Jump to content

[Katowice] Śląskie spotkania

Recommended Posts

15 godzin temu, Cherusek1 napisał:

Songo chyba dopiero wigilijny ,niestety tym razem beze mnie :huh:bardzo żałuję ale nie będzie mnie w domu na święta , mimo wszystko chciałbym się jakoś z Wami przed świetami zobaczyć może nie ze wszystkimi a jak nie to będę pisał do Was przez forum jak będziecie tam stać na Muchowcu  :P

Kurdele, szkoda :( Ale to może faktycznie zrobimy mini spota jeszcze początkiem grudnia ? :) 

Mój udział w grudniowych spotach raczej Foresterem. Niestety leje mi się woda, prawdopodobnie z pompy wody i do tego skończyły żywot łożyska w przednich kołach. Nie mam ani hajsu ani czasu teraz tego ogarniać. 

• Like 1
  • Replies 14.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Tak jest Tomasz pięknie to podsumowałeś , subaru to auto dla prawdziwych facetów ( podnoszenia sobie ego nigdy nie za wiele)pozwólcie ,że  pofilozofuje trochę. W dzisiejszych czasach kiedy mamy kryzys

A ja się pytam jak trzeba jeździć, żeby N/A paliło 12. :p    Kilka fotek z wyjazdu w Bieszczady:  

Dzisiejsza moja wycieczka do żywca  

Posted Images

12 minut temu, Tomasz_555 napisał:

Kurdele, szkoda :( Ale to może faktycznie zrobimy mini spota jeszcze początkiem grudnia ? :) 

Mój udział w grudniowych spotach raczej Foresterem. Niestety leje mi się woda, prawdopodobnie z pompy wody i do tego skończyły żywot łożyska w przednich kołach. Nie mam ani hajsu ani czasu teraz tego ogarniać. 

Tomek było by super! Nawet tak jak kiedyś w maku na kawkę na dłuższą chwilkę :Ptez nas za wielu nie było , ja się piszę jak by co i postaram dostosowac do terminu a jak się nie uda to Tomek wpadnę z kawą w termosie zobaczyć garaż :D

15 minut temu, Cherusek1 napisał:

Tomek było by super! Nawet tak jak kiedyś w maku na kawkę na dłuższą chwilkę :Ptez nas za wielu nie było , ja się piszę jak by co i postaram dostosowac do terminu a jak się nie uda to Tomek wpadnę z kawą w termosie zobaczyć garaż :D

Do garażu zawsze zapraszam :) Nawet mogę przynieść ekspres i zrobić kawę w garażu :biglol:

Może pierwszy tydzień grudnia ? Np.: 5 grudnia ? :) 

Godzinę temu, Tomasz_555 napisał:

Do garażu zawsze zapraszam :) Nawet mogę przynieść ekspres i zrobić kawę w garażu :biglol:

Może pierwszy tydzień grudnia ? Np.: 5 grudnia ? :) 

Pasuje Tomek :thumbup:to miejsce jeszcze ustalimy w zależności od frekwencji ,z resztą z Wami to gdziekolwiek będzie extra! 

Ja dam znać czy będę jak będzie bliżej terminu.

Zaczął nam się sajgon i w Pierogarni i w Icie. Totalny armagedon.

No nikt nie odsłuchał radyjka...:(

5 godzin temu, Alkanick napisał:

Jak 5-tego to będę miał na 12:00 :/ 21:00 w domu..

Jak jest słaby spot to się kończy o 21 i wtedy nie masz czego żałować, jak jest dobry to trwa do północy i wtedy na pewno zdążysz.

Jesteś w tej dobrej sytuacji, że na pewno nie załapiesz się na słaby spot :biglol:

Mi pasuje ten termin :) 

19 minut temu, Pablito79 napisał:

Ja słuchałem i to co tam słyszę stoi w sprzeczności z moimi poglądami na używanie Subaru. Marnuję absolutnie wszystko i uskuteczniam olbrzymi przemiał części :D 

1 godzinę temu, Pablito79 napisał:

Ja odsłuchałem. Zawsze podobało mi się japońskie podejście do samochodów, produkcji, ale też ogólnie do odpowiedzialności i życia. :) 

Godzinę temu, KotMorderca napisał:

Jesteś w tej dobrej sytuacji, że na pewno nie załapiesz się na słaby spot :biglol:

Z definicji takie coś nie występuje jak słaby spot :biglol:

Godzinę temu, KotMorderca napisał:

Marnuję absolutnie wszystko i uskuteczniam olbrzymi przemiał części :D 

Mylisz się, dzięki Tobie na półkach w magazynie w JP nie będą zalegały części, a zatem nie będzie konieczny ich recykling na poziomie fabryki. :D Fabryka zaoszczędzi forsę i będzie rabat na nowe elektryczne STi :D 

• Haha 1
2 godziny temu, Pablito79 napisał:

Też odsłuchałem:D. Naprawdę robi wrażenie ich dbałość o szczegóły najmniejsze w każdym aspekcie działalności...

