Jump to content
Ywone

[Katowice] Śląskie spotkania

Recommended Posts

no pany, dzięki za spotkanie, jednak magia świat w tym roku zadziałała ;) wspaniale widzieć jak plejady trzymają nas razem

wszystkiego subarowego w 2020 życzy Aga,Ola i Matiz

EDIT: ŚWIĘTUJEMY PRZY OKAZJI 555 STRONĘ TEMATU!
:clinking-glasses::drunk:

Edited by Matiz

wesolych subarowe zwariowane wariaty! w ddodatku na 555 stronie ;)

Edited by elias

Ja również dziękuję, że i w tym roku frekwencja dopisała. Super było zobaczyć dawno niewidziane mordki. :) No i w końcu nie było wtopy ze statywem ! 

IMG_5942.thumb.jpg.ec6f6ec076e8b6888c0dc8faffd63404.jpg

• Like 6

Dzięki Panowie i do następnego!

20191224_114136.jpg

20191224_114140.jpg

20191224_114424.jpg

20191224_144451.jpg

Edited by niebieskiultras
  • Like 2
  • Upvote 2

Również dziękuję i wesołych życzę raz jeszcze:D

Dzięki Panowie,

Byłem pierwszy raz i na pewno nie ostatni.

Pzdr:clinking-glasses:

• Upvote 1

No chwila przerwy, przed wyjściem na Wigilię.

Jeszcze raz Zdrowych, pogodnych Świąt i do Siego Roku :clinking-glasses::drinks:.

Paweł dzięki za przejażdżkę :D.

Pozdrawiam.

Pięknie ,chopy pięknie! Tyle Subarynek na Muchowcu i to w świetle dziennym:Dwesołego po śwoętach i upojnego sylwka !

Kto jeździ blobem popsutym(kierola nie po tej stronie) i stawia na chorzowie batorym auto kolo koscioła?

6 godzin temu, Igor28 napisał:

Kto jeździ blobem popsutym(kierola nie po tej stronie) i stawia na chorzowie batorym auto kolo koscioła?

on nie jest popsuty! To ja

W dniu 3.12.2019 o 21:58, carfit napisał:

@Tomasz_555cóż , jak to zwykle bywa , często co tanie to drogie , ale rzeczywiście , bandaży należy omijać szerokim łukiem , są owszem produkty z półki że przewyższają wartość dobrze zrobionego STI , ale to nie F1 ;) . Super że jest ok :idea:

Własnie borykam się z problemem owijania, tyle że downpipe, a nie kolektora. Mam problem z tym, że downpipe idzie tak blisko osłony przegubu, że już mi ją raz przetopił na torze. Nowa ma przejechane, z 1-2 tys km i też się zaczyna się topić. Jest na tyle mało miejsca, że może być problem z założeniem jakiejkolwiek osłonki. Ktoś może przerabiał podobny temat? @carfit może u Was się ktoś pojawił z podobnym problemem? Wydech 2.5 cala H&S, downpipe ze sportowym katem. Z góry dzięki za pomoc i wszystkiego dobrego na nowy rok :)

36 minut temu, FilipeK napisał:

Nowa ma przejechane, z 1-2 tys km i też się zaczyna się topić. Jest na tyle mało miejsca, że może być problem z założeniem jakiejkolwiek osłonki. Ktoś może przerabiał podobny temat?

A na oko jaka jest odległość ? Jeżeli masz tam z 2cm luzu to Nimbus powinien temat załatwić. To naprawdę fajnie izoluje ciepło. 

Dzisiejsza moja wycieczka do żywca :P

photo_2020-01-05_18-33-531.thumb.jpg.7b4b98bea8100a96a16da495b92e0287.jpg

photo_2020-01-05_18-34-41.thumb.jpg.17acbd65cc52369be586c919ddea3aa4.jpg

• Like 6
  • Upvote 3

16 godzin temu, Alkanick napisał:

Dzisiejsza moja wycieczka do żywca :P

1482....., Strumień (koło Cieszyna) uzyskał w tym roku prawa miejskie.  Z taką rejestracją może będziesz miał tam zniżkę na mandaty? :P

• Haha 1

Haha coś mi się wydaje że jak ktoś widzi niespełna 30-to latka w takim aucie, nie będzie miał litości... :D

19 godzin temu, Alkanick napisał:

Dzisiejsza moja wycieczka do żywca

No mega, ale dlaczego tak samemu i bez zapowiedzi... :P:rolleyes:.

Chętnie bym się podłączył, a tak to siedzę przed telewizorem i nic ciekawego, bez sensu :facepalm:

A już tłumaczę dlaczego. Ponieważ to była spontaniczna wycieczka wymyślona dwa dni wcześniej z bratem i znajomymi, pięć osób na pokładzie.

Mijałem wiele Subaru, głównie Forestery. Trzy imprezy GD się trafiły nawet z czego tylko jedna migała i pozdrowiał jej kierownik a reszta mnie olała jak ja pozdrawiałem :/

Moja kobita wynalazła niezawodny sposób na pozdrowienia. Przez tydzień jeździła na długich :facepalm:

Zebrała więcej pozdrowień niż ja przez całe życie. Nawet radiowóz mrugał. :D 

• Haha 6

1 godzinę temu, Tomasz_555 napisał:

Moja kobita wynalazła niezawodny sposób na pozdrowienia. Przez tydzień jeździła na długich :facepalm:

Popłakałem się z Olgą ze śmiechu :thumbup:.

• Upvote 1

3 godziny temu, Tomasz_555 napisał:

Tomek! Do "Pozdrawiamy się " z tym! To będzie rewolucja!!!  :yahoo:

W dniu 2.01.2020 o 13:30, Tomasz_555 napisał:

A na oko jaka jest odległość ? Jeżeli masz tam z 2cm luzu to Nimbus powinien temat załatwić. To naprawdę fajnie izoluje ciepło. 

no bylo tak moze na styk te 2 cm, ale problem dzis rozwiązany. Wydech lekko przespawany i przesuniety w strone koła, plus założona osłona :)

• Upvote 1

Witajcie Chopy , robiłem ostatnio wydech w moim kłębku , bo zgniata była środkowa część , na Ligocie ul Kepowa , polecili mi ich u naszego Paulusa , fajnie zrobili szybko, i nie drogo a do tego właściciel jest zegarmistrzem z zawodu :) a to i moja pasja wiec było o czym rozmawiać , w razie czego ja również polecam ! 

Z innej beczki to miałem okazję jechać wczoraj starszym Renault Clio chyba z 2004r diesel 1.5dci słuchajcie! Jechałem normalnie , bez szaleństw trasa w rejonach Bielska ,Szczyrku i powrót do domu czyli większość spokojne trasy ale i górki sie trafiły , komputer po powrocie pokazywał spalanie na trasie 3,6 litra:krecka_dostal:jest to możliwe? Słyszałem ,ze te silniki potrafią być oszczędne ale no bez przesady! 

3 godziny temu, Cherusek1 napisał:

Witajcie Chopy , robiłem ostatnio wydech w moim kłębku , bo zgniata była środkowa część , na Ligocie ul Kepowa , polecili mi ich u naszego Paulusa , fajnie zrobili szybko, i nie drogo a do tego właściciel jest zegarmistrzem z zawodu :) a to i moja pasja wiec było o czym rozmawiać , w razie czego ja również polecam ! 

Z innej beczki to miałem okazję jechać wczoraj starszym Renault Clio chyba z 2004r diesel 1.5dci słuchajcie! Jechałem normalnie , bez szaleństw trasa w rejonach Bielska ,Szczyrku i powrót do domu czyli większość spokojne trasy ale i górki sie trafiły , komputer po powrocie pokazywał spalanie na trasie 3,6 litra:krecka_dostal:jest to możliwe? Słyszałem ,ze te silniki potrafią być oszczędne ale no bez przesady! 

