam do mojego wspaniałego wentylowanego garażu. Sukcesywnie przybywa narzędzi i wyposażenia. 

 

Mechanika pojazdowa :) Subaru - sam naprawiam. ;) 

To i może ja jako audytor się przydam ;) łopatę do opierania się posiadam własną ;) 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, moominko napisał:

To i może ja jako audytor się przydam ;) łopatę do opierania się posiadam własną ;) 

w sumie też mogę się przyłączyć do nauki ;)

rabaty na części mam to coś tam można wykombinować :D

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.01.2020 o 20:45, Pablito79 napisał:

Panowie jest coraz gorzej, strasznie rzeczy się dzieją, mam chrapkę na Boxer Diesel... :facepalm: bije się z myślami... HELP

Też teraz chciałem kupić Outbacka MY14 w dieslu, ale nim zdążyłem zadzwonić do sprzedającego to auto już poszło w świat. Zrobiłem solidny research na temat SBD i tak naprawdę jak kupuje się auto wyprodukowane po 2013r. albo już z wymienionym silnikiem to nie ma się czego obawiać :) Wszystkie usterki jakie występują w SBD po modernizacji są takie same jak w nowoczesnych dieslach innych marek :) No może DPFy częściej padają. Też nie widziałem żadnego padniętego SBD z CVT, ale znowu słyszałem nie najlepsze opinie o tej skrzyni.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, KotMorderca napisał:

Bierz STI. Koszty podobne, a frajdy jakby więcej :D 

Coś w tym jest :P:biglol:.

5 godzin temu, Tomasz_555 napisał:

A jaki jest cel zakupu Diesla ? Niska cena zakupu ? Dynamika ? Oszczędność na paliwie ? 

Czasami mam jakieś dziwne pomysły, które się niekiedy totalnie nie sprawdzają i to chyba jeden z nich:D

 

1 godzinę temu, mackos87 napisał:

Też teraz chciałem kupić Outbacka MY14 w dieslu, ale nim zdążyłem zadzwonić do sprzedającego to auto już poszło w świat. Zrobiłem solidny research na temat SBD i tak naprawdę jak kupuje się auto wyprodukowane po 2013r. albo już z wymienionym silnikiem to nie ma się czego obawiać :) Wszystkie usterki jakie występują w SBD po modernizacji są takie same jak w nowoczesnych dieslach innych marek :) No może DPFy częściej padają. Też nie widziałem żadnego padniętego SBD z CVT, ale znowu słyszałem nie najlepsze opinie o tej skrzyni.

No chociaż jedna pozytywna wypowiedź...:thumbup:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pablito79 napisał:

Czasami mam jakieś dziwne pomysły, które się niekiedy totalnie nie sprawdzają i to chyba jeden z nich:D

Wciąż nie odpowiedziałeś na moje pytanie. :) Ja nigdzie nie napisałem, że pomysł jest kiepski. Pomysł jest jaki jest, a żeby poddać go jakiejkolwiek ocenie to należy zrobić analizę celu jaki ma zostać osiągnięty. Nie jestem biegły w boxer diesel, ale utkwiło mi w głowie dokładnie to co napisał @mackos87. Weźmy pod uwagę, że na forum wiele problemów jest wyolbrzymianych, a w tym samym czasie na drogach cała masa tych samochodów po prostu jeździ. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Boxer diesel to jest niestety loteria. Ta loteria niestety jest niezależna od rocznika. Prawda jest taka, że od 2011 (tak mówią, że była zmiana silnika) nie ma już problemów z silnikiem, ponieważ wówczas nastąpiła zmiana silnika. niestety prawda jest połowiczna, zamian nastąpiła - fakt ale dotyczyła dostosowania silnika do normy EURO 5 i nie wprowadziła żadnych istotnych zmian w mechanice silnika. Jedyna sensowna zmiana to poprawa oprogramowania sterującego, co spowodowało zmniejszenie przyrostu momentu obrotowego i dzięki temu silnik ma trochę większe szanse na przeżycie. Nie zmienia to faktu, że bardzo wielu klientów dzwoni "co mają zrobić, bo silnik nagle zgasł", mowa oczywiście o 2.0D.

Także Pablito79, do odważnych świat należy. Trzeba też oddać, że są samochody które pokonały przebiegi nawet 250 - 300 tyś km bez wymiany silnika. Jednego takiego klienta mamy ...

W dniu 31.01.2020 o 22:08, Cherusek1 napisał:

problem w tym że u Paulusa raczej nic nie naprawisz ...

A to dość ciekawe stwierdzenie, skąd taki wniosek?. SBD naprawiamy bardzo dużo i to w szerokim zakresie, łącznie z wymianą silnika. May sprzęt, żeby naprawiać i ten silnik oraz wszystko co z nim związane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Paulus napisał:

Z Boxer diesel to jest niestety loteria. Ta loteria niestety jest niezależna od rocznika. Prawda jest taka, że od 2011 (tak mówią, że była zmiana silnika) nie ma już problemów z silnikiem, ponieważ wówczas nastąpiła zmiana silnika. niestety prawda jest połowiczna, zamian nastąpiła - fakt ale dotyczyła dostosowania silnika do normy EURO 5 i nie wprowadziła żadnych istotnych zmian w mechanice silnika. Jedyna sensowna zmiana to poprawa oprogramowania sterującego, co spowodowało zmniejszenie przyrostu momentu obrotowego i dzięki temu silnik ma trochę większe szanse na przeżycie. Nie zmienia to faktu, że bardzo wielu klientów dzwoni "co mają zrobić, bo silnik nagle zgasł", mowa oczywiście o 2.0D.

Także Pablito79, do odważnych świat należy. Trzeba też oddać, że są samochody które pokonały przebiegi nawet 250 - 300 tyś km bez wymiany silnika. Jednego takiego klienta mamy ...

A to dość ciekawe stwierdzenie, skąd taki wniosek?. SBD naprawiamy bardzo dużo i to w szerokim zakresie, łącznie z wymianą silnika. May sprzęt, żeby naprawiać i ten silnik oraz wszystko co z nim związane.

Sorki Paweł , ubzdurałem sobie ,że nie naprawiacie diesli , przepraszam za dezinformację :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomasz_555 napisał:

Wciąż nie odpowiedziałeś na moje pytanie. :) Ja nigdzie nie napisałem, że pomysł jest kiepski.

Sam do końca nie wiem, chyba stąd taki pomysł, bo faktycznie przez to że wszyscy na około mówią i piszą że diesel w Subaru się psuje, to można kupić młody rocznik w fajnej cenie. I niekoniecznie będzie to auto do remontu, a może długo posłużyć bezawaryjnie (oczywiście nie ma reguły). Ale jak sam zauważyłeś dużo aut jeździ i ma się dobrze.

Pewnie że na rynku jest mnóstwo aut z dieslem innych marek, które nie stwarzają praktycznie żadnych problemów. Ale miłość do marki spowodowała, że zaczynam chyba szukać jakiejś alternatywy na zmianę naszego już lekko leciwego Hawka.

Nie spodziewałem się, że mój post wywoła takie poruszenie i gorącą dyskusję :D.

Tak czy siak i tak pewnie zostanę przy benzynie :biglol:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Tomasz_555 napisał:

Nie mniej ja zawsze zapraszam do mojego wspaniałego wentylowanego garażu. Sukcesywnie przybywa narzędzi i wyposażenia. 

 

Przy takiej liczbie deklarowanych pomocników na różnych ważnych stanowiskach i biorąc pod uwagę rodzaj proponowanego zaopatrzenia będziesz musiał uzupełnić wyposażenie o duża sofę i lodówkę:D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...