Dobra, to robimy liste:

Spotkanie 05-12-2019, 20:00, parking 3 Stawy (za salonem Subaru):

1. Tomasz_555

2. Cherusek1

3. Songo_86

4. MPL

5. KotMorderca

6. Pablito79 (do potwierdzenia)

5 godzin temu, Tomasz_555 napisał:

Dobra, to robimy liste:

1. Tomasz_555

2. Cherusek1

3. Songo_86

4. MPL

5. KotMorderca

7. Igor28 (do potwierdzenia)

• Like 1
21 godzin temu, KotMorderca napisał:

Ja słuchałem i to co tam słyszę stoi w sprzeczności z moimi poglądami na używanie Subaru. Marnuję absolutnie wszystko i uskuteczniam olbrzymi przemiał części :D 

Żeby się zaraz nie okazało, że Twoje auto jest odpowiedzialne za globalne ocieplenie :P:blink::D

Zrobiłem dzisiaj oględziny silnika z użyciem lusterka do makijażu i lampki. Jedyne wyraźne ślady wycieku wody są na wew. stronie osłony pod silnikiem. Była tam mała kałuża, z której też kapnęło na podłogę. Natomiast nigdzie nie widzę ewidentnego mokrego śladu wycieku. Obstawiałem pompę wody, ale ta nie wygląda jakby się z niej lało. No chyba, że wyschło. Może być tez opcja lajtowa, że któryś wąż cieknie - ale ja wolę zakładać tę droższą opcję :p Dalej idąc chłodnica - w sumie i tak zamierzałem kiedyś zmienić na Mishimoto. Oby tylko nie pęknięta głowica, ale to chyba mało prawdopodobne w silniku, który prawie w ogóle nie jeździ. 

Muszę jeszcze zrobić test na pracującym silniku, ale to musi poczekać na porę dnia bardziej adekwatną do 103dB :p 

• Like 2

1. Tomasz_555

2. Cherusek1

3. Songo_86

4. MPL

5. KotMorderca

7. Igor28 (do potwierdzenia)

8. Mateusz (dopisuję za kumpla który jeszcze nie ma tu konta - darecky)

9. Darecky

Edited by darecky
W dniu 25.11.2019 o 21:43, Tomasz_555 napisał:

Zrobiłem dzisiaj oględziny silnika z użyciem lusterka do makijażu i lampki. Jedyne wyraźne ślady wycieku wody są na wew. stronie osłony pod silnikiem. Była tam mała kałuża, z której też kapnęło na podłogę. Natomiast nigdzie nie widzę ewidentnego mokrego śladu wycieku. Obstawiałem pompę wody, ale ta nie wygląda jakby się z niej lało. No chyba, że wyschło. Może być tez opcja lajtowa, że któryś wąż cieknie - ale ja wolę zakładać tę droższą opcję :p Dalej idąc chłodnica - w sumie i tak zamierzałem kiedyś zmienić na Mishimoto. Oby tylko nie pęknięta głowica, ale to chyba mało prawdopodobne w silniku, który prawie w ogóle nie jeździ. 

Muszę jeszcze zrobić test na pracującym silniku, ale to musi poczekać na porę dnia bardziej adekwatną do 103dB :p 

Tomek, w tych samochodach bardzo czeto pękają węże gumowe do pompy wody=i te z wymiennika ciepła do pompy. Ostanio w STI GH wymienialiśmy wszystkie bo się rozciekły. Żeby to znaleźć musisz ściągnąc oslonę i uruchomić silnik. Wówczas będzie widac skąd kapie płyn.

11 minut temu, Paulus napisał:

Tomek, w tych samochodach bardzo czeto pękają węże gumowe do pompy wody=i te z wymiennika ciepła do pompy. Ostanio w STI GH wymienialiśmy wszystkie bo się rozciekły. Żeby to znaleźć musisz ściągnąc oslonę i uruchomić silnik. Wówczas będzie widac skąd kapie płyn.

Paweł, dzięki za podpowiedź. Może w weekend zrobię test. To byłaby bardziej optymistyczna wersja wydarzeń. Wtedy może starczyłoby kasy na ogarnięcie łożysk (o ile to łożyska tak huczą przy hamowaniu). Ostatnio niestety strasznie muszę rzeźbić w budżecie. Tak czy owak pewnie za jakiś czas będę dzwonił. :) 

W dniu 25.11.2019 o 21:43, Tomasz_555 napisał:

Tomek w moim dawnym białym STI ,okazało się po sprzedaży ze była pęknięta głowica , nigdy nie zaobserwowałem grama wycieku , a pewnie trochę z tą awarią jeździłem , nie wiem czy to Cię uspokoi ,ale liczę że to jednak nie to! Oczywiście znam się jak cholera! :P bardziej z doświadczenia ciągłego zaglądania pod auto w garazu to wnioskuję :)

7 godzin temu, Cherusek1 napisał:

Tomek w moim dawnym białym STI ,okazało się po sprzedaży ze była pęknięta głowica , nigdy nie zaobserwowałem grama wycieku , a pewnie trochę z tą awarią jeździłem , nie wiem czy to Cię uspokoi ,ale liczę że to jednak nie to! Oczywiście znam się jak cholera! :P bardziej z doświadczenia ciągłego zaglądania pod auto w garazu to wnioskuję :)

Każda sugestia, że to coś innego jest pocieszająca. :) Nie mam praktycznego doświadczenia z pękaniem głowic, ale z tego mi wiadomo są to najczęściej właśnie pęknięcia we wnętrzu głowicy, a nie na zewnątrz. No ale mogę się mylić. W końcu nagrzewnice też się raczej nie psują, a moja się zesrała. :p 

Chyba znalazłem wyciek po dzisiejszych testach. Górny wąż chłodnicy. Leci na obudowę rozrządu, na dół i elegancko kapie na osłone silnika. :) 

Wygląda więc na to, że z dużych wydatków zostały tylko przednie łożyska. :) 

• Like 1
21 minut temu, Tomasz_555 napisał:

Chyba znalazłem wyciek po dzisiejszych testach. Górny wąż chłodnicy. Leci na obudowę rozrządu, na dół i elegancko kapie na osłone silnika. :) 

Wygląda więc na to, że z dużych wydatków zostały tylko przednie łożyska. :) 

To spoko, że to tylko wąż.

U mnie wczoraj przestała działać tylna wycieraczka, jeszcze tylko to....:D