Sam nie miałem okazji sprawdzać, ale mój teść miał taki silnik w Megance i twierdził, że na trasie poniżej 5 litrów bez problemu schodzi. Więc w Clio powinno się dać jeszzce trochę urwać, zwłaszcza w sprzyjających warunkach:)

W małym i lekkim samochodzie jak Clio myślę, że te 4 litry to jest wynik realny. Bo należy mieć na uwadze, że jednak komputery pokładowe trochę przekłamują w dół. 

Swego czasu jeździłem tydzień Punto 1.3 multijet i tam komputer pokazał mi w trasie przy utrzymanych 75km/h spalanie chwilowe rzędu 2,9l. Nigdzie bym tak nie dojechał, ale to pokazuje, że dobry diesel, małe autko, spokojna jazda i wynik może być naprawdę imponujący. :) 

W dniu 16.01.2020 o 09:45, Cherusek1 napisał:

(...)

Mialem dokladnie taki model Clio: 2004 1,5 dCi w wersji z 80 KM/4.000 i 185 Nm/2.000-2.400rpm, w najwyzszej specyfikacji wyposazenia Extreme; szerokie opony, wieksze spojlery i pseudo kubelkowe fotele + klima automatyczna i kilka bajerow. 

Po pierwsze - najdokladniejszy komputer pokladowy jaki mialem w samochodzie - odchylka max.  0,1 - 0,2 l/100km. 

Po drugie - bardzo przydatne wskazania - bylo ich 8: spalanie chwilowe, spalanie srednie od uruchomienia / od tankowania, ilosc litrow spalonych od uruchomienia / od tankowania, dystans do tankowania, srednia predkosc od tankowania i jeszcze cos, tylko zapomnialem.

Komputer mial tak minimalne przeklamania, ze mozna bylo totalnie na nim polegac, np. bak 45 litrow, ON spalone 41,7 l, przy tankowaniu do baku weszlo np. 42,1 l. 

Po trzecie - krotkie przelozenia dawaly frajde przy rozpedzaniu tego samochodu: wyprzedzanie na 3,4,5 biegu dzieki sporemu momentowi obrotowemu i 1000 kg masy samochodu wprawialo w oslupienie kierowcow wiekszych samochodow. 

Po czwarte - silnik mial przyspiesznie 0-100 w 12 sek., ale byl bardzo dynamiczny w przedziale 1.700-3.500 rpm, w warunkach drogowych oznaczalo to bardzo sprawne napedzanie od 50-130 kmh - wlasnie ze wzgledu na krotkie przelozenia 3,4,5 biegu, co dawalo frajde z jazdy.

Po piate - spalanie bylo rzeczywiscie tak, jak obiecywal to komputer pokladowy. Srednie wyniki z tankowania na dystansie prawie 80.000 km mialem w przedziale 4,5-4,8 l/100km. 

Trasy jechane spokojnie bez problemu miescily sie w granicach 3,9-4,4, przy czym najnizszy uzyskany przeze mnie wynik to bylo 3,4 litra na trasie Katowice-Mikolow-Rybnik. Najdluzszy przebieg na baku do rezerwy: 1120 km, zatankowane 43,2l., co daje spalanie 3,85 l/100 km z tankowania. 

Problematyczne bylo natomiast podrozowanie autostrada - slabe wyciszenie, krotkie przelozenia i brak szostego biegu i przy 130 kmh bylo juz 3.100 rpm. Przy 160 bylo juz 3.800. Predkosc maksymalna jaka udalo mi sie uzyskac to licznikowe 175 kmh - oczywiscie na niemieckiej autostradzie.

Wersja 65 KM byla oszczedniejsza, wersja 100 KM miala turbine o zmiennej geometrii oraz intercooler i napedzala takze wieksze modele: Megane oraz Scenic; ten silnik jest niezly. Moj ojciec mial Megane 2004 (zostal skradziony) i teraz Scenica 2004 1,5 dCi 100 KM. Fajnie sie tym jezdzi. 

Na drogach miejskich i pozamiejskich Clio to byla rakieta, nie to co dzisiejsze ociezale i jedynie subiektywnie dynamiczne samochody ;)

Edited by Christoph