Skocz do zawartości

[Katowice] Śląskie spotkania


Ywone

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, Pablito79 napisał:

No właśnie z każdym dniem zaczęła chodzić coraz wolniej. Aż w końcu stanęła. Miałem kiedyś taki sam problem w seicento i trzeba było wymienić silniczek.

Silniczki tylnych wycieraczek w Subaru to bardzo twarde bestie. Kiedyś w podobnej sytuacji w moim Seicento tylko dymek poszedł z niego. W Subaru, choć byłem pewien, że się zjarał do reszty (bo żona, mimo ostrzeżeń, żeby go nie włączać, zrobiła to kilka razy), to po rozebraniu, wyczyszczeniu i nasmarowaniu hula dalej od kilku lat.

Tak że nie zniechęcaj się. Myślę, że nic mu nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

suberet dzięki za podpowiedź, ale najgorsze jest w tym wszystkim to, że pogoda mnie odstrasza przy dłubaniu w aucie, chyba będzie musiało to poczekać troszkę...

znowu na wiosnę zrobię wszystko hurtem :D. (chociaż strasznie mnie to irytuje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Pablito79 napisał:

suberet dzięki za podpowiedź, ale najgorsze jest w tym wszystkim to, że pogoda mnie odstrasza przy dłubaniu w aucie, chyba będzie musiało to poczekać troszkę...

znowu na wiosnę zrobię wszystko hurtem :D. (chociaż strasznie mnie to irytuje)

Ma być jeszcze kilka ciepłych dni w grudniu, więc może zdążysz. Ja też na nie czekam z różnymi robótkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam kiedyś siedziałem w garażu przy -15 i w sumie jest ciężko się przekonać i ruszyć tyłek , ale dało radę :D ja za trzy tygodnie wymieniam uszczelkę pod prawą pokrywą zaworów i chcę zmienić blaszane osłony termiczne wydechu i turbo na bandaże i kocyk. Tylko pierw musi się ten kocyk pojawić na magazynie.. Kto to tak wykupuje?..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to historia specjalnie spektakularna i zawiła. Wydałem kilkaset złotych na owinięcie kolektorów bandażem. Bandaż z górnej półki. 

Niecałe 2 lata i w zasadzie nadawał się do wymiany bo się pruł i odwijał. Nie mówiąc o tym, że gwóźdź do trumny wbił serwis, który przy wymianie oleju kapnął na bandaż. Dymiło się 2 tygodnie i nie szło wyeliminować smrodu. Ostatecznie za niewiele większą kwotę założyłem nimbusy u Carfita i mam spokój. 

Może sytuacja byłaby inna gdyby kolektor miał inny (mniej zawiły) kształt. Ale nie zamierzam tego sprawdzać. :) 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tomasz_555 napisał:

Nie jest to historia specjalnie spektakularna i zawiła. Wydałem kilkaset złotych na owinięcie kolektorów bandażem. Bandaż z górnej półki. 

Niecałe 2 lata i w zasadzie nadawał się do wymiany bo się pruł i odwijał. Nie mówiąc o tym, że gwóźdź do trumny wbił serwis, który przy wymianie oleju kapnął na bandaż. Dymiło się 2 tygodnie i nie szło wyeliminować smrodu. Ostatecznie za niewiele większą kwotę założyłem nimbusy u Carfita i mam spokój. 

Może sytuacja byłaby inna gdyby kolektor miał inny (mniej zawiły) kształt. Ale nie zamierzam tego sprawdzać. :) 

@Tomasz_555cóż , jak to zwykle bywa , często co tanie to drogie , ale rzeczywiście , bandaży należy omijać szerokim łukiem , są owszem produkty z półki że przewyższają wartość dobrze zrobionego STI , ale to nie F1 ;) . Super że jest ok :idea:

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm Fmic twierdzi że te koce i bandaże co teraz mają są wielokrotnego użytku (a przynajmniej same bandaże). Podobno to już nie jest to co kiedyś jak się owinęło i wygrzało to już przepadło, bo włókno szklane się utwardzało czy coś i jak odwiniesz to śmietnik. Ale nie powiem Tomasz_555 dałeś mi do myślenia.

Myślę że spróbuję, najwyżej dam im zarobić, jak Polski producent to nie będzie tak boleć :D A te blachy które są seryjnie jak tak na nie patrze to mi się wydaje że to taki trochę pół środek a przynajmniej na samym turbo.

A po za tym z czasem (chodź u mnie jest w dobrym stanie) i tak przegnije to i poodpada.

Edytowane przez Alkanick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, carfit napisał:

Super że jest ok 

Jest do tego stopnia ok, że całkiem niedawno namówiłem @KotMorderca na zakup tego rozwiązania u Ciebie :) 

 

Polecam bo jest bezpieczniej i trwałość jest moim zdaniem na lata. Nie widzę żadnych oznak "próchnicy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.12.2019 o 20:40, Tomasz_555 napisał:

Wydałem kilkaset złotych na owinięcie kolektorów bandażem. Bandaż z górnej półki. 

 


hm
Dlatego lepiej samemu bandażem z dolnej półki :ph34r:

A ceramika? To też ponoć odłazi, szukałem jednego wieczoru w necie zanim kupiłem bandaż i wniosek: nikt w PL nie potrafi zrobić trwalej ceramiki :huh:

Is dys statement trułe?

AY0F1372.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, KotMorderca napisał:

No to bierz Martynkę, i tak była już na większej ilości spotów niż niektórzy posiadacze Subaru, którzy wpadają :p

To fakt :D, niestety jest po chorobie. A raczej nie ma szans, żebym ją przekonał, że stanie przez godzinę na zimnie i gadanie o autach jest fajne...:